Teisme skamba nepilnamečių berniukų liudijimai, ką su jais išdarinėjo garsus renginių organizatorius

Klaipėdos rajono teisme skamba nepilnamečių berniukų apklausų įrašai. Vaikai pasakoja, ką su jais darė dabar kaltinamųjų suole sėdintis garsus pajūrio renginių organizatorius Viktoras Usovas. 35-erių vyras kaltinamas, jog per penkerius metus ne kartą girdė alkoholiu, vaišino cigaretėmis bei tvirkino net 13 nepilnamečių berniukų.

Į teismo salę Gargžduose kulniuoja nepilnamečių berniukų tvirkinimu kaltinamas garsus pajūryje renginių vedėjas Viktoras Usovas. 35-erių metų vyras nuo žurnalistų veidą slepia po striuke. Per ją net nemato, į kurią teismo salę reikia eiti.

Galų gale suradęs reikiamas duris, ilgai apgraibomis ieško jų rankenos. Tai jau trečiasis teismo posėdis šiam vyrui. Per pirmąjį noriai su žiniasklaida bendravo ir žadėjo netrukus pateikti įrodymų, jog byla prieš jį suklastota.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme skamba nepilnamečių berniukų liudijimai, ką su jais išdarinėjo garsus renginių organizatorius

Vis dėlto, nuo šių metų gruodžio tokių įrodymų nepateikė, o dabar teismo salėje neprataria nė žodžio.

Su žiniasklaida nebendrauja ir kaltinamojo advokatas: „Ne, ne, aš nieko nekalbėsiu, kalbėkit jūs su juo.“

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Viktoras Usovas

Nukentėjusių berniukų advokatai mano, kad kaltinamasis ir jo advokatas nekalba, nes jiems gėda. Šiandien uždarame teismo posėdyje išklausomos įrašytos 13-likos nukentėjusių berniukų apklausos.

Viktoras Usovas kaltinamas, jog nuo 2013-ųjų per penkerius metus ne kartą girdė alkoholiu, davė pinigų ir cigarečių bei lytiškai santykiavo oraliniu būdu su trylika nepilnamečių berniukų. Advokatų tikinimu, buvo ir taip, kad ne tik berniukai vyrą, o ir jis pats nepilnamečius tenkindavo orališkai. Iš viso renginių organizatoriui inkriminuojama 18 nusikalstamų veikų.

„Tai yra lytinis santykiavimas su asmenimis, jaunesniais nei 16 metų, pažadant jiems tam tikrą atlygį. Skirtingos nusikaldamos veikos numatytos mūsų Baudžiamajame įstatyme“, – sako prokurorė Edita Mikalainienė.

Buvusį krepšinio klubo „Neptūnas“ projektų vadovą, socialinių projektų vaikams autorių bei 2009-aisiais pilietiškiausiu jaunu žmogumi Klaipėdoje pripažintą kaltinamąjį sulaikė policininkai.

REKLAMA

Pareigūnai mano, kad vyras nepilnamečius ir susirado per šias savo veiklas. Vaikams taip gėda, kad kai kurie net nebendrauja su savo advokatais bei psichologais.

„Patikėkite, 14 metų vaikui pasakoti tokius dalykus, kurie buvo su juo, nėra malonu. Jis gyvena truputį toliau nuo čia, jis yra romų tautybės ir pas juos psichologas yra jų namuose gyvenantys tie patys žmonės. Jie kitų neįsileidžia“, – pasakoja nukentėjusiojo advokatas Valclovas Janušauskas.

„Jie su manim nenori bendrauti. Aš bandžiau jų ieškoti ir telefonu, ir per tėvus. Jie nenori bendrauti“, – teigia nukentėjusiojo advokatas Rimvidas Valančius.

Už nusikaltimus, kuriais kaltinamas, Viktorui Usovui gresia penkeri metai kalėjimo.


Rašyti komentarą...
N
Nu ir
2020-10-12 22:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
už recidyvą ir masinį tvirkinimą tik 5 metai ? Reikia pasikviesti brolius musulmonus ir paprašyti jų pagalbos tvarkai palaikyti
Atsakyti
0

J
Jonas
2020-10-12 20:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
kalėjime jam tie penkeri bus kaip 25 kai jį patį patvarkys
Atsakyti
0

V
Vilnius
2020-10-12 21:27:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gresia tik 5 metai... Nuteis net 2 metus... Paleis po metų... Žalia šviesa naujiems nusikaltimams.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų