Vokietijos ligoninė jau pasitelkė naujovę: nudirbti darbus padeda žavi robotė

„Neuperlach“ Miuncheno ligoninėje robotas Franziska linksmina pacientus ir medicinos darbuotojus. Linksmoji robotė tapo nepamainoma ligoninės dalimi – ji gali valyti grindis, papasakoti apie savo dieną, dainuoti ir juokauti.

„Kol Francizka važinėjasi ir valo grindis, mūsų darbuotojai turi daugiau laiko dezinfekuoti paviršius. Francizka puikiai valo, o geriausia, kad ji teikia daug džiaugsmo. Ji dainuoja, repuoja, pasakoja anekdotus. Mes pastebime, kad ir darbuotojai sako: Sveika, Franzi, labas rytas! Tau yra didžiausia pridėtinė vertė, kurią mums suteikia Franziska“, – sako „Dr. Rettler“ valymo paslaugų vadovė Constanze Rettler.

Jai pritaria ir šios ligoninės atstovė Tanja Zacher.

„Personalas ir pacientai dažniausiai labai teigiamai reaguoja į Francizką. Pasitaiko įvairių juokingų situacijų ir aš manau, kad ji praskaidrina dieną daugeliui čia esančių žmonių“, – teigia ji.

Francizka, plepėdama su medicinos personalu ir pacientais, papasakoja apie savo dieną, mėgstamiausius patiekalus, dainuoja, džiugina juokeliais. 

Mėlynakė robotė sveria 200 kilogramų ir kainuoja 43 tūkst. eurų. Pakrovus ją 2 valandas, Francizka gali uoliai valyti grindis apie 10 valandų. Pasak robotės gamintojų, ji padeda tausoti išteklius – Francizka išnaudoja vos vieną litrą valandos trukmės grindų valymui. Tuo tarpu įprastos valymo mašinos išnaudoja iki 50 litrų per valandą.

Robotė visus nurodymus gauna per išmanųjį telefoną. Nors kol kas įrenginys vis dar yra testavimo fazėje, juo jau domisi ir kitos ligoninės.

Šią žavią robotę galite išvysti TV3 žinių reportaže. 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų