Vos tik įsigaliojus draudimui daugiabučiuose rūkyti –  jau aiškėja įstatymo spragos

Vilniuje šiandien oficialiai įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose. Tačiau jau pirmąją dieną aiškėja įstatymo spragos. Daugybėje daugiabučių iki šiol nekaba draudžiamieji ženklai. O ten kur jie yra, rūkaliai ir toliau sau pučia dūmą balkonuose. Apie gyvenimą be tabako dūmų įsisvajoję gyventojai nebesumoja, kaip reikės patiems drausminti ir gaudyti  kaimynus pažeidėjus, mat savivaldybė padėti neskuba.

Daugiabutis – vienas pirmųjų Vilniuje, kuriame nuo šiandien įsigalioja ne tik draudimas rūkyti, bet ir pakabintas šis ženklas, perspėjantis visus įeinančius apie draudimą. Daug daugiabučio gyventojų patenkinti naujuoju draudimu:

„Kaimynų 3 kambarių butas. Turi balkoną. Gerai, kad buvo namie. Smarvė kažkokia, kažkas dega. Balkone dega, įpūtė iš kažkur pas juos. Kažkas rūkė ir užsidegė balkonas.“

„Buvo susirinkimas ir nuspręsta uždrausti rūkyti.“

„Žmonėms kvėpuoti dūmais kitų ir savo sveikatą gadinti nėra gerai.“

Ir štai kol vieni gyventojai džiaugiasi naujuoju draudimu, tiesiai virš jų galvų kiti nesislapstydami demonstruoja, kad jiems draudimas nė motais ir toliau rūko balkone:

„Ką padarysi, žmonės nesupranta.“

„Kur rūkoriams tada rūkyti? Nėra kur.“

Uždraudus rūkyti balkonuose, kai kurie rūkaliai sako rūkysią namie:

„Virtuvėje atidarau langą ir viskas.“

Tokių kalbų su siaubu klausosi medikai ir primena, kad rūkyti yra labai žalinga tiek balkonuose, tiek ir namuose.

„Rūkymas kambaryje kenkia daugiau ir pačiam rūkančiajam. Jis tampa ne tik aktyviu, bet ir pasyviu rūkaliumi. Kenkia ir visiems kitiems, esantiems tose patalpose. Kenkia lėtinėmis ligomis sergantiems ligoniams, moterims, vaikams ypač, besilaukiančioms mamoms ir kūdikiams“, – sako gydytoja pulmonologė Virgainė Bielskienė.

Kad jau pirmąją draudimo rūkyti balkonuose įsigaliojimo dieną rūkaliai nepaiso draudimo ir prasideda pažeidimai, Vilniaus savivaldybės atstovų nestebina. Jie jau anksčiau prognozavo, kad įgyvendinti tokį žmonės kiršinantį draudimą bus labai sudėtinga.

REKLAMA

„Jei jūs tai nufilmavote, tai geriausiai iliustruoja draudimą. Visi gavo darbo, o rezultatas nepasikeis“, – pasakoja Savivaldybės administracijos atstovas Adomas Bužinskas.

Gaudyti draudimo pažeidėjų savivaldybės valdininkai aiškina neturį pajėgumų, tad ragina gyventojus pačius fotografuoti ir pažeidėjus ir skųsti juos savivaldybei.

„Centrinei valdžiai priskiriant mums naujas funkcijas logiška numatyti finansavimą. Jo nenumatė. Mes nebambam, popierinį darbą pasidarom, bet viešai tvarkai pareigūnų mieste kiekis limituotas“, – teigia A. Bužinskas.

Šio namo gyventojai yra susibūrę į bendriją, tad nieko nelaukdami išsikabino rūkyti balkonuose draudžiančius ženklus prie lauko durų bei laiptinėje. Kitur mieste tokių ženklų dar nėra, nors beveik trisdešimtyje daugiabučių jau šiandien jie turi būti pakabinti.

Daugybę kitų daugiabučių sostinėje administruojančios įmonės „Mano būstas“ atstovas teisinasi, esą dar nespėjo pasiruošti, nors įstatymas įsigaliojo jau prieš mėnesį.

„Specialių drėgmei ir aplinkos poveikiui atsparių lentelių gamyba užsakyta, artimiausiu metu bus iškabinta, gal pataikėt ne į tuos namus. Visi namai, gyventojai bus informuoti tomis lentelėmis“, – kalbėjo „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis.

Vilniuje prašymų uždrausti rūkyti balkonuose savivaldybė jau sulaukė iš beveik 400 daugiabučių, Kaune – 65-ių. Tokių namų vis daugiau ir kituose miestuose.


Rašyti komentarą...
G
Giedre
2021-02-15 21:05:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonių kiršinimas ir pratinimas skųsti vieni kitus. Auginama avinų banda
Atsakyti
0

A
Aiva
2021-02-15 20:52:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokie mes protingi va įsiteisės narkotikų įstatymas tada rūkysim ne tabaką ką tada giedosit gerbemieji antirūkoriai voliosis prie laiptinių jaunimads kaip Anglijoj ir ką tada viskas bus pagal įstatymą
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų