• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

4 paprasti būdai susitvarkyti savo gyvenimą

Šios 4 paprastos priemonės leis jums gerokai palengvinti savo gyvenimą

Šios 4 paprastos priemonės leis jums gerokai palengvinti savo gyvenimą.

Šios 4 paprastos priemonės leis jums gerokai palengvinti savo gyvenimą.

REKLAMA

Kaip savo darbą padaryti maksimaliai efektyvų

Patarimai iš Mikaelio Krogeruso knygos „Sprendimų knyga: 50 strateginio mąstymo modelių“.

JAV prezidentas Dwightas Eisenhoweris kartą pastebėjo: „Skubiausi sprendimai retai būna patys svarbiausi“. O juk šis prezidentas buvo laikomas laiko valdymo profesionalu – jam visada pavykdavo viską padaryti tada, kai tai turėdavo būti padaryta.

REKLAMA
REKLAMA

Naudodami prezidento pasiūlytą metodą, išmoksite atskirti skubius ir svarbius darbus. Kokį darbą jūs bedarytumėte, padalinkite jį į dalis ir tik tada imkitės veiksmų. Mes per daug dėmesio skiriame „skubiems ir svarbiems“ reikalams. Užduokite sau klausimą: „Kada aš spręsiu užduotis, kuris svarbios, tačiau ne tokios skubios? Kada aš rasiu laiko išspręsti svarbius reikalus, kad jie nespėtų virsti skubiais?“

REKLAMA

 

Kaip tapti laimingam?

Naudokite „Srauto“ metodą.

Apklausos rodo, kad žmonės tampa laimingi dėl 5 pagrindinių priežasčių. Laimingi tampame kai:

- Esame susikoncentravę ties savo veikla,

- Užsiimame mėgstama veikla,

- Kuri nesukelia nuobodulio,

- Ir mes matome galutinį tikslą,

- Ir nuolatos link jo judame.

Tie žmonės, kurie yra šiame „sraute“, jaučia pasitenkinimą savo gyvenimu ir neskaičiuoja laiko, visiškai pasinėrę į tai, ką daro. Muzikantai, sportininkai, gydytojai ir dailininkai – vieni iš tų žmonių, kurie laimingi dėl savo veiklos. Tokiems žmonėms laimė nėra tapati poilsiui nuo darbo.

REKLAMA
REKLAMA

 

Kai išsaugoti galvoje visa tai, ką kadaise išmokote

Naudokite „superatminties“ modelį.

Įsivaizduokite, kad mokotės kinų kalbos. Jūs jau išmokote naują žodį ir jį įsiminėte. Be praktikos, laikui bėgant, bus vis sunkiau prisiminti šį žodį. Po tam tikro laiko visiškai pamiršite jį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geriausiai žodį prisiminsite tada, kai kuo dažniau apie jį prisiminsite – tuo ilgiau jis išliks jūsų atmintyje. Pasak lenkų mokslininko Petro Wozniako, dalyką, kurį išmokote, būtų gerai prisiminti ir pasikartoti po 1, 10, 30 ir 60 dienų.

REKLAMA

 

Kai išeiti iš sunkio padėties

Naudokite modelį „Gumytė“.

Jums tikriausiai žinoma tokia situacija: jūsų draugui, kolegai ar klientui būtina priimti sprendimą, kuris kardinaliai pakeis jo gyvenimą (pavyzdžiui, pakeisti darbo vietą, persikraustyti į kitą miestą, anksčiau išeiti į pensiją). Argumentų „už“ ir „prieš“ – po lygiai. Kaip jūs padėsite išspręsti šį klausimą?

REKLAMA

Prisiminkite „Gumytės“ modelį ir pasiūlykite šiam žmogui atsakyti į šiuos klausimus: „Kas tave laiko?“ ir „Kas tave traukia?“

Iš pirmo žvilgsnio šis metodas atrodo paprastu tradicinio klausimo variantu – „kokie šio sprendimo pliusai ir minusai?“ Skirtumas slypi tame, kad abu klausimai „Kas tave laiko?“ ir „Kas tave traukia?“ yra pozityvūs ir atspindi situaciją su dviem potencialiai teigiamomis alternatyvomis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų