Trumpo kritikai: atvėrė kelią masinėms Turkijos priešų kurdų žudynėms

Šiaurinę Siriją netrukus gali sudrebinti Turkijos karinių pajėgų operacija. Jai žalią šviesą uždegė Donaldas Trumpas, tačiau lyderio sprendimas akimirksniu buvo sukritikuotas. Esą tai atveria kelią masinėms Turkijos priešų kurdų žudynėms Sirijoje.

Prie Turkijos ir Sirijos sienos išrikiuota gausybė Ankaros karinės technikos. Turkija skelbia, kad jau yra visiškai pasirengusi karinei operacijai Sirijos šiaurės rytuose. Šioje teritorijoje amerikiečių remiami sąjungininkai kurdai ilgus metus kovojo su „Islamo valstybės“ teroristai.

O Turkija visą šį laiką siekė išvalyti su ja besiribojančius Sirijos rajonus nuo ekstremistų ir kurdų kovotojų, kuriuos vadina teroristais. Vakar Donaldas Trumpas pareiškė, kad netrukdys Ankarai vykdyti operacijų Sirijos šiaurės rytuose, tačiau jose nedalyvaus ir savo karius atitrauks.

„Tame regione mes esame dislokavę tik apie 50 kariškių. Bet aš nenoriu, kad jie būtų sužeisti ar žūtų. Taip ir pasakiau prezidentui Erdoganui: „Jei mūsų žmonės nukentės, pateksite į didelę bėdą“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Visgi po šio D. Trumpo sprendimo šiame regione didžiausiame pavojuje atsidūrė kurdai, kurie pareiškė, kad D. Trumpas jiems sudavė smūgį iš pasalų. Tuo tarpu įtakingi D. Trumpo partijos respublikonai įspėjo, kad aukodamas Amerikos sąjungininką jis pakerta pasitikėjimą šalimi ir net daro paslaugą Rusija ir Iranui.

Be to, kilo baimių, kad tokiu būdu Turkijai atveriamas kelias etniniam kurdų valymui. Visgi D. Trumpas suskubo gintis ir pagrasino sunaikinti Turkijos ekonomiką, jei Ankara nueis per toli.

„Pasakiau Turkijai, kad jei jie padarys, ką nors, kas yra nežmoniška, jie gali nukentėti nuo labai sunykusios ekonomikos“, – teigia D. Trumpas.

D. Trumpas taip pat aiškina, kad pildo rinkimų pažadą pasitraukti iš „absurdiškų nesibaigiančių karų“. Vienas jų – Sirijoje, kurioje šiuo metu iš viso dislokuota apie tūkstantis amerikiečių karių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų