REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anapilin iškeliavus Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II, visas pasaulis prisiminė ir žavėjosi ne tik monarchės valdymu, bet ir asmeniniu gyvenimu. Tačiau greičiausiai karalienei teko sugadinti daug nervų stebint, kaip į įvairiausius skandalus nuolat įsivelia sūnūs ir anūkai.

Anapilin iškeliavus Didžiosios Britanijos karalienei Elžbietai II, visas pasaulis prisiminė ir žavėjosi ne tik monarchės valdymu, bet ir asmeniniu gyvenimu. Tačiau greičiausiai karalienei teko sugadinti daug nervų stebint, kaip į įvairiausius skandalus nuolat įsivelia sūnūs ir anūkai.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Viso pasaulio dėmesį prikausčiusiose karalienės Elžbietos II laidotuvėse buvo galima pastebėti vieną labai įdomią detalę. Karalienės anūkas princas Haris ir sūnus Andrew buvo apsirengę paprastais civiliais drabužiais, nors visi kiti karalienės šeimos vyrai, kurie priklauso karališkajai šeimai, vilkėjo puošnias karines uniformas.

Princas Haris kariuomenėje tarnavo net 10 metų ir turėjo Karališkųjų jūrų pėstininkų generolo-kapitono titulą. Tačiau kai 2020 metais jis su savo žmona Megan Markl nusprendė atsisakyti karališkųjų pareigų ir išvykti gyventi į Kaliforniją, visi garbingi titulai buvo panaikinti. Karalienės Elžbietos sūnus Andrew irgi neteko savo titulų, kai į dienos šviesą išlindo seksualinio priekabiavimo skandalas.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinant karalienės Elžbietos II charakterį, kad jai monarchija ir protokolinės tradicijos buvo šventa, kaip nei vienam kitam monarchui – tiek Anglijoje, tiek kitose valstybėse – tai jai buvo labai svarbus dalykas“, – sakė karališkojo etiketo ir protokolo žinovas Arminas Lydeka.

REKLAMA

Elžbietos II sūnui visai neseniai kaltinimus metė amerikietė, kuri tvirtino, kad princo draugas Jeffrey Epsteinas vertė ją turėti lytinių santykių su Andrew. Pastarasis tokius kaltinimus kategoriškai neigė. Byla dėl seksualinės prievartos jam buvo nutraukta tik tada, kai šis su nukentėjusiaja susitarė dėl milijoninių kompensacijų už kaltinimų atsiėmimą.

„Kalbant apie Andrew, tai buvo žiauriai nemalonus dalykas. Pati karalienė į tai reagavo pakankamai griežtai. Man atrodo, kad ji reagavo tinkamai, bet, aišku, tai yra labai nemalonu“, – kalbėjo buvęs Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pirmininkas Chrisas Butleris.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo šlykštu“

Tuo tarpu Haris karališkajai Vindzorų giminei irgi kėlė problemų vieną po kitos. Kai dar buvo jaunuolis, jis vis pakliūdavo į kilmingųjų luomui nepriimtinas ir gėdingas situacijas. Bet labiausiai Sasekso hercogas Haris pridarė gėdos, kai kartu su žmona Megan ėmė dalinti interviu ir mesti viešus kaltinimus karališkiesiems rūmams apie neva rasistinius užgauliojimus adresuotus Megan ir dar tada negimusiam jų sūnui. Tai sukėlė didžiulę monarchijos krizę bei pasaulinio masto apkalbas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ji sau kėlė pačius aukščiausius reikalavimus, kad monarchija būtų ori, o karališkoji šeima visada atrodytų oriai ir garbingai. Ji to reikalavo iš visos savo šeimos“, – sakė A. Lydeka.

Bekingemo rūmai ir jų šeimininkė Elžbieta II buvo kaltinami, kad ignoruoja Hario žmoną, nes ji – aktorė, kuri per savo karjerą vaidino dviprasmiškus vaidmenis, kurie Vindzorų šeimos akimis nelabai derėjo su monarchija ir jos reprezentavimu.

„Jis (Haris – red. past.) kaip žmogus, kaip asmenybė tikrai yra fainas. Rado tą moteriškę, daug kas pagalvojo gal nieko – jei jam gerai, tai ir mums gerai. Bet čia yra ta situacija, kai žmogus įsimylėjo ne tą žmogų. Matomai Haris yra labai pasikeitęs“, – tikino C. Butleris.

REKLAMA

Hario ir Megan interviu garsiai JAV televizijos žvaigždei Oprah Winfrey supykdė ir Hario brolį sosto įpėdinį princą Viljamą, kuris tik po ilgo laiko, mirus močiutei Elžbietai II, pasirodė su broliu ir jo žmona viešumoje.

„Buvo šlykštu. Aš net negalėjau žiūrėti iki galo. Ir tas stilius, kad leido jiems pasakyti, ką nori - viskas buvo šlykštu“, – sakė C. Butleris.

Naujojo karaliaus meilės reikalai

Vindzorų giminę drebino tragiškai pasibaigusi princesės Dianos istorija. Naujojo Jungtinės Karalystės valdovo Karolio III pirmoji žmona buvo labai mylima britų ir vadinta širdžių princese, tačiau rūmuose Diana meilės nesulaukė. Prabėgus vos 5 metams po karališkųjų vestuvių, princas Čarlzas atnaujino santykius su dabartine karaliene konsorte Camilla Parker.

REKLAMA

„Pakankamai nemažai kas kaltino karalienę šaltumu, kad jis nerodė jautrumo šitoje situacijoje, viešai nepaguodė, neapkabino, nepabarė ir taip toliau. Bet tai mums dar kartą demonstruoja, kaip karalienei buvo svarbu orumas“, – kalbėjo A. Lydeka.

Diana su Čarlzu išsiskyrė tik po dešimties metų, nors visą tą laiką jai teko gyventi su žinia ar apkalbomis, kad jos vyras turi kitą moterį. Prabėgus metams po skyrybų širdžių princesė buvo nufotografuota leidžianti atostogas su nauju mylimuoju. 1997 metų rugpjūčio 31 d., kelios minutės po vidurnakčio, „Mercedes-Benz“ automobilis, kuriuo važiavo princesė Diana su naujuoju širdies draugu, pateko į avariją netoli Eifelio bokšto Paryžiuje. Jie abu žuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išėjus karalienei Elžbietai II, Britanijoje ir Sandraugos šalyse vis garsiau kalbama apie tūkstantį metų gyvuojančios monarchijos pabaigą. Vindzorų dinastijos metraštininkai abejoja naujojo karaliaus Karolio III galimybėmis įkvėpti tą meilę ir pagarbą, kuri britų buvo suteikta jo motinai.

„Ar pavyks Karoliui III tęsti tokią politinę dvasią – aš drįsčiau tuo abejoti“, – sakė A. Lydeka.

Nors per visus pakilimus ir nuosmukius, nesėkmingas santuokas ir Dianos mirtį monarchija sulaukdavo didžiulio palaikymo, tačiau per pastarąjį dešimtmetį ši parama pradėjo mažėti. Naujausios apklausos duomenimis, monarchiją palaiko tik 57 procentų britų, o ketvirtadalis reikalauja ją panaikinti.

REKLAMA

Dėl didėjančių monarchijos priešininkų gretų kaltininkais įvardijamai būtent Haris ir Andrew, kurie anot britų „pavertė monarchiją žiniasklaidos keistuolių šou“.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų