Smūgis LGBT bendruomenei: homoseksualioms poroms Lenkijoje uždrausta įsivaikinti

Vos Europos Sąjunga paskelbė, kad visa jos erdvė – LGBT laisvės zona, Lenkija dar aštriau kirto savo homoseksualiems piliečiams. Pareikšdama, kad šalyje gyvenančioms homoseksualioms poroms uždrausta įsivaikinti vaikus. Šį įstatymą priiėmė likus vos kelioms valandoms iki Europai paskelbiant, kad Sąjunga – laisva zona LGBT bendruomenei.

Dar visai neseniai Lenkijos gatvėse virė aistros – LGBT bendruomenė ir moterys ėjo į gatves kovoti už savo teises. Panašu, kad situacija kaista toliau. 

Ir tai jau ne pirmasis kartas, kai savo įstatymais Lenkija pažeidžia Europos nuostatus ar prieštarauja Sąjungos vertybėms. Naująjį įstatymą paskelbė valdančioji partija „Teisė ir teisingumas“. Šie valdančiųjų sprendimai sukėlė daug nepasitenkinimo.

„Jokia ideologija neturėtų pateisinti seksualinės tapatybės diskriminacijos. Vienintelis dalykas, keliantis grėsmę žmogaus teisėms, yra neapykantos ir nepakantumo ideologija. Mes negyvensime Europoje, kurioje jos piliečiai turi slėptis. Mūsų nutarimai garantuoja, kad visi Europos Sąjungoje gali būti laisvi, gyventi ten, kur nori, ir mylėti tuos, kuriuos nori mylėti“, – sako Socialistų ir demokratų grupės vadovė Iratxe Garcia Perez. 

Pasipiktinęs ir LGBT aktyvistas Bartosz Staszewski.

„Turi būti išties niekingas žmogus, kad neleistum vaikams augti namuose – ir visai nesvarbu, ar juos augins tos pačios lyties, ar heteroseksualios poros. Vaikai nusipelnė namų. Neįsivaizduoju, koks tu turi būti, kad ramiai pasakytum vaikui: „Jūs gyvensite vaikų namuose ir ne, jūs negalite eiti į šią mylinčią, rūpestingą šeimą“, – teigia jis. 

Lenkija iki šiol vaikus leido įsivaikinti tik priešingos lyties poroms ar vienišiems žmonėms. Tačiau dabar homoseksualų pora įsivaikinti kaip vienišas tėvas ar mama – negalės.

Per pastaruosius dvejus metus daugiau nei 100 miestų ir rajonų Lenkijoje pasiskelbė „zonomis be LGBT“. Mat šalies valdančioji partija teigia, kad homoseksualų teisės kelia grėsmę tradiciniam gyvenimo būdui.


Rašyti komentarą...
B
Birutė
2021-03-13 04:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima tokioms poroms duoti vaikus įsivaikinti? Paversti sveikos orientacijos gimusius žmones į nenormalius? Argi čia nežalojimas?ėjimas prieš gamtos sutvėrimą ir t.t.Tokiam reikalui kaip įteisinimas ,reikia referendumo, visų žmonių nuomonės.
Atsakyti
-2

V
Vids
2021-03-13 06:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pagarba lenkam !
Atsakyti
-1

R
Rasa
2021-03-13 06:14:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul jie gyvena juk niekas netrukdo ,bet kam tos demonstracijos eitynes su veliavom ?aš asmeniskai prieš tokias šeimas .tegul nelenda kitiem i akis.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (108)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų