REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į sau įprastą vietą po kapitalinio remonto ant miesto laikrodžio grįžo vienas iš Šiaulių miesto simbolių – gaidys. Prie jo, prieš plačiai paplintant mobiliesiems telefonams, šiauliečiai susitikdavo ir skirdavo pasimatymus.

Į sau įprastą vietą po kapitalinio remonto ant miesto laikrodžio grįžo vienas iš Šiaulių miesto simbolių – gaidys. Prie jo, prieš plačiai paplintant mobiliesiems telefonams, šiauliečiai susitikdavo ir skirdavo pasimatymus.

REKLAMA

Gaidys nuo šiol ne tik gieda ir sveikina į Šiaulius atvykusius 14-ka pasaulio kalbų, tačiau ir sukiojasi, ir plazda savo variniais sparnais. Šiaulių gatvių apšvietimo dirbtuvėse plazda vienas Šiaulių simbolių varinis gaidys. Mechanizmą suremontavęs Andrius įjungia jį ir pasakoja, kaip viskas turėtų veikti.

„Jis kaip sukinėsis tam tikrame intervale, į vieną, į kitą pusę, va taip va mėtysis ir dar sparniukais mosikuosis“, – aiškina automatikos specialistas Andrius Bernotas.

Variklis paliktas originalus, tik sutvarkytas, jis buvo išimtas iš šaldytuvo. Pats auksarankis sako, kad jam malonu prisidėti prie vieno iš miesto simbolių restauravimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Einant mieste ar kur, gali parodyti ar draugams ar kam, kad aš pridėjau rankas prie šito daikto. Tai va tas gal labai motyvuoja“, – sako A. Bernotas.

REKLAMA

Dviejų vyrų nešamas Gaidys įkeliamas į įmonės automobilį ir keliaus ten, kur stovėjo jau beveik pusę amžiaus. Pagrindinių gatvių sankryžoje ant laikrodžio jis buvo patupdytas įrenginėjant pirmąją Lietuvoje ir vos trečią Europoje tik pėstiesiems skirtą gatvę. Kauno Laisvės alėjoje automobilių eismas buvo uždarytas keliais metais vėliau.

„1975 metais jisai suplasnojo sparnais ir sugiedojo savo pirmą dainą“, – kalba buvęs miesto dizaineris Vilius Puronas.

Kaip pasakoja vienas bulvaro idėjos įgyvendintojų Vilius Puronas, plasnojo gaidys neilgai, netrukus šaldytuvo mechanizmas sugedo ir tegalėjo sukinėtis. Tad buvusiam miesto dizaineriui šis sugrįžimas itin malonus.

REKLAMA
REKLAMA

„Man malonu, kad Šiauliai vėl pasidaro įdomus savo vibracija, savo kasdienybe. Savo sąvoka, kad mes esame pramonės miestas. Ir galim sau leist to, ko negali Panevėžys arba net Vilnius“, – sako V. Puronas.

Šiauliečiai susidomėję stebi darbus ir prisimena laikus, kai čia skirdavo pasimatymus:

„Simbolis, miesto simbolis. – Ar teko skirti pasimatymus prie gaidžio? – Taip, ne vieną kartą.“

„Primena jaunystę, primena susitikimo vietas, tikras Šiaulių miesto simbolis.“

„Turėjau kelis pasimatymus prie gaidžio. Šiaip užaugau Šiauliuose, tai gaidys įvaizdis. Taip, būtinai reikia gražinti. Tik nepavydžiu tiems prieš kuriuos jis čia giedos, miegot neleis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Meluočiau, neteko man kviesti į pasimatymą šitoje vietoje. Kaip susitikimo vietą, pasakant, kad ateinam prie gaidžio, iškarto viskas aišku kur čia ateinam“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Darbininkams ne iš pirmo karto pavyksta viskas taip, kaip tikėjosi.

„Aš įsivaizdavau, kad kai užsinersim, aš iš ciferblato patalpos galėsiu prisijungt prasiilginti tas ašis, bet pačios ašys tame gaidy yra trumpesnės ir jos tiesiog neišlenda, neišėjo jų pagauti“, – aiškina A. Bernotas.

Po dar keleto bandymų viską pavyksta sutvarkyti. Gaidys gieda du kartus per dieną – vidurdienį ir 6 valandą vakaro, bei sveikina šiauliečius ir miesto svečius net 14 skirtingų kalbų. Tad lygiai šeštą valandą Šiaulių simbolis vėl pragydo ir suplasnojo sparnais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų