Sujudimas Raudonėje – verslininkai kaltinami priglaustų vaikų išnaudojimu

Žmonės skambina pavojaus varpais. Į „TV Pagalbą“ kreipėsi susirūpinęs bendruomenės pirmininkas Algis ir tikino, kad vietinių verslininkų šeima išnaudoja įvaikintus vaikus ir verčia juos dirbti. Keblios situacijos aiškintis nuskubėjo gelbėtojas Žilvinas Žitkus.

Algis pasakojo, kad vietinėje kavinėje nuolat mato 6-8 metų vaikus. Jie esą nurinkinėja stalus, šluoja grindis, dirba kitus darbus. Pasak susirūpinusio vyro, vaikus priglaudė verslininkų pora, o jo pagalbos paprašė mažamečių tėvai, kuriems laikinai buvo apribotos tėvystės teisės.

„Tie vaikai valgė nuo stalų – man taip tėvai pasakojo, aš nestovėjau šalia. Aš pažįstu tą šeimą, iš kurių atėmė, jie yra padori šeima – turi 7 vaikus, turi karvių, turi kiaulių, turi tvartą. Jie yra padorūs žmonės, ne valkatos, dar už šitą šeimą (verslininkus – red. past.) padoresni“, – kalbėjo Algis ir tikino, kad abu kavinės savininkai yra teisti už narkotikus.

Verslininkai baisius kaltinimus neigė ir sakė, kad tai tik aplinkinių išsigalvojimas. Moteris pasakojo, kad minėti vaikai yra jų giminaičių, priglausti tol, kol šie atsistos ant kojų.

„Aš padėjau žmonėms. Jis (Algis – red. past.) ant vaikų teisių šaukė ir čia ne pirmas kartas kai jis užsipuola visas tarnybas“, – sakė verslininkė.

Nesutaria dėl verslo

Verslininkai pasakojo, kad konfliktai tarp Algio ir jų yra gana dažni. Esą pastarieji nuolat užpuolami dėl to, nes turi geresnes sąlygas prekiauti.

„TV Pagalbos“ komandai dar besilankant turistų gausiai lankomame Raudonės miestelyje, žmonės čia surengė piketą dėl galimo vaikų išnaudojimo. Tačiau paklausti, ar patys savo akimis tai matė, šie atsakė, kad čia net negyvena.

Žilvinui nepavyko gauti nė vieno įrodymo, kad verslininkų šeima skriaudžia globojamus vaikus ar daro kitokią nusikalstamą veiklą. Tačiau Algis nesiliovė jų kaltinti ir kaitino atmosferą toliau. Vyras tikino, kad apie teistumą už narkotikų platinimą sužinojęs iš pačios verslininkės, tačiau ši tai neigė.

Kaltino neobjektyvumu

Pikete dalyvavę asmenys išreiškė nepasitenkinimą įvykių eiga. Jų nuomone, tyrimas vyko ne taip, kaip turėjo vykti.

„Jūs grynai sukate į kitą pusę“, – sakė „TV Pagalbos“ komandos darbu nepatenkinta moteriškė.

Neobjektyvumu laidą kaltino ir pats Algis.

„Tu man sakai, kad čia niekas nematė. Jeigu norėtum, tai pas tą mamą dabar nuvažiuotum ir pažiūrėtum, kaip ji gyvena, o tu man suki uodegą“, – Žilvinui priekaištavo vyras.

Galiausiai Žilvinui pavyko susitikti su neva išnaudojamų vaikų, kurie jau grįžo į savo namus, tėvais. Šie neneigė, kad turėjo problemų ir už tai, kad jų atžalos buvo paimti iš namų, kaltino tik save pačius.

Ką papasakojo vaikų tėvai pamatyti galite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.

 Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TV Pagalba“.


Rašyti komentarą...
H
Ha
2021-09-13 11:44:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikai privalo ir dirbti parallel savo išgales,, ne vien tik zylioti.Kuo daugiau bus įdarbinti,tuo lengviau bus ateityje.Viskas jų labui.
Atsakyti
0

H
Ha
2021-09-13 11:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikai neprivalo vien tik zylioti,jie privalo išmokti dirbti,nes taip bus jiems lengviau. ateityje.Panašu,kad tokioje šeimoje augę vaikai nebuvo pratę dirbti,o Tai čia didžiulė tėvų klaida.Protestuojantys,kad vaikai išnaudojami daro didelę žalą darbiniam vaikų auklėjimui.Nenorinčių ir nemokančių dirbti per akis yra daugiausiai norinčių gauti tik pašalpas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų