Suvalkietės šedevras stebina: velykiniais kiaušiniais apmezgė medinį namelį

Neįtikėtinai Velykoms papuoštas vienos suvalkietės namas – turbūt niekur daugiau Lietuvoje nepamatysite. Vilkaviško rajono, Pilviškių miestelio gyventoja savo medinį namą tiesiog apmezgė. 

Vilkaviškio rajone Pilviškių miestelio gyventojos Onutės Kazakevičienės namas atrodo neįtikėtinai. Ant jo kabo daugiau nei tūkstantis kiaušinių. Ir visi jie numegzti pačios Onutės.

Moteris pasakoja, kad šiemet ne pirmos Velykos, kuomet namus puošia megztais margučiais. Pradžia buvo prieš 10 metų. Suvalkietė ant pamerktų šakelių pakabino 9 kiaušinius.

„Galvoji, galvoji ir sugalvoji. Vienais metais viena idėja, kitais metais – kita“, – sako Pilviškių gyventoja.

Onutė rodo, kaip atrodė pirmosios dekoracijos – iš pradžių margučiais puošė obelį, kieme stovėjo ir didžiulis kiaušinis, apkarstytas megztais kiaušiniais, o šiemet sugalvojo namą jais pasipuošti.

„Nuo rudens jau buvo galvojimas, planas. Tik labai galvojau, per visą žiemą išgyvenau, kad nepadarysiu.“

Šiuo metu ant namo kabo tūkstantis šimtas trisdešimt margučių. Moteris sako, kad prireikė dešimtmečio, kol tiek margučių numezgė. Mezga žiemomis. Vienais metais numezgė net pustrečio šimto:

„Bet tai jau nieko kito jau ir neveikiau. O šiaip tai po šimtą, po pusantro, po du. Šiemet jau tik aštuoniasdešimt numezgiau. Nes jau rekordas – tūkstantis yra. Tai jau rekordas.“

Onutė neslepia, kad margučių mezgimas ją gerokai nuvargina. Užtat paskui rezultatu ir pati negali atsidžiaugti:

„Man labai gera, mane ramina, man smagu. Nors pavargstu be galo, mane visą skauda, ašaros vakare kartais iš skausmo bėga, bet širdyje taip gera. Ir užvakar ant kopėčių su baime lipau, bet širdyje toks malonumas, toks gerumas.“

Onutė pasakoja turinti svajonę margučiais padabinti visą namą – nuo stogo iki pamatų. Tačiau ir pati abejoja, ar tai pavyks padaryti. Suskaičiavo, kad tam reiktų mažiausiai 5000 kiaušinių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų