Upėtakių žvejyba žiemą: įvardijo esmines žvejų klaidas

Sausio1-ąją prasidėjus upėtakių žvejybos sezonui vis daugiau žvejų leidžiasi į šios lašišinės žuvies paiešką Lietuvos upėse ir upeliuose. TV6 laidos „Vienam gale kablys“ vedėjas Paulius Korsakas teigia, kad nors geriausiai upėtakiai pradeda kibti, kai pavasarį pasirodo pirmosios gėlės, bet jų galima pagauti jau ir dabar.

Pasak žvejybos eksperto, daugelis žvejų net ir žiemą upėtakius bando gaudyti voblerį užmetant prieš srovę.

„Daugelis manęs klausia, kodėl aš žvejoju pasroviui. Iš tikrųjų prieš srovę aš einu, kai jau šilta, kai žuvis aktyvi ir gali labai greitai voblerį į save vesti. Bet dabar kai žuvys yra labai pasyvios ir visiškai žieminiame režime, tai voblerio pravedimas yra geriausias tik pasroviui“, – teigė P. Korsakas. 

Pasak P. Korsako, mėgstamiausios upėtakių buvimo vietos žiemą yra tiesios upių atkarpos, kur yra šiek tiek giliau, kur yra akmenukų ir nėra didėlės srovės. 

„Iki pat balandžio mėnesio ir visą kovą, kol šiek tiek neįšils vanduo, nesužaliuos gamta, upėtakiai nebus labai aktyvūs, todėl vienareikšmiškai geriausiai gaudyti pasroviui“, – teigė patyręs žvejas.

Portalas tv3.lt primena, kad taisyklės upėtakius leidžia gaudyti tik dirbtiniais masalais. Vienas žvejys gali pasiimti ne daugiau kaip tris upėtakius ir ne mažesnius kaip 30 cm ilgio.

Laidą „Vienam gale kablys“ žiūrėkite sekmadieniais 9:25 val. per TV6.

Daugiau patarimų, kaip gaudyti upėtakius rasite:

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų