REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šiandien baigsis antrasis rinkimų turas – vėlų vakarą sužinosime, kas visus šalies miestus valdys ateinančius metus. Intrigų netrūksta ne tik didžiausiuose Lietuvos miestuose, bet ir rajonuose – į kieno rankas pateks šalies gyventojai? Tą sužinoti jau šį vakarą kviečia speciali laida „TV3 žinios. Savivaldybių rinkimai“.

Jau šiandien baigsis antrasis rinkimų turas – vėlų vakarą sužinosime, kas visus šalies miestus valdys ateinančius metus. Intrigų netrūksta ne tik didžiausiuose Lietuvos miestuose, bet ir rajonuose – į kieno rankas pateks šalies gyventojai? Tą sužinoti jau šį vakarą kviečia speciali laida „TV3 žinios. Savivaldybių rinkimai“.

REKLAMA

Laidą veda žinomiausi TV3 kanalo informacinių laidų vedėjai: Edmundas Jakilaitis, Artūras Anužis ir Donata Vaiciekiūtienė.

Tiesioginę transliaciją stebėkite straipsnio pradžioje.

Blinkevičiūtė pasakė, kas lėmė konservatorių pralaimėjimą rinkimuose: „Tai žmones atstumia“

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad prastus konservatorių rezultatus savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose lėmė partijos atstovų elgesys Seime ir bendraujant su visuomene.

„Man atrodo, kad akivaizdu, jog tai lėmė sprendimai, kuriuos priima valdančioji dauguma, konservatoriai, kaip pagrindinė valdančiosios daugumos sudedamoji dalis, Seime“, – specialioje laidoje „TV3 Žinios. Savivaldybių rinkimai“ tikina ji.

REKLAMA
REKLAMA

Anot V. Blinkevičiūtės, svarstymai, kad šių rinkimų metu nacionalinės politikos aktualijos neva neturės įtakos, nepasitvirtino.

„Matyt, kad neišeina to atskirti. Pirmame ture konservatoriai laimėjo tik du merus – Molėtuose ir Palangoje, kol kas pirmauja tik Pasvalio rajone, tiesą pasakius, matyt, jie ir patys tokių rezultatų nesitikėjo.

REKLAMA

Tai dar kartą parodo, kad Lietuvos žmonės nepritaria tiems sprendimams, kaip jie tvarkėsi su infliacija, kylančiomis kainomis, elektros rinkos liberalizavimu, sutarčių pasirašymu. Kaip jie sprendžia kitas socialines problemas“, – pastebi politikė.

Jos vertinimu, taip pat svarbus ir požiūris į gyventojus.

„Arogancija, kaip norim, taip pavadinkim, tai žmones atstumia. Nuolatiniai atsikirtimai, jeigu nuomonė nesutampa, tai būtinai tu toks ar anoks. Lietuvos skirstymas – kad viena Lietuva yra didmiestis Vilnius, o kiti lyg ne žmonės. Negalima taip skirstyti žmonių. Taip žmonės ir įvertina tada.

REKLAMA
REKLAMA

Gal man nekorektiška jų vertinti konservatorių rezultatus, bet kadangi esu politikė ir paklausėte – tiesą sakant, man rodosi, kad šie rinkimai žiauriai pralaimėti konservatorių“, – komentuoja V. Blinkevičiūtė.

Įtakingas konservatorius aiškina, kodėl jų rezultatai tokie blogi: „Žmonės tiesiog pavargę“

Prastus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rezultatus savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose lėmė bendrai slogi gyventojų nuotaika dėl iškilusių krizių, sako partijos atstovas Paulius Saudargas. Geriausiu atveju konservatoriai turės penkis merus. Anot P. Saudargo, rezultatai nėra labai stebinantys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu susikoncentruoji į Vilnių, rodo tendencijos, kad tada šiek tiek apleidi regionus. Liberalų sąjūdžiui išėjo atvirkščiai – jie iš esmės apleido Vilnių, bet susigrąžino regionus. Mums išėjo atvirkščias efektas. Turime galimybes laimėti Vilnių. Turėjome 11 merų, dabar galime turėti penkis, <...> kai ateis Vilniaus centras, turėtume perlaužti, neabejoju“, – komentuoja jis. P. Saudargo manymu, turėti partijos atstovą Vilniaus mero poste yra verčiau nei turėti daugiau merų mažose savivaldybėse.

REKLAMA

„Visi metai buvo be galo sunkūs. Kas kaltas? Tie, kas yra valdžioje. Kas yra didžiausia valdžios partija? TS-LKD. Tai yra koalicijos ašis, deja, visi neigiami kankorėžiai už bendrus sprendimus ir valstybės valdymą didžiausios krizės metais <...> guli ant mūsų pečių. Turime tokį rezultatą, kad žmonės yra pavargę nuo įvairiausių iššūkių, sunkmečio“, – sako P. Saudargas.

Jo įsitikinimu, jei rinkimai būtų vykę prieš pandemiją, migrantų krizę, energetikos krizę ir kitus iššūkius arba jau gerokai po jų, rezultatai būtų kitokie.

REKLAMA

Zuokas sureagavo į naujausius rezultatus: „Taip ir prognozavome“

Artūras Zuokas įvertino naujausius rinkimų rezultatus. Anot jo, tai, kad konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas nedidele persvara sekmadienio vakarą aplenkė A. Zuoką, nėra netikėtumas.

„Kad bus labai tight angliškai, taškas į tašką, taip ir prognozavome. Mano atsilikimas yra gana nedidelis, aišku, dar apylinkių yra nemažai. Manau, kad realų rezultatą matysime po pagrindinių apylinkių, kai jos ateis. Gali būti viskas kelių procentų ribose“, – laidoje „TV3 Žinios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybių rinkimai“ sako A. Zuokas. Anot jo, rinkiminė kampanija buvo poliarizuota, A. Zuoko teigimu, teko susidurti ir su „purvo voniomis“. „Konservatorių partija Vilniuje stipri, dar plius kai ministrė pirmininkė vedžioja kandidatą už rankos, irgi yra stipru. To negali nuneigti, nes ir ministrė pirmininkė Vilniuje yra populiari. Be abejo, kova buvo rimta“, – komentuoja jis.

A. Zuoko teigimu, V. Benkunskas buvo kandidatas, kurį buvo galima įveikti. Vis dėlto jei kova A. Zuokui nebus sėkminga, bendrai žiūrint, jo teigimu, rinkimai „Laisvei ir teisingumui“ buvo sėkmingi. „Dirbsiu taryboje, turėsiu daugiau laisvo laiko kitiems darbams ir užsiėmimams, kurių turiu. Natūralu, kad galvosime, ką toliau daryti“, – galimą scenarijų atskleidžia jis.

VRK duomenimis, pateiktais šiek tiek prieš 23 val., rinkimuose į sostinės merus pirmauja konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas (50 proc.). A. Zuokas yra antroje vietoje (49 proc.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų