Ukrainoje gaisrai apėmė du kaimus: supleškėjo daugiau nei 100 namų

Lukanske siaučiantys gaisrai apėmė du kaimus, kuriuose supleškėjo daugiau nei 100 namų ir žuvo mažiausiai penki žmonės. Į nelaimės vietą išskubėjęs Ukrainos prezidentas žada nukentėjusiems ukrainiečiams ir aukų artimiesiems dosnią paramą.

Nelaimė po vieną nevaikšto. Karo nusiaubtame Rytų Ukrainos Luhansko regione įsisiautėjo galingi miškų gaisrai. Tačiau matyti, kad jie apėmė ir gyvenvietes. Liepsnoja mažiausiai du kaimai, kuriuose jau sudegė daugiau nei 100 namų. Be stogo virš galvos likę žmonės sako, kad tai – tragedija ir neįsivaizduoja, kaip teks gyventi toliau.

„Viskas įvyko staiga. Matėme, kad gaisrai liepsnoja tolumoje, ugnis šokinėja tai šen, tai ten. Ir tada papūtė stiprus vėjas, ugnis pradėjo artėti ir gaisras įsiliepsnojo čia. Buvo baisu. Diena virto naktimi“, – sako kaimo gyventojas Anatolijus.

Tiesa, nelaimės vietoje apsilankė ir Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis. Namų netekusiems žmonėms jis žada laikinus būstus ir pusantro milijono eurų paramą. Šie gaisrai pareikalavo jau mažiausiai penkių gyvybių, tačiau aukų gretos gali didėti, nes yra dingusiųjų. Dar devyni žmonės – du mažamečiai vaikai ir septyni suaugusieji – paguldyti į ligoninę.

„Siunčiu užuojautą visiems, kurie per šiuos gaisrus neteko artimųjų. Naujausiais duomenimis, tai penki asmenys, tačiau šie skaičiai nėra patvirtinti. Labai tikiuosi, kad artimiausiu metu galėsime patvirtinti, jog daugiau aukų nėra“, – pasakoja Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelenskiy.

Gaisras Luhansko Novoaidaro rajone, esančiame maždaug už 20 kilometrų nuo prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos ribos įsiliepsnojo dar antradienį paryčiais.

Gesinti gaisrų valdžia atsiuntė per 1200 ugniagesių, taip pat keletą ugniagesių lėktuvų, nepaisant pavojaus, kad juos gali numušti separatistai. Ukrainos vidaus reikalų ministerija skelbia, kad gaisras jau kontroliuojamas ir aiškinasi, ar jis sukeltas tyčia.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-07-09 19:52:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kartais ne Putinas kaltas?
Kur pareiskimai apie Rusijos agresija?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų