Sostinės valdžia prašo centre lėbaujančių vilniečių nešiukšlinti ir giriasi naujomis šiukšliadėžėmis 

Vilnius bando auklėti lauko kavinėse lėbaujančius gyventojus: nori juos pripratinti cigarečių nuorūkas mėtyti ne ant žemės. Be to, pasigirta 9-iomis verslininkų dovanotomis šiukšliadėžėmis, kurios lipdukais žymi kelią nuo baro durų iki vietos, kur galima atsikratyti atliekomis. Miesto opozicija idėją vadina reklamine akcija, kuri šiukšlinimo problemos sostinėje neišspręs.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas kartu su barų ir kavinių asociacijos prezidentu Raimondu Pranka ant sostinės centro šaligatvių klijavo lipdukus, kurie įkaušusiems vilniečiams turėtų priminti, kur surūkius cigaretę reiktų išmesti nuorūką.

„Norim, kad žmonės pamirštų tuos sprigtų šūvius tolimus, kojų trinimus. Tam padarome pėdutes, kad palengvinti apsispręsti: nešiukšlink, prieik prie šiukšliadėžės ir išmesk nuorūką. Po užsidarymo tikrai daug nuorūkų prišluojam. Norisi, kad to nebūtų. Visiems smagiau, kai švari aplinka“, – sako barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka.

„Pats filtras jis sunkiai tirpstantis vandenyje ir kas blogiausia, kad patekęs į kanalizacijos vamzdžius, jis praktiškai nėra filtruojamas, iškeliauja į mūsų Nerį“, – pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Šiukšliadėžes įrengė ne savivaldybė, o barų, kavinių savininkai. Jie miestui padovanojo 9-ias šiukšliadėžes su lipdukais už 2000 eurų.

„Miestas mums padeda mums su terasomis, atveria miesto erdves. Tuo pačiu mes jaučiam atsakomybę dėk švaraus miesto“, – teigia R. Pranka.

Ne visi barų, kavinių apsuptoje Vilniaus gatvėje vaikštantys gyventojai tiki šia idėja:

„Nepadės nei pėdutės, nei daug daug daug šiukšliadėžių. Mes turim būti patys sąmoningi.“

„Dieną gal labiau veikia, vakare nei matosi tų pėdučių nei ne.“

„Turiu draugų rūkančių. Būna jie parūko ir nemato, kur išmesti, tiesiog meta bet kur. Vertinu teigiamai.“

REKLAMA

„Įdomu, kad padaryta taip, meninis sprendimas, aš manau, pakankamai tvarkingai gyvename.“

„Jeigu kavinėje yra peleninė, tikrai niekas nemeta ant žemės. Jeigu nėra peleninės tada taip: žmonės yra linkę kišti į tarpus tarp plytų, į kanalizacijas. Didesnė problema, kad ne visur yra tos peleninės“, – kalbėjo „Local pub“ savininkas Vidmantas Čičelis.

Dalis sostinės barų savininkų aiškina, kad sostinei reikia ne 9 naujų šiukšliadėžių, o daug daugiau.

„Senamiestyje tikrai daug vietų yra, kur tu gali labai ilgai eiti ir nerasi nei vienos šiukšlinės ir tikrai tada atsiranda bėda, atsiranda kampai, atsiranda rūsiai, kur tarpeliai, žmonės kiša, meta, slepia“, – sako V. Čičelis.

„Infrastruktūros tinklą centrinėje miesto dalyje mes nuolat plečiame ir didiname, tai pasiteisinus šitai akcijai, tikrai kitam sezonui, o gal ir šią vasarą, tas tinklas gali būti ir padidinimas“, – pasakoja V. Benkunskas.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicijos, valdantiesiems nederėtų girtis 9-iomis šiukšliadėžėmis.

„Piarinė“ akcija, kuri nieko nesprendžia. Pagaliau, kas yra 9-ios šiukšliadėžės prie kai kurių barų, kai kalbi apie visą Vilniaus senamiestį. Jeigu tuo norima parodyti, kad to trūksta, tada miestas turėtų tęsti šitą iniciatyvą ir pasistengti, kad jų kiekis būtų toks, kad patenkintų visą poreikį“, – teigia miesto tarybos narys Žilvinas Šilgalis.

Anot Šilgalio, sostinės centre reikia ne tik statyti šiukšliadėžes, bet ir neužmiršti švietimo, mokyti žmones nešiukšlinti.

„Senamiestis turi būti žalias, turi būti suoliukai pailsėti žmonėms, galbūt vazonėliai su gėlėmis, bet tikrai ne šiukšliadėžėmis apkarstyti“, – kalbėjo miesto tarybos narys Žilvinas Šilgalis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų