Šiemet gausu norinčių dirbti gelbėtojais: už mėnesį į rankas jie gaus 500 eurų

Uostamiesčio pliažuose mokymus pradeda gelbėtojai. Sezonas Klaipėdos paplūdimiuose prasideda jau kitą savaitę, tad instruktorių laukia nelengva užduotis – iš šimto norinčių atrinkti tinkamiausius šiai profesijai. Patyrę gelbėtojai mano, kad dėl neįprastai didelio naujokų skaičiaus kaltas karantinas. Negaudami įprastų sezoninių darbų, jaunuoliai ieško kitų būdų užsidirbti. Tiesa, norint patekti į gelbėtojų gretas, vaikinams ir merginoms teks įveikti eilę įvairiausių išbandymų.

Patyrę Klaipėdos paplūdimių gelbėtojai bendrauja su naujokais. Pastarieji šiandien mokosi žmonių gelbėjimo subtilybių. Kitą savaitę uostamiesčio pliažuose prasideda vasaros sezonas, tad reikia paskubėti. Profesionalas jaunuoliams aiškina nuo ko pradėti gaivinant vandens prisiurbusį nelaimelį.

Gelbėtojo amato mokosi 35 naujokai. Iš viso Klaipėdos pliažuose dirbs 70 gelbėtojų. Publika įvairi – ir 18-mečiai, ir jau gerokai per dvidešimt sulaukę jaunuoliai.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Šiemet gausu norinčių dirbti gelbėtojais, tačiau teks įveikti eilę įvairiausių išbandymų

„Pasirinkau šį darbą, nes labai jūra patinka. Pats esu ne iš Klaipėdos. Iš Plungės. Aš kadangi esu studentas, dabar atlieku praktiką nuotoliniu būdu, tai vasara prie Klaipėdos tai čia yra nuostabus dalykas“, – sako gelbėtojas Aldas.

Norinčių dirbti gelbėtojais atsirado per šimtą. Keliskart daugiau nei ankstesnėmis vasaromis. Gelbėtojų vadovas mano, kad kaltas karantinas – įprastų sezoninių darbų negavę jaunuoliai ieško bent kokios progos užsidirbti. Už mėnesį į rankas jie gaus 500 eurų.

„Daug merginų turim. Turėsim, maždaug apie 19-20 merginų pliažuose. Niekas neskirsto vaikinai ar merginos, nes visi dirba vieną darbą, visi pamokyti bus. Ir darbo metu ekstremaliomis sąlygom apmokysim“, – pasakoja Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Tačiau ekstremalių situacijų netrūksta ir per apmokymus. Ir jaunuoliai skubiai į pagalbos šauksmą reaguoja. Bėga pagriebę neštuvus. Tiesa, tai tik apmokymų dalis. Ne pirmą sezoną paplūdimiuose dirbantys gelbėtojai sako, kad realybė kur kas liūdnesnė.

REKLAMA

„Didžiausia problema yra išgėrę vidutinio amžiaus vyrai, kurie dažniausiai atvažiuoja iš Ukrainos arba Baltarusijos ir jie tiesiog neklauso gelbėtojų įspėjimų, eina maudytis per raudoną vėliavą ir tada jau reikia mums dirbti“, – teigia gelbėtojas Rimas.

Tiesa, nors norinčių tapti gelbėtojais daug, tačiau ne visi atranką įveiks. Reikia gerai mokėti plaukti bei būti fiziškai stipriam.

„Esu fiziškai stipri, visada svajodavau apie tokį darbą, todėl, manau, verta pabandyti ir tikiuosi viskas bus gerai. Tikiuosi išmokti visų pagrindų, kaip žmogų gelbėti, kaip transportuoti, turėti visus įgūdžius tam skirtus ir mėgautis veikla“, – kalbėjo gelbėtoja Monika.

Patyrę gelbėtojai pasakoja, kad fizinės ištvermės prireikia ne tik gelbėjant panikos ištiktą skęstantįjį, bet ir toli į jūrą srovės nuneštiems nelaimėliams metant štai tokias plūdes.

Naujokai išduoda, jog kai kuriems paskata išmėginti šią profesiją tapo ir televizijos serialas „Gelbėtojai“, ir noras sulaukti dėmesio iš priešingos lyties.


Rašyti komentarą...
R
Rokas
2020-06-07 22:10:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siaubas 500 i rankas pasitycijo
mas
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-06-07 21:54:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia rašyti PER MĖNESĮ TIK 500, nors darbas pavojingas.
Atsakyti
-1

P
Per
2020-06-07 21:05:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per menesi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų