REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Komisijai sprendžiant Ukrainos į Europos Sąjungą įstojimo klausimą rezultatų laukia ne tik pati Ukraina, bet ir nemaža likusio pasaulio dalis. Rezultato reikėtų tikėtis teigiama, sakė Virginijus Sinkevičius.

Europos Komisijai sprendžiant Ukrainos į Europos Sąjungą įstojimo klausimą rezultatų laukia ne tik pati Ukraina, bet ir nemaža likusio pasaulio dalis. Rezultato reikėtų tikėtis teigiama, sakė Virginijus Sinkevičius.

REKLAMA

Europos komisaras aiškino, kad po truputį ledai pralaužiami. 

Daug kas nekantriai laukia Europos, na, Briuselio sprendimo, kaip bus Ukraina, kandidate į Europos Sąjungos nares. Kaip jūs manot, ar gali būti koks nors akibrokštas?

Aš noriu tikėti, kad akibrokšto jau nebus ir panašu, kad, na, turėtų būti tiek dėl Moldovos, tiek dėl Ukrainos pozityvus atsakymas. Aišku, sulaukime pabaigos vadovų tarybos. Vis dėlto tai sprendžia šiuo atveju ne Briuselis, kaip bandoma pasakyti, bet 27 šalys narės. Ir jos turi visos sutikti su tuo. 

Bet aš manau, kad tas tekstas, kurį parengė komisija, na, ne tik, sakykim taip, suteikiantis statusą, bet ir labai aiškiai aprašantis tas reformas, kurias Ukraina turės įgyvendinti, na, jis turėtų būti priimtinas ir šalių narių vadovams. 

REKLAMA
REKLAMA

O be to, manau, labai pozityvus signalas buvo vis dėlto Macron'o prezidento, Scholzo kanclerio ir Italijos premjero vizitas taip pat užtikrinant, kad vis dėlto jie, na, sieks, kad Ukraina gautų kandidatės statusą. 

REKLAMA

Aš mačiau ir mūsų prezidentas prieš Tarybą skambino kolegoms. Manau, tai yra labai svarbus darbas ir tikiu, kad jis nenueis veltui.

Šiuo metu esate Ukrainoje. Kur jūs esate, ką ten konkrečiai veikiate ir, pagaliau, kuo tas kraštas Ukrainos gyvena? Kokia ten situacija?

Na, aš konkrečiai šiuo metu esu Borodiankoje, bet, na, mano vizito tikslas yra rytoj, mes pasirašome ir žengiame didelį žingsnį Ukrainos integracijos į Europos Sąjungą. Rytoj Ukraina taps „Life“ (aut. past. programos dalimi). 

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra aplinkosaugos programa, kuriai priklauso tik Europos Sąjungos šalys. Tai Ukraina taps pirmąja ne Europos Sąjungos šalimi, prisijungiančia prie „Life“ programos ir mes jau pradedame su ministerija dėliotis du projektus būtent susijusius su Ukrainos atstatymu.

Tai va, vienas iš objektų, kuriame mes buvome, yra miško teritorija, kur rusų kariai per 700 hektarų buvo užėmę, išsikasę apkasus. Bet tai turbūt nebaisiausia. Baisiausia, kad tai – neįžengiama teritorija. Tai yra užminuota teritorija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai jūs matote, tie karo nusikaltimai jie ne tik vykdomi, bet jie yra palikti ilgam. Ir aš manau, kad, na, prireiks labai daug resursų ir pastangų išminuojant tas teritorijas, išvalant jas pilnai, nes tai yra neįžengiamos teritorijos ir, aišku, tos problemos bus pakankamai ilgai. 

Tai šiandien esu čia tam, kad, na, pasirašyti, priimti Ukrainą į „Life“ programą ir pradėti įgyvendinti konkrečius projektus.

Visą pokalbį galite išgirsti vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

MES... rinkis žodžius....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų