Sociologas Vladas Gaidys apie tai, kodėl mažėja Lietuvos politikų reitingai

Nėra buvę Vyriausybės, kuri turėtų teigiamą reitingą, analizuodamas kritusius politikų reitingus kalbėjo sociologas Vladas Gaidys. 

Tokią mintį jis išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur jį kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė. 

Pastarosiomis dienomis matome, kad tiek prezidento, tiek premjerės reitingai nukrito apie 10 proc. Kodėl taip nutiko?

Praktiškai visų politikų nukrito ir tos priežastys labai panašios. Jei kalbėtume apie premjerę Ingridą Šimonytę, tai ir skiepai, ir pabėgėliai. Žinoma, šiuo metu situacija valdoma, bet apklausa buvo daryta prieš dvi savaites, kai jų atvykdavo apie kelis šimtus per parą. 

O prezidento nelabai matėsi. Ingrida Šimonytė taip pat nelabai apie tai pasisakydavo. Galima sakyti, kad trūko parodymo, jog situacija valdoma kieta ranka ir viską žinome.

Prezidentas galbūt laikėsi santūriai, kad į tai neįsiveltų. Bet ar nenutiko taip, kad žingsniai vienokie, o rezultatas kitoks?

Dėl prezidento tai jau ne pirmą kartą matoma, kad jei jo nėra, jo reitingas ir krenta. Kai prasidėjo pandemija, jis nustojo važinėti ir susitikinėti kaip prezidentas, todėl jo reitingai pradėjo mažėti kaip neatitinkančio, nevykdančio prezidento funkcijų.

Reitingai smuko ne tik pagrindinių šalies vadovų, bet ir visos Vyriausybės? Kaip priimti šiuos faktus?

Tai nutiko ne per vieną kartą. Jau pavasarį matėsi, kad dauguma ministrų turi neigiamą reitingų balansą. Tie įvykiai, kurie dabar vyko, tiesiog paskatino ir pagreitino tą tendenciją.

Kiek veiksmingai gali veikti tokia Vyriausybė?

Nereikia skubėti, nes žiūrint į tuos reitingus yra labai įvairūs aspektai. Pirmiausia, aš nepamenu Vyriausybės, kuri turėtų teigiamą reitingą. Galbūt buvo labai trumpi periodai, bet Vyriausybei yra normalu turėti neigiamą reitingą. <...> Yra dalis ministrų, kurių iš vis nelabai kas ir žino.

O ką sociologas pasakojo apie pakilusius socialdemokratų reitingus, žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2021-08-19 22:54:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokei čia politikai durniu puskvailiui šutvė o tas gaidys prijaucentys padlaizys o ne sociologas
Atsakyti
0

R
Raimis
2021-08-19 13:34:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pusė Lietuvos tą žino be gaidžio
Atsakyti
0

A
Arturas
2021-08-19 17:27:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
O visada krenta reitingai, nes viena šneka, o kita daro, o ir dar nie viena valdžia nedirbo paprastam žmogui, va jums ir atsakymas, o tai čia vartot visokias ne butas priežastis, nes ir patys dirbat valdininkams
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų