Rinkos tendencijas stebintys specialistai pastebi: dauguma žmonių renkasi patogų, lengvai pagaminamą maistą ir vieną kitą naujovę paįvairinimui.
Jei esi namisėda, kuriai užtenka makaronų su tarkuotu sūriu – sveikiname! Maisto pasirinkimo prasme pataikai tiesiai į mados tendencijų dešimtuką!
Patogus maistas, paprasti namuose gaminami ir nebrangūs patiekalai – tai populiariausios 2009-ųjų maisto madų tendencijos. Taip teigia ne krizės įbaugintos vidutinybės, o madų tendencijų stebėtojai ir maisto rinkos ekspertai.
Tiesa, gurmanai, neskubėkite jaudintis! 2009-ieji – ne tik netikro zuikio ir bulvių košės metai. Prognozuojama, kad šiemet išpopuliarės azijietiški makaronai, Peru virtuvės valgiai ir gėrimai, imbieras, kaktusas įvairiuose patiekaluose, gaminiai iš žuvies, įkandamos kainos vynas, garam masala prieskonių mišiniai, rūkyti gaminiai, klevų sula, organinis maistas. Be to, kiaušiniai vis dažniau tampa nebe tik pusryčių, bet ir pietų bei vakarienės patiekalų pagrindu.
Paprastumas – naujoji prabanga
Restoranuose tampa nesolidu gaminti patiekalus su penkių rūšių garnyru ir trimis skirtingais padažais. Net ir ten pagaliau taupoma ir stengiamasi grįžti prie taupesnės ir patogesnės kulinarijos.
JAV prieš pat ekonnominę krizę restoranų šefai stengdavosi vienoje porcijoje suplakti kuo daugiau ingredientų bei panaudoti kuo įvairesnių gaminimo būdų. Dabar vėl atsigręžiama nebe tik į sudėtinių dalių kainą, bet ir į darbo ekonomiškumą, vadovaujamasi principu „kuo paprasčiau“.
Tai – viena iš prielaidų įsigalėti vadinamojo patogaus maisto kultui. Kita priežastis – be abejo, streso kupinas laikmetis, kai maistas turi tapti nebe prabangos išraiška, o sielos atgaiva. Kuo jis grynesnis ir mažiau komplikuotas – tuo geriau išreiškia paprastų malonumų troškimą.
Vargu ar tai būtų stilinga, jei nebūtų susieta su pasirinkimu. „Gaminu namie“ madingu tampa ne tada, kai tiesiog nėra kitos išeities, o tada, kai tai lemiama laisvu asmeniniu pasirinkimu.
7 mados akcentai 2009-ųjų virtuvei
Ir vis dėlto kokios mados tendencijos pastebimos modernioje virtuvėje?
• Pusryčiai kiaurą parą. Jei jums patinka kiaušinienė bet kuriuo paros metu – puiku. Vis daugiau restoranų pasaulyje pereina prie sprendimo pusryčių patiekalus siūlyti ne tik pusryčių, bet ir viso darbo laiko metu.
• Azijos makaronai ir sriubos. Pakilus žuvies kainoms stilingąjį suši sparčiai keičia patiekalai iš japoniškų makaronų ramen, udon ir soba. Taip pat populiarėja vietnamietiški makaronai pho ir Pietryčių Azijos makaronai laksa.
• Sertifikuota žuvis. Prabangiausių pasaulio restoranų lankytojai vis dažniau renkasi žuvis, kurios nepriskirtos nykstančioms rūšims. Pavyzdžiui, vengiama raudonųjų tunų, Čilės ešerių ir kardžuvės.
• Produktai be gliuteno. Garsėjant kalboms apie gliuteno sukeliamą celiakiją, tampa madinga rinktis jo neturinčius produktus. Nepaisant to, kad celiakijos grėsmė aktuali tik maždaug 1 procentui žmonių populiacijos, taip tariamas madingas NE rugių, kviečių ir miežių produktams. Ne paslaptis, kad prie šios tendencijos nemaža dalimi prisidėjo ir Holivudo žvaigždės, savo dietose vis dažniau atsisakančios produktų su gliutenu.
• Nauji kvapai. Pasiilgai gurmaniškų potyrių? Dairykis maisto gaminių, pagardintų levandomis, persimonais, karambolomis, garam masalos prieskoniais. Gėrimose vienu stilingiausių ingredientų tampa kaktusai, be abejo, su nuoroda į Lotynų Amerikos virtuvę.
• Peru virtuvė. Tai – paskutinis geografinės mados klyksmas. Peru virtuvės patiekalai, kokteiliai caipirinha ir mochito, prieskoniai atkakliai skverbiasi į daugybę restoranų.
• Gėrimai su imbieru. Imbierinis alus ir kokteiliai taip pat populiarėja kaip madingas pasirinkimas.