REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šafrano, anyžių, duonos, bijūnų, rožių ar našlaičių žiedlapių ir net su šonine… Ar įsivaizduojate, kad visa tai apie ledus. Ir jų galima paragauti Lietuvoje.

Šafrano, anyžių, duonos, bijūnų, rožių ar našlaičių žiedlapių ir net su šonine… Ar įsivaizduojate, kad visa tai apie ledus. Ir jų galima paragauti Lietuvoje.

REKLAMA

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra sukūrusi ir ledų žemėlapį, kurį vis papildo netikėčiausi skoniai.

Brangiausio pasaulio prieskonio šafrano skonio ledai nustebina į ledainę Birštone užsukusias Laimą ir Ritą. Moterys karštą vasaros dieną nori atsigaivinti, renkasi ledus ir sako, tokių netradicinių skonių šių šaltųjų desertų dar neregėję.

„Aš tai anyžinių niekur neragavus, man tai jie labai įdomūs pasirodė“, – sako pirkėja Rita.

Keli paragavimai ir moterys jau žino, kas pūpsos vafliniame ragelyje.

„Razinos rome, tikrai mirkytos tikram rome, tik proceso metu alkoholis išgaravęs ir jo nebelikę“, – aiškina ledainės „Ledų alėja“ darbuotojas Tomas Trabuševskis.

REKLAMA
REKLAMA

„Galvojam, kad jie bus skaniausi šiuo momentu, kitą kartą bandysim kitų“, – sako pirkėja Laima.

„Plius razinos, mano skonis, aš mėgstu šokoladą tai žinau, kad bus super“, – kalba pirkėja Rita.

REKLAMA

O ledainės darbuotojas Tomas atvirauja – nustemba net didžiausi gurmanai. Ypač išvydę šafrano ar anyžių ledus. Kiti aikteli pamatę rabarbarų, pasiflorų, šeivamedžio, balto, juodo šokolado su priedais ar lazdyno riešutų skonio.

„Šafranas, nes visi žino tą brangų prieskonį ir visi puola jo ragauti, nors ne visiems jis tinkamas, anyžiniai ledai, kur žmonės nustemba, asfaltas sako pilkas kažkoks. Iš vaisinių tai viola – iš našlaičių žiedlapių“, – pasakoja T. Trabuševskis.

Sako, smaguriai ieškodami neįprastų skonių desertų įveikia ir keliasdešimt kilometrų.

„Atvažiuoja, vakaras geras, sako, atvažiavom iš Kauno ledų pavalgyti“, – sako T. Trabuševskis.

REKLAMA
REKLAMA

Kad gurmanai dėl unikalių šaltųjų desertų atkeliauja iš įvairių miestų, patvirtina ir Kauno centre esančio restorano vadovė.

„Atvažiuoja ir sako noriu tų ledų, apie kuriuos daug girdėjau, duonos, grikių, rekomenduoja draugai pažįstami, smagu“, – pasakoja restorano „Višta puode“ direktorė Viltė Žuromskaitė.

Tad vis suka galvą, kaip nustebinti smaližius, tiesa, ne visi eksperimentai patenka į meniu.

„Avokadų, daržo gėrybių, agurkų–mėtų ledų, kai kurie net neišvydo dienos šviesos, tokie kaip svogūnų ledai, kur paragavom kolektyvo viduje, ir nusprendėm, kad mūsų svečias nesupras, nes per daug ekstravagantiška“, – pasakoja V. Žuromskaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O kad keliautojams būtų paprasčiau – nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ sukūrusi net ledų žemėlapį.

„Gastronominis turizmas yra gan gajus, keliaujantiems žmonėms skonis yra vienas iš prioritetų kaip pažinti šalį arba kitą vietovę, tai smagu, kad sudarytas tas ledų žemėlapis“, – tvirtina Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Ledų žemėlapyje – apie pusšimtis įstaigų dvidešimtyje Lietuvos miestų vilioja smaližius išskirtiniais ledų skoniais.

„Šio sezono topas yra svirplių ledai su juoduoju sezamu ir vanile, bet tie skoniai yra tokie, kur net neįsivaizduotum, nuo šakočio, duonos, su alaus sirupu, su šonine“, – kalba „Keliauk Lietuvoje“ atstovė Monika Mazaliauskaitė.

REKLAMA

Tik agentūros atstovai įspėja, norintiems pamaloninti gomurį, kartais reikia atlikti namų darbus.

„Tie skoniai tokie įdomūs paragauti, išbandyti ir nuspręsti ar patinka, bet prieš vykstant į tam tikrą regioną ir norint išbandyti tuos ledus pagal žemėlapį, reiktų pasiskambinti į maitinimo įstaigą, nes kai kurie ruošiami tik kliento atvažiavimui“, – sako M. Mazaliauskaitė.

Skaičiuojama, kad vienas lietuvis per savaitę suvalgo apie 1,5 porcijos ledų, o per metus vidutiniškai apie 7 litrus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų