Spalio vidurys, o ekspertai jau skubina pasikeisti padangas – atitolinsit nelaimę

Nors vasarinėmis padangomis dar galime važinėti kelias savaites, specialistai ir pareigūnai ragina nelaukti paskutinės dienos. Ir ne tik dėl to, kad artėjant lapkričio 10 nusidriekia ilgos eilės, bet ir dėl to, kad jau dabar vasarinėmis padangomis važinėti gali būti nesaugu.

Viename Marijampolės autoservise norinčių pasikeisti padangas dar nedaug. Iki draudimo važinėti vasarinėmis – dar trys savaitės. Žieminės padangos privalomos nuo lapkričio 10 dienos. Štai, ką sako vairuotojai:

„Ilgai nelauksiu, nes eilės paskui būna didžiulės. Neužilgo, tuoj. Nereikės į darbą, bus laisva diena ir keisim.“

„Universalios padangos. Geros padangos, kam jas keisti. Antri. Kam jas keisti. Geros padangos.“

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Padangų keitimas

Kad lietuviai dar neskuba keisti padangų, sako ir padangų pardavėjai.

Anot vienos Marijampolėje įsikūrusios parduotuvės specialisto, lietuviai, kaip kasmet, laukia paskutinės dienos. Tuomet apgula ir parduotuves, ir autoservisus.

„Po truputėlį žmonės dairosi, kiekvieną dieną vis daugiau. Oras dar šiltas, bet jau dairosi, jau perka po truputį. Nuo lapkričio pirmos iki dešimtos didžiausias bumas būna“, – sako pardavėjas, konsultantas Giedrius Šumskas.

Bet specialistai ragina nebedelsti ir automobilius jau dabar pradėti ruošti žiemai. Šiluma krenta, o sinoptikai naktimis žada nulinę temperatūrą, kai kur savaitgalį prognozuojamos ir šalnos. Važinėti vasarinėmis padangomis gali būti nesaugu. Marijampolės kelių policijos viršininkas irgi ragina nelaukti lapkričio.

Anot pareigūnų, jau dabar pasikeitę padangas galime išvengti skaudžių nelaimių. Pavyzdžiui, spalio pradžioje prie Kazlų Rūdos įvykusi avarija. 48 metų moteris nesuvaldė automobilio, pradėjo slidinėti ant kelio, susidūrė su vilkiku ir žuvo. Kelias buvo šlapias. Pareigūnai sako, kad dažnas lietuvis ne tik nepratęs padangų keisti anksčiau, bet nemažai dar rizikuoja jomis važinėti po lapkričio 10. Kuomet tai daryti draudžiama.

REKLAMA

„Ypač tuo pereinamuoju laikotarpiu, kai būna vairuotojams pareiga pasikeisti vasarines padangas į žiemines ir jau sukanka pačios pirmosios dienos, po lapkričio 10, dažnai vairuotojai būna dar nepasikeitę arba tyčia nepasikeitę, tikisi, kad nebus žiemos“, – pasakoja Marijampolės kelių policijos viršininkas Rolandas Gylys.

Anot specialistų, net esant pliusinei temperatūrai, tokiai kaip šiomis dienomis, vasarinės padangos praranda sukibimo su kelio danga savybes. Tikėtina, kad automobilio nepavyks taip greitai sustabdyti, kaip važiuojant su žieminėmis padangomis.

„Žemiau dešimt šilumos vasarinė padanga jau praranda savo savybes. O prie minusinės temperatūros jau labai blogai. Jos sukietėja. Nepritaikytas mišinys žemai temperatūrai ir jos kietėja“, – teigia G. Šumskas.

„Labai priklauso nuo reakcijos vairuotojo, nuo matomumo, nuo paros meto ir tam tikrų aspektų. Paprasčiausiai vasarinės padangos gali įtakoti netgi du kartus ilgesnį slydimo kelią, jei bus danga visiškai slidi ir apledėjusi“, – kalbėjo R. Gylys.

Vasarinės ir žieminės padangos gaminamos iš skirtingos gumos. Tiek specialistai, tiek gamintojai padangų pataria nenaudoti ilgiau nei penkerius metus. Taip pat gerai pagalvoti ar verta rinktis universalias. Jos pigesnės, tačiau ir savybės prastesnės. Universalios padangos rekomenduojamos tiems, kurie nedaug ir netoli važinėja.

„Jos turi vidutines savybes, iš tikrųjų, neprilygsta gerai žieminei padangai, bet arti to. Sunku skaičiais pasakyti, bet žieminė padanga žiemą yra geriau negu universali“, – sako G. Šumskas.

Pareigūnai primena, kad nuo lapkričio 10 dienos, vasarinėmis padangomis važinėti ne tik nesaugu. Gali tekti pakratyti piniginę. Nepasikeitusiems padangų gresia nuo 30 iki 40 eurų bauda.


Rašyti komentarą...
S
Svaigalai
2020-10-25 14:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neaiskinkit kaip man gyvent ekspertai. Jai nori atitolint nelaime tai isvis nevazinekit.
Atsakyti
-1

A
As
2020-10-27 10:31:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varijotai o ne ekspertai...
Atsakyti
0

A
As
2020-10-25 14:51:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vasarinwncazin zsejuvisaZiema
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų