Šiugždinienė: ministerijos užduotis yra, kad vaikai kuo ilgiau mokytųsi mokyklose

COVID-19 situacija Lietuvoje darosi vis rimtesnė, o pats virusas neaplenkia ir šalies mokyklų. Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, izoliacijoje jau yra šiek tiek virš 5 tūkstančių vaikų, tačiau ministerijos prioritetas yra kaip įmanoma ilgiau išvengti nuotolinio ugdymo.

Pokalbis su ministre – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Nuo savaitės pradžios girdime baisius faktus, kad esą švietimo įstaigose jau yra 300 protrūkių. Kokia situacija Lietuvoje yra šiuo metu?

Situacija nėra labai pasikeitusi – 330 protrūkių, izoliacijoje yra šiek tiek virš 5 tūkstančių. Iš viso mokyklose mokosi 324 tūkstančiai vaikų, tai izoliacijoje šiuo metu yra 2 procentai.

Visgi skaičius yra nemažas. Girdime pasvarstymus, kiek ministerija lauks, kad grįžtume mokytis nuotoliu?

Ministerija tikrai nelaukia, tuo labiau nelaukia nuotolio. Ministerijos užduotis yra, kad vaikai kuo ilgiau mokytųsi mokyklose. Testavimo apimtys auga, jau turime vidutiniškai 45 procentus besitestuojančių mokyklose, o kai kuriose savivaldybėse ir apie 60-70 procentų. Yra virš 12 metų 25 procentai vakcinuotų vaikų, taip pat maždaug 8 procentai yra persirgę ir tai yra visai neblogi skaičiai.

Natūralu, kad kuo daugiau testuojam, tuo daugiau aptinkame tų atvejų, bet labai svarbu testuoti kiek įmanoma daugiau, kad aptiktume tų atvejų, kad tie atvejai būtų kuo greičiau sustabdyti ir kuo mažiau plistų. Taip mes galėsime išlaikyti vaikus mokyklose.

Bet matomai, tų atvejų didės. Koks yra planas A, B ar C, kai jau bus kažkas keičiama?

Matysime, kokios yra tendencijos. Kaip jau sakiau, mūsų tikslas, kad kuo ilgiau būtų mokyklos, ir Vyriausybė yra apsisprendusi, jog tai turėtų būti viena paskutinių veiklų, kurios galėtų išeiti į nuotolį.

Turbūt pagrindinis dalykas yra mūsų ligoninės ir sveikatos sistema. Kuomet jau turėsime tokią situaciją, kad sveikatos sistemai bus sunku atlaikyti, kažkokie sprendimai bus priimti. Tačiau mokyklos tikrai turėtų būti jau išnaudojusios visas kitas priemones.

Tai koks turi būti tas skaičius, kada jau iš tiesų grėstų nuotolis?

Vyriausybė tai priims atskiru sprendimu. Tai yra ekspertų ir Sveikatos apsaugos ministerijos kompetencija pasakyti, kada turėtų būti tam tikri sprendimai, tada tie sprendimai bus priimti. Bet šiuo metu mes darome viską, kad kuo daugiau testuotųsi ir kuo daugiau tų atvejų ankstyvoje stadijoje galėtume identifikuoti ir taip valdyti situaciją.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
R
Rikut
2021-10-03 21:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Spiglys Odomu o ka pasirinktumet?kas jum pirmoj vietoj? Lavinima ar vaiko sveikata? Ar svarbus bus issilavinimas jeigu vaikas bus reanimacijoje ar neduok dieve mirs?! Manau is dvieju blogybiu rinkciausi ta kuri butu mazesne pagal zala vaikui sveikatai
Atsakyti
0

I
Išleiskite kuo greiciau įsakyma, kad tėv
2021-10-01 22:41:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išleiskite kuo greiciau įsakyma, kad tėvai privalo pateikti mokykloms turinčių imuniteta Covid19 virusui dokumento kopijas ir nevrekomenduoti testams GAT atlikti, o privalimai ir be jokių tėvų sutikimų, kiek gaištame laiko, kol visa tai išsiaiškiname kai jau yra kontaktas klasėje, trugdome visą ugdymo procesą,bo testuoti būtina
Atsakyti
0

G
Grazina
2021-10-01 22:45:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugiau testuoti kontakte esancius ir isleisti įsakymą, kad tėvai privalo Mokyklai pateikti dokumento kopiją apie vaiki turimą imunitetą virusui,t. y.pasiskuepiję, persirgę
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų