Šiaulių rajone pamokos vyksta žalioje lauko klasėje

Šviežias ir grynas oras ne tik palaiko gerą savijautą, pasirodo, taip pat padeda ir mokytis. Tuo pasinaudojo vienos Šiaulių rajono gimnazijos bendruomenė ir žalioje lauko klasėje vykdo pamokas.

Sušilus orams Šiaulių rajono Meškuuičių gimnazijos trečiokėliai suskubo į lauko klasę, kur saugiai ir kūrybingai gali mokytis įvairių mokomųjų dalykų. Dėl visiems žinomos pandeminės situacijos vaikai negali sugrįžti į mokyklos vidaus klases, todėl galimybė mokytis gryname ore džiugina ne tik mokinius ir jų tėvelius.

„Erdvėse vaikus mokyti stengiamės kuo dažniau. Turim ne tik šitą žalią klasę vadinamą mūsų, kuri jau veikia daugiau kaip 10 metų mokykloje. Stengiamės ją kuo efektyviau išnaudoti, bet išnaudojamos ugdymo erdvės turime ir parką Meškuičiuose. Ten ir kūno kultūros pamokos gali vykti ir edukacijos įvairios ir pažinimo pamokos. Iš tikrųjų graži aplinka, puiki“, – sako Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos direktorius Algirdas Kontrimas.

Žaliojoje klasėje vyko viena iš sudėtingiausių pamokų – matematika, tačiau mokiniai uždavinius sprendžia su malonumu ir džiaugiasi pagaliau galėdami susitikti su klasės draugais.

„Puiku, geras oras labai. Linksma, nes gryno oro galima įkvėpti  ir lengviau mokytis yra tai. Nes linksmiau yra, tu nesiblaškai. Tylu yra, ramu“, – pasakoja mokinė Emilija.

„Mano mylimiausia pamoka yra matematika“, – teigia mokinė Kamilė.

Šviežias, švarus oras ypatingai svarbus gerai sveikatai, o ilgą laiką būnant blogai vėdinamose patalpose atsiranda nuovargis ar galvos skausmas. Trečiokų auklėtoja sako, kad žaliojoje klasėje besimokantys mokiniai gauna dvigubą naudą: gerą savijautą bei nuotaiką ir, žinoma, žinių.

„Tikriausiai mokslas geriausiai sekasi, kai yra gera nuotaika. O laukas, gražus oras nuotaiką vaikams visada pakelia. Ir vienareikšmiškai: „bėgam į lauką“. O sekasi neblogai. Vaikai patenkinti“, – kalbėjo pradinių klasių mokytoja Edita Vilčiauskienė.

Paaiškėjo, kad visi mokymosi būdai, kurie įneša naujovių, yra efektyvesni ir duoda daugiau naudos, negu monotoniškas buvimas uždaroje patalpoje. Žalia klasė – tikras atradimas pandemijos metu, todėl pasitaikius šiltiems orams ji išnaudojama šimtu procentu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų