REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilkai surengė kraupią egzekuciją jonaviškių šunims. Trejų metų šveicarų aviganį, ūgiu ir svoriu beveik prilygstantį vilkui, jie išviliojo iš kiemo ir sudraskė pamiškėje netoli namų. Čia šeimininkai surado tik jo likučius, o štai kito, mažesnio šunelio, net kaulų neranda.

Vilkai surengė kraupią egzekuciją jonaviškių šunims. Trejų metų šveicarų aviganį, ūgiu ir svoriu beveik prilygstantį vilkui, jie išviliojo iš kiemo ir sudraskė pamiškėje netoli namų. Čia šeimininkai surado tik jo likučius, o štai kito, mažesnio šunelio, net kaulų neranda.

REKLAMA

Medžiotojai ir gyventojai pastebi, kad vilkų ir jų išpuolių daugėja: „Galvą radom, dvi kojas, keli šonkauliai ir uodega... – Taip išdraskytas? – Nuvesiu aš jus į vietą, kraupus vaizdas.“

Ir paėjus vos kelis šimtus metrų nuo jonaviškio namų, atsiveria kraupus vaizdus – tarp Šveicarijos ir Meškonių kaimų visa pamiškė raudonuoja – tai kruvinos vilkų puotos įrodymai. Pilkiai čia sudorojo trejų metų baltakailį šveicarų aviganį, ūgiu ir svoriu kone prilygstantį ūgtelėjusiam vilkui.

„Dirželis dar buvo, perpjauta gerklė, galva sveika, tik viena ausis nukramtyta. Čia prasidėjo puota, išvartyta viskas. Bet papuotavo visgi – 32 kilogramai šuns“, – kalba Jonavos rajono gyventojas Kęstutis Gaidamavičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras pasakoja dar išvakarėse drauge su trimis savo šunimis apėjo apylinkes, rodo vaizdą ir kaip tą vakarą šeimos numylėtinis baltakailis Boltas žaidė su kate, o jau naktį – vilkai jį suvalgė.

REKLAMA

O štai juodo mažo šunelio nei kailio, nei kaulelių neberado.

„O to juodo, ką jis ten, 7 kilogramai, bet jis dingo pirmas“, – pasakoja Kęstutis.

Jonaviškis spėja, kad šunis iš kiemo vilkai išviliojo po vidurnakčio.

„Po pirmos penkiolika pats išėjau, iki pusės pievos, nes kažkas neaišku – ta ruda kalytė nubėgus iki pusės pievos, žiūri į šitą pusę ir loja, ir loja pastoviai“, – pasakoja Kęstutis.

Greičiausiai šuneliai nusekė paskui rujojančią vilkę – o pamiškėje jų laukė visa gauja: „Čia visur išgulėta, ištampyta, čia tikrai ne vieno vilko ir ne dviejų.“

REKLAMA
REKLAMA

Vilkų pėdsakų – pilna pamiškė ir namų kiemas. Apžiūrėję pėdsakus ir paliktas dantų žymes, medžiotojai neabejoja – tai vilkų darbas. Tad jau kitą naktį jie pamiškėje tykojo pilkių.

„Tas tykojimas buvo organizuotas iki 3–4 nakties, bet vilkai nepasirodė. – Jie grįžta į puotos vietą, ar sudėtinga tikėtis? – Sudėtinga tikėtis, nors vilkas, pagal savo prigimtį, grobio labai mažai kur palieka“, – kalba Jonavos medžiotojų vadovas Vytautas Kaminskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai atvirauja, šeima sukrėsta, širdį veria kalbant apie mylimo šuns netektį, bet nori perspėti visus būti atsargiais.

„Kraupu... Žiauru, žiauru, aš bijosiu ir pats išeiti vakarais pasivaikščioti, anūkės atvažiuoja savaitgaliais, mes, būdavo, išeinam – viskas, kas tam vilkui šaus į galvą“, – sako Kęstutis.

Spėja, kad šį kartą šėliojo iki 4 šių plėšrūnų. Bet vilkai pastebimi visame Jonavos rajone.

„Jonavos rajone nuo sezono pradžios, t. y. nuo vilkų medžiojimo pradžios, leidimo yra sumedžioti jau 5 vilkai ir šeštadienį 22 dieną buvo sumedžiotas 5 vilkas mūsų rajone, Žeimių seniūnijoje“, – teigia V. Kaminskas.

Pilkių daugėja ir visoje šalyje. Gyventojai ir medžiotojai sako, kad reikėtų dar didinti vilkų sumedžiojimo kvotą, nors šiam sezonui ji jau gerokai padidinta – iki 282. Šiuo metu Lietuvoje jau yra sumedžiotas 231 vilkas. Jų medžioklės sezonas baigsis kovo 31 arba, kai bus sumedžiotas leidžiamas kiekis.

Gamtos gelbėtojų, žaliųjų ir kitokiais gražiais vardais save tituluojantieji niekšai, kodėl tylite, kai vilkai pjauna naminius gyvulius, šuniukus? Jų negaila, taip? Kodėl žviegiate tik tada, kai nušaunamas vilkas ar kitas grobuonis?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų