naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pieno dalybomis ir mitingais nesugebėję suminkštinti premjerės Ingridos Šimonytės širdies, ūkininkai po Vyriausybės langais pastatė karvę. Jie reikalauja Vyriausybės pagalbos – mažiausiai 40 milijonų eurų kompensacijų už nuostolius, kuriuos patiria dėl pieno supirkėjų sumažintų kainų.

Pieno dalybomis ir mitingais nesugebėję suminkštinti premjerės Ingridos Šimonytės širdies, ūkininkai po Vyriausybės langais pastatė karvę. Jie reikalauja Vyriausybės pagalbos – mažiausiai 40 milijonų eurų kompensacijų už nuostolius, kuriuos patiria dėl pieno supirkėjų sumažintų kainų.

REKLAMA

Jei Vyriausybė neduos pinigų, ūkininkai vis garsiau grasina mitinguoti prie Seimo ir blokuoti Vilniaus kelius traktoriais.

Pieno supirkimo kainomis nepatenkinti ūkininkai, pasipiktinę Vyriausybės abejingumu, nusprendė po Vyriausybės langais pastatyti plastikinę karvę, nebesumodami, kaip dar atkreipti premjerės Ingridos Šimonytės dėmesį į savo bėdas.

„Paliksim Ingridai, gal pradės šerti, gal supras, kad gyvūnėlius irgi reikia maitinti“, – sako ūkininkas Rimantas Šerlinskas.

REKLAMA

Ūkininkai jau antrą mėnesį prašo susitikimo su Šimonyte, teigdami, kad ministras Kęstutis Navickas jiems padėti nepajėgus. Skųsdamiesi nuo rudens per pusę smukusiomis žaliavinio pieno supirkimo kainomis, ūkininkai reikalauja iš Vyriausybės 40 mln. eurų jiems pastarąjį pusmetį patirtiems nuostoliams kompensuoti.

REKLAMA

„Pieno krizė įsismarkauja pieno ūkiuose, situacija yra labai prasta, nėra sprendžiama, ministerija labai pasyvi“, – tvirtina ūkininkas Audrius Vanagas.

„Norime būti pagaliau išgirsti ir priimti Ministrės Pirmininkės. Rašėme raštus, kvietėme, prašėme susitikimo, bet jokios informacijos, žinių nėra“, – kalba ūkininkė Regina Bernatonienė.

„Įsikibę į blogas kainas, situacija bloga, vis prastyn, nieko nematome, streikuojame, bet vilties, šviesos tunelio gale nematome. Tik tamsa kol kas ir nežinome, kokia ateitis“, – sako R. Šerlinskas.

REKLAMA

Ūkininkai sako, kad geriausia būtų reikalaujamus milijonus paimti ne iš valstybės biudžeto, bet iš perdirbėjų ir prekybininkų, kurie su ūkininkais esą per mažai dalijasi savo pelnais. Tačiau verslininkai į tokias kalbas nesileidžia.

„Krizines situacijų nesukuria perdirbėjai ar prekybininkai, sukuria rinka. Kritus vartojimui dėl energetikos kainų Europoje, krito žiauriai kainos nuo spalio“, – teigia „Pieno centro“ vadovas Egidijus Simonis.

REKLAMA
REKLAMA

Dešimčiai piketuotojų išsirikiavus po Vyriausybės langais su pieno stiklainiais ir dekoratyvinėmis karvėmis, eidamas į Vyriausybės posėdį prie jų priėjo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Ministrą piketuotojai iškart apipylė kritikos lavina:

„Aš, ministre, neturiu garbės, neduosiu jums rankos, man jūs nepatinkate.“

„Taip nesidaro, užtenka išsidirbinėti.“

„Nežinau, ką daryti, pradėtas darbas, nebaigtas, nėra iš ko daryti.“

Pabuvęs su piketuotojais, ministras pažadėjo jų reikalavimus perduoti premjerei. Tačiau pačiai Šimonytei su ūkininkais, anot ministro, susitikti esą nėra reikalo.

REKLAMA

„Premjerė gauna informaciją iš manęs. Klausimas, kas yra naujo reikalavimuose, aš juos perteiksiu, nematau, dėl ko reikalinga premjerė šitame etape“, – teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Ministras tvirtina, kad Vyriausybė nesirengia ūkininkams tiesiog dalinti pinigų.

„Jei reikalaujama dotacijos, tai mūsų pozicija – ji turi eiti lygiagrečiai su struktūriniais pokyčiais, kooperacija – vienas iš jų“, – sako K. Navickas.

Tokie ministro žodžiai ūkininkų neguodžia, tad jie grasina naujais mitingais prie Seimo ir kelių blokadomis: „Pasikeis keliuose situacija, važiuosim vėl su traktoriais. Stabdysim Vilnių šį kartą, ne rajonus, bet Vilnių.“

Galėtų vis daugiau prisijungti
Tai ko tada visi virkauja, kad kainos aukštos parduotuvėse? Žemdirbiai dirba ne tik sau, bet ir mums visiems : pienuko, duonytės su sūriu ir sviestuku norim, tačiau tikrai kai kuriems komentatoriams atrodo, jog nuėjęs gali iš upelio ar tvenkinio pasisemti to balto skystymėlio, prieš tai nė piršto nepajudinęs... Tas, kas daugiausiai ir sunkiausiai dirba, mūsuose yra tarsi posūnio/podukros vietoj ir išnaudojami, jiems numetant skatikus. Juk pagrindinę pieno produktų kainos dalį sudaro perdirbėjų ir pardavėjų nežabotų apetitų sumos, kai tuo tarpu tikrasis tos pieno gamybos organizatorius - žemdirbys. Žemdirbiai neprašo sau neįmanomų dalykų iš valdžios, tačiau jie nori, kad perdirbėjai ir parduotuvės jiems adekvačiai sumokėtų už pieno žaliavą,- valdžia privalo sutramdyti tuos, kurie sau "susikuria" milžiniškus pelnus, kai tuo tarpu žemdirbiai pastaruoju laiku net savikainos negali "padengti" gaunama iš pieno supirkėjų kaina... Baisu, kai į plastikinį butelį įpiltas toks pat vandens kiekis yra brangesnis už pieną... Vaidinam čia kai kurie komentaruose "tikrus žinovus ir miestiečius", tačiau tai tik "...asileuskai", o ne protingi žmonės. Kiekvienas DARBAS vertas PAGARBOS ir privalo būti adekvačiai apmokamas,- žemdirbys- galvijinkystės specialistas - ne išimtis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų