Žemiau skurdo ribos gyvenantys lietuviai prašo pašalpų: „mes tiek negauname, kiek mums reikia“

Lietuvoje žemiau absoliutaus skurdo ribos gyvena daugiau nei 200 tūkst. žmonių. Tai asmenys, kurių pajamos per mėnesį nesiekia 215 eurų, tačiau šių asmenų skaičius per pandemiją galėjo smarkiai išaugti. 

TV3 laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistas kalbino Ukmergės rajone gyvenančius brolius Dainių ir Augutį Kaušus. Vyrai pasakojo, kad gyvena kukliai, tačiau kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę nežino, nes darbo nėra, o pašalpų niekas neduoda.

„Reikia, reikia, tikrai reikia, nes mes tiek negauname, kiek mums reikia. Ir mama tiek negauna, kiek reikia“, – į klausimą, ar reikia jiems pašalpų, atsakė Dainius Kaušas. 

Broliai gauna kuklias neįgalumo išmokas, kurių vos pakanka pragyvenimui. Vyrai teigė, kad pinigų labiausiai reikia maistui, tačiau nemaža dalis išleidžiama ir žalingiems įpročiams. 

„Rūkome – trims dienoms pakelis. Ir išgeriam dar. Kaimynei ką padedi, tai užfundija, kokį likeriuką, nu va taip, o taip, tai negeriam, kai dirbam“, – pasakojo broliai. 

Jei negeri, pašalpa nepriklauso?

Absoliučiame skurde gyvena ir penkis vaikus auginantys Kristina ir Aurelijaus Valiai. Šeima per mėnesį gauna 1400 eurų. Padalinus sumą 7 asmenims, gaunasi po du šimtus eurų per mėnesį.

„Tai jeigu jau skirtų, tai tikrai imtume, aišku, yra tikrai, kas sunkiau gyvena. Nesakau, kad mes čia labai skurdžiai, bet, jei priklausytų, tikrai imčiau, nes kiekvienas litas nepamaišytų“, – kalbėdama apie pašalpą sakė Kristina. 

Tačiau šiai tvarkingai šeimai jokia socialinė paskata nepriklauso, nes ji neatitinka įstatymuose numatytų reikalavimų.

„Kad pagal įstatymus nelabai priklauso, nes negali mums skirti. Kažkada sakė, jeigu gertumėte, tada skirtume. Jei negeri, nesi socialiai remtinas ir neskiria“, – aiškino 5 vaikų mama. 

REKLAMA

Ekonomistas Romas Lazutka teigia, kad apie skurde gyvenančius asmenis yra sudaryta klaidinga visuomeninė nuomonė. 

„Viešoje erdvėje sudaryta opinija, kad tie žmonės veltėdžiai, jie nesistengia, jie blogi moraliniu požiūriu ir pan., bet tai klaidingas požiūris. Nes jei žmogus negauna pajamų, tai nėra problemos sprendimas, nes jis tampa našta savo artimiesiems“, – sakė R. Lazutka. 

Ką ekonomistai pataria daryti pasaulinės pandemijos metu, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.


Rašyti komentarą...
A
Atsakas Silvai
2021-03-08 11:00:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tamsta ar tu turi pinigu man moket jei as dirbciau, su mielu noru einu dirbt kad jus verslinykai ubagai, grobuonys, perpute nebepavelkat siknu norit kad jum uz dyka dirbtu. Geda.
Atsakyti
-16

S
Silva
2021-03-08 10:52:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neinkskit eikite dirbti, o ne iš pašalpų gyventi tinginiai.
Atsakyti
-17

A
Antanas
2021-03-08 10:39:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dirbti reikia ir gausite daugiau
Atsakyti
-19

SKAITYTI KOMENTARUS (42)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų