Vaikų testavimu nepatenkintos kaunietės: „Kodėl nepaliktas pasirinkimas“

Kol vieni tėvai sutinka vaikus testuoti ir taip užtikrinti jų mokymąsi mokykloje, kiti ir toliau rengia protesto akcijas. Antradienį Kaune į piketą vėl susirinko apie pusantro šimto nepatenkintų tėvų.

Vos pravėrus Senamiesčio progimnazijos duris pasitinka plaktas: „Nosytės kutenimo diena“. Jis skelbia, kad šiandien vaikams atliekami tyrimai kaupinių metodu. Prižiūrimi specialistų, pagaliuku mėginį iš nosies landos vaikai paima patys.

„Kuo šmaikščiau pateikt tą dieną, kad vaikai nebijotų, kad ateitų drąsiai ir kad tai nėra kažkoks stresą keliantis dalykas. Vaikučiai patys pasikrapšto nosytes su mūsų išdalintais pagaliukais ir sudeda į terpes“, – sako visuomenės sveikatos specialistė Gabrielė Domkutė.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vaikų testavimų nepatenkinti kauniečiai: „Kodėl nepaliktas pasirinkimas“

Anot direktorės, pradinėse klasėse mokosi 260 mažųjų kauniečių, pamokų nelanko apie 20 vaikų, 3 procentai tokių, kurių tėveliai nesutiko, kad mažieji būtų testuojami, dar keli vaikai serga ar yra saviizoliacijoje. Testavimas neprivalomas turintiems antikūnų, tereikia pristatyti pažymą.

„Penktadienis buvo pirmas kartas, kai mes testavomės, tai mokykloje nebuvo nustatyta teigiamų atvejų, šiandien antrą kartą testavomės, kol kas atsakymų nėra“, – pasakoja direktorė Loreta Levanauskienė.

O vidurdienį prie Kauno savivaldybės – vėl aidi protestuojančių tėvų kalbos ir nepasitenkinimo šūksniai.

Šį kartą į protestą ateina apie pusantro šimto kauniečių. Atvyko palaikyti ir kėdainiečiai: „Kėdainiuose sergančių vaikų skaičiaus konkretaus nėra, išvis jo nėra – matomas nulis.“

Tėvai ir toliau prieštarauja, kad į mokyklas grįžtantys pradinukai, o vėliau ir vyresnių klasių mokiniai būtų testuojami kartą per savaitę kaupinių metodu:

„Sveikų vaikų testuoti nereikia, mes esam sąmoningi tėvai ir jeigu vaikas negaluoja, mes kreipiamės pas šeimos gydytoją.“

„Mano vaikas yra pristatęs pažymą iš gydytojo, vaikas yra sveikas ir mokyklą lankyti gali. kad jis nekarščiuoja, puikiausiai jaučiasi.“

REKLAMA

„Vaikai perserga labai lengvai, pagal statistiką nėra nė vieno mirusio.“

„Išskirti vieną grupę, kuri testuojasi, o kiti ne, tai nėra teisinga, ir nėra laisvės.“

Prieš tokį profilaktinį tikrinimą nusiteikusių tėvų vaikai mokosi nuotoliniu būdu, o taip esą kenčia mokymosi kokybė. Tokių klasėse yra po kelis vaikus:

„Šiai dienai du, iš dvidešimt penkių du.“

„Aš nieko prieš, kad kažkas sutinka testuotis, skiepytis, viskas yra gerai, kodėl nepaliktas pasirinkimas.“

Vien Kaune per 11 tūkst. pradinukų sugrįžo į mokyklas, 2 tūkstančiai mokosi nuotoliniu būdu, tačiau dalis jų pamažu grįžta į klases. Praėjusią savaitę buvo paimti ir ištirti 1700 kaupinių. Iš jų gauti 3 procentai teigiamų atsakymų 


Rašyti komentarą...
E
Ernesta
2021-05-04 20:31:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pilna primityvių skelbimų: "Gražinkite sveikus vaikus į mokyklą". O kaip žinoti, kad jūsų vaikas sveikas? Tam tikra dalis sveikų vaikų, gali būti infekcijos nešiotojais ir užkrėsti kitus. Užkrėstas asmuo (juo gali būti tiek kitas vaikas, tiek suaugęs), gali susirgti įvairaus sunkumo ligos forma. Kaip pasiteisinsite, jei tas asmuo mirs? Tuo, kad turite konstitucinę teisę nesitirti? Gydytojai irgi ne dievai. Kad nustatyti ligą, jiems reikia tyrimo atsakymo, šiuo atveju šį atsakymą jiems suteikia "pagaliuko testas". Be jo niekaip... Taip, kad ligą nustato gydytojas, bet remdamasis "pagaliuko testu", kad ir kaip tai nemediciniškai skamba. Ir nebijo tie vaikai to testo, tik kai kurie tėvai isterikuoja. Vaikai, deja, yra protingesni už suaugusius.
Atsakyti
-1

I
Izoliuoti
2021-05-04 22:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
VIŠTA TEIGIA:
„Aš nieko prieš, kad kažkas sutinka testuotis, skiepytis, viskas yra gerai, kodėl nepaliktas pasirinkimas.“
>>>>>
Kaip tai nepaliktas pasirinkimas? Nenori testuotis - mokykis per atstumą. Jau vien tai parodo šlykštų antivakserių lygį.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų