• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per NATO viršūnių susitikimą nuėmus Remigijaus Šimašiaus pastatytus kilpinio eismo stulpelius ir klombas, vairuotojai ėmė nebepaisyti kelio ženklų ir važiuoti kaip patogiau. Tačiau savivaldybė įspėja, kad pažeidėjai netrukus gaus baudų.

Per NATO viršūnių susitikimą nuėmus Remigijaus Šimašiaus pastatytus kilpinio eismo stulpelius ir klombas, vairuotojai ėmė nebepaisyti kelio ženklų ir važiuoti kaip patogiau. Tačiau savivaldybė įspėja, kad pažeidėjai netrukus gaus baudų.

REKLAMA

Vieni vilniečiai piktinasi tokia netvarka, o kiti džiaugiasi, kad vėl gali netrukdomi važinėti skersai senamiestį.

Opozicija piktinasi, kad neveikia milijoną eurų kainavusios pažeidėjų fiksavimo kameros.

Pažeidėjai baudų neišvengs

Savivaldybės vadovai perspėja, kad visus pažeidėjus kameros jau fiksuoja ir greitu metu baigus jų testavimą pažeidėjus internetu esą užplūs baudų protokolai.

Senamiesčio gyventojai dabartiniu chaosu gatvėse piktinasi, tačiau kiti vairuotojai keikia R. Šimašiaus sugalvotą kilpinį eismą ir pažeidėjus pateisina.

REKLAMA
REKLAMA

„Senamiestyje mašinos – nonsensas, neturi jų čia būti. Reikia imti gerą šluotą ir grūsti lauk“, – piktinosi TV3 žinių kalbintas vilnietis.

REKLAMA

„Kilpinė juosta – košmaras. Jėzus Marija, visą dieną sukinėjausi“, – teigė kitas vilnietis.

Aštrią kritiką išsakė ir Artūras Zuokas 

Dabartiniu chaosu senamiesčio gatvėse piktinasi sostinės opozicijos atstovai.

„Chaosas, visi važiuoja kaip nori. Už milijoną eurų nupirkta video stebėjimo ir kontrolės sistema neveikia, nors ji buvo įdiegta dar šių metų pradžioje. Ji neveikia. Žmonės važiuoja, kaip išeina, reikėtų atkurti normalų važiavimą senamiestyje. Visi priversti būti pažeidėjais, tai nenormalu, necivilizuota, nepagarba miesto gyventojui“, – esama situacija piktinosi Artūras Zuokas.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo žadėta valdžios, kad miestas veiks kaip mechanizmas. Bet panašu, kad mechanizmas senamiestyje subyrėjęs. Ne tik brangu, bet ir nepatogu, daug chaoso, streso, nemalonu būti miesto centre“, – teigė Vilniaus savivaldybės narys Povilas Pinelis.

Vilniaus vadovai tvirtina nesiruošiantys naikinti kilpinio eismo, o jį kontroliuoti žada šiomis vaizdo kameromis, sustatytomis kai kuriose sankryžose ir prie įvažiavimų į senamiestį. Šios beveik prieš metus pastatytos kameros esą jau veikia ir fiksuoja visus pažeidėjus, tačiau dar esą testuojama sistema, kuri leistų pažeidėjams protokolus išsiųsti automatiškai internetu ir neapkrautų policijos pareigūnų rašyti protokolus. Tiesa, kada ims bausti pažeidėjus, dar neatskleidžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei fiziškai automobilis pažeidžia kilpinio eismo kontrolę, sistema užfiksuoja. Nereikia galvoti, kad jei pravažiavote greičiau, po 1-2 savaičių negausite baudos. Sistema nauja, ją testuojame su policija ir kitom institucijom“, – sakė Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.

Tačiau kol naujosios kameros testuojamos, netvarka sostinės senamiestyje tęsiasi. Vilniaus policijos pareigūnai patvirtina turintys daug kitų darbų ir ekipažą siųsti visą dieną stebėti savivaldybės nustatyto kilpinio judėjimo pažeidėjų esą neturi galimybių.

REKLAMA

Tiesa, gyventojų nuotraukų, fiksuojančių pažeidėjus, laukia. Policijos nuomone, tvarką senamiestyje turi prižiūrėti Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai. Tačiau šie tvirtina neturintys įgaliojimų kontroliuoti ir bausti už kelių ženklų pažeidimus ir vykdo tik parkavimo kontrolę.

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Viskas tik 'gereja', kas valanda jau rasineja apie visokias baudas arba kainu kilima
Išsišiepelio nebera, o jo padaryti kiauliški darbeliai vis dar lieka. Ir naujas meras ir direktorius ir kiti vadovai tie patys kaip prie šimašiaus.
Laikykites Ten Vilniuje!
Linkejimai is kaimo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų