• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Ignalinos kilęs 28-erių Ryčardas Prybylskis – vienas geriausių šiuo metu Lietuvoje individualiai su krepšininkais dirbančių trenerių, kurio paslaugomis jau spėjo pasinaudoti tokios Lietuvos krepšinio žvaigždės kaip Deividas Sirvydis, Arnoldas Kulboka, Augustas Marčiulionis ar Marekas Blaževičius.

Iš Ignalinos kilęs 28-erių Ryčardas Prybylskis – vienas geriausių šiuo metu Lietuvoje individualiai su krepšininkais dirbančių trenerių, kurio paslaugomis jau spėjo pasinaudoti tokios Lietuvos krepšinio žvaigždės kaip Deividas Sirvydis, Arnoldas Kulboka, Augustas Marčiulionis ar Marekas Blaževičius.

REKLAMA

Portalo tv3.lt tinklalaidėje „Trys nuo lentos“ apsilankęs krepšinio specialistas papasakojo, kurie Lietuvos talentai treniruotėse jam paliko didžiausią įspūdį ir paneigė krepšinio visuomenėje paplitusią nuomonę, kad žengti laipteliu aukšyn karjeroje D. Sirvydžiui trukdo jo sužvaigždėjimas.

„Tie pirmi kartai vis tiek buvo tokie, kad galvojai, kaip čia dabar bus. Pirmos treniruotės buvo su jo agentu Mariumi Rutkausku, tai iš tikro yra visiškai priešingai negu kalba žmonės. Tai yra labai nuoširdus žmogus, labai atviras ir didelis profesionalas savo srityje. <...> Jis yra protingas vyras, jo agentas yra vienas geriausių Lietuvoje, tėtis buvęs krepšininkas, tai ta aplinka jį supa labai profesionali. Jis daro tai, kas šią minutę jam yra geriausia“, – apie pažintį su D. Sirvydžiu kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai į krepšininkų įgūdžių gerinimą ir metimo tobulinimą savo darbą orientuojantis R. Prybylskis keliose treniruotėse iš arti galėjo palyginti D. Sirvydžio ir Arnoldo Kulbokos taiklumą. Abu jie laikomi vienais geriausių savo kartos snaiperių ir jau netolimoje ateityje pretenduoja apsivilkti pagrindinės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius.

REKLAMA

„Man buvo labai įdomu juos su Kulboka suvesti ir pasižiūrėti. Kulbokos taiklumas yra labai aukštas, aišku, jis mėtė iš europietiškos distancijos. Bet metimo staigumas, netikėtumas, greitis išmetimo, ditancija, iš kurios gali išmesti, tai pas Deivį tikrai yra labai įspūdinga“, – pastebėjo R. Prybylskis.

Praėjusį sezoną R. Prybylskis gavo pasiūlymą darbuotis Kėdainių „Nevėžio“ klube, kur buvo atsakingas už individualų žaidėjų ruošimą. Būtent dirbdamas Kėdainiuose jis suprato, kokią didžiulę reikšmę krepšininkų taiklumui turi psichologija. Jei per treniruotes kai kurie krepšininkai beveik neprameta, tai rungtynėse jis išvysdavo visai kitą vaizdą.

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodė, kad čia net psichologo reikėtų. Įsivaizduokite, tau septyniolika metų, tu esi iš kitos šalies, kita kultūra, kitoks mentalitetas ir tu papuoli į mažesnį miestelį, pavydžiui, lyginant su Berlynu, Niujorku ar Paryžiumi. Pradžioje sezono smagu viskas atrodo, bet toliau ateina rutina, į savaitę kartais tik vienos varžybos, tai jei blogai sužaidi, vėl visą savaitę dirbi. To spaudimo ir treneris duoda, ir pats sau duodi. Nėra viskas taip smagu, kaip atrodo iš šono“, – teigė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie tai tinklalaidės ištraukoje, kurią rasite straipsnio pradžioje.

Visą tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos „YouTube“ kanale:

Tinklalaidės temos:

00:00:24 – Darbas su Deividu Sirvydžiu ir jo asmenybė

00:03:41 – Apie D. Sirvydžio norą atstovauti Lietuvos vyrų rinktinę

00:04:25 – Apie D. Sirvydžio palaikymą, jo rungtynių stebėjimą ir progresą

00:08:30 – Koks požiūris vyrauja į asmeninių įgūdžių trenerius Lietuvoje

00:12:50 – R. Prybylskio klientų ratas ir labiausiai nustebinę žaidėjai

00:21:07 – Domanto Sabonio metimo technika

00:23:00 – Edgaro Ulanovo metimas ir psichologijos reikšmė sporte

00:28:15 – Apie Pauliaus Murausko perspektyvas ir darbo etiką

00:30:30 – Apie meilę 3x3 krepšiniui

00:33:40 – Daugiausiai dirbantys individualiai Lietuvos krepšininkai

00:37:14 – Apie Jono Valančiūno transformaciją

00:38:00 – „Žalgirio“ dvikova su Belgrado „Crvena Zvezda“ ir lemiami E. Ulanovo tritaškiai

REKLAMA

00:43:25 – Igno Brazdeikio adaptacija Europoje

00:46:40 – Apie A. Polonaros atkarpą ir I. Tayloro trauma

00:50:43 – Manto Kalniečio sprendimas baigti karjerą

00:52:48 – Pirmojo Kalniečio trenerio Rolando Radvilo prisiminimai apie krepšininką vaikystėje ir išskirtinumą

00:55:50 – „Žalgirio“ akistata su Atėnų „Panathinaikos“

00:59:21 – Vilniaus „Ryto“ pergalė prieš PAOK ir „Top 16“ varžovai

00:05:22 – Paskutinis rinktinės langas ir potencialūs kandidatai Lietuvos rinktinėje

01:17:20 – Apie NBA ir mėgstamiausius žaidėjus

01:25:12 – Trys gražiausi praėjusios savaitės epizodai

Tinklalaidę „Trys nuo lentos“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 13 val. naujienų portale tv3.lt, platformoje TV3 Play ir TV3 televizijos YouTube!

Tinklalaidės vedėjai – „TV3 sport“ komentatorius Giedrius Vaitkevičius ir tv3.lt žurnalistas Juozas Skara. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų