Šeimos gydytoja apie nenorinčius skiepytis: prisiskaitė ir nebijo tiek ligos, kiek bijo pačios vakcinos

Regis, dauguma ekspertų vienbalsiai sutinka, kad viena pagrindinių misijų kovoje su COVID-19 yra senjorų vakcinacija. Skiepytis vyresnio amžiaus asmenis žadama skatinti piniginėmis išmokomis, tačiau komunikacijos specialistas Arijus Katauskas sako, kad senjorus skiepytis labiau pastumėtų geresnė informacinė kampanija.

Apie tai A. Katauskas ir Lietuvos šeimų gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė kalbėjo naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“.

Kokie yra skiepytis nenorinčių senjorų argumentai?

T. Kundrotė: Vieni iš tikrųjų bijo, nes prisiskaitė, kad vakcina yra eksperimentinė, kad daug šalutinių poveikių, kad numirs nuo vakcinos. Nebijo tiek ligos, kiek bijo pačios vakcinos. Kitiems galbūt reikėtų artimųjų rūpesčio, kurie nuvežtų, parvežtų, pasirūpintų po skiepo. Treti tiesiog neturi kaip nuvykti skiepytis.

Dalis yra tokių, kurie tiesiog yra griežtai prieš skiepus. Turbūt tai irgi kažkokios neigiamos informacijos įtaka. O dauguma tiesiog sako: vaikeli, aš niekur neinu, aš tik iki parduotuvės einu, nereikia man to skiepo. Ir nieko tu su jais nepadarysi.

Pone Katauskai, ar yra kažkokių galimybių prieiti prie tų žmonių, kurie nenori, negali, bijo, kažkokių kitokių priežasčių turi?

A. Katauskas: Iš tiesų, jei mes pasižiūrėsime, ko gero tarp tų pačių senjorų rastume dar 20-30 argumentų dėl kurių jie niesiskiepija, arba kol kas nesiskiepijo ir taip toliau. Tie, kas organizuoja visą kampaniją, kuri skirta vakcinos populiarinimui, žmonių įkalbinėjimui skiepytis, jie turėdami tokius argumentus turi tiems žmonėms, kurie taip sako, tinkamai atsakyti.

Kol kas viešoje erdvėje niekaip neįsibėgėja normalus mitų griovimas, neįsibėgėja informacinė kampanija, ji yra nukreipta į tuos žmones, kurie yra jautresni, naudojami kanalai, kurie yra prieinami jaunesniems žmonėms ir taip toliau. Kol mes taip organizuojame visą informacinę dalį, kol mes nematome tikslingų veiksmų, nukreiptų į vyresnius žmones, tol mes ir negalime tikėtis labai didelio proveržio.

Turint omenyje, kad opozicija, galbūt labiau iš rytų ateinanti informacija dėl mūsų naudojamų vakcinų, ji prasidėjo dar gerokai anksčiau negu mes pradėjome skiepyti. Tai kai mes kalbame apie senjorus, turėtume žiūrėti, kokius informacinius kanalus jie naudoja. Aš nė kiek nenustebčiau, jeigu jie ir naudoja labai aiškia kalba kalbančius kanalus.

Visa šita mėsmalė į kurią papuola pats senjoras su neigiama informacija apie skiepus, su nepatogumais, su neaiškiais principais, su baime, kad po to niekas nepasirūpins, ir kai mes neduodame jiems atsakymų, galbūt mes nelabai ir galime tikėtis kažkokio didelio jų aktyvumo.

Ponia Kundrote, kas jūsų nuomone vis tik geriausiai padėtų?

T. Kundrotė: Ko gero, tas informacinio fono gerinimas tikrai padėtų. Mes apie tai ir kalbame, kad reikia visada kalbėti, kad skiepai yra saugūs, kad vakcinos pašaliniai poveikiai didžiajai daliai yra visiškai nežymūs, yra vienetai, kurie turi sunkesnius pašalinius poveikius. Skiepytis reikia, nes tiek vaikai, kurie dar negali skiepytis, bus saugesni mokyklose, tiek tie patys senjorai bus saugesni. Turi būti tikslesnė informacinė žinutė.

Visą pokalbį žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
b
baisu
2021-10-16 16:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pažiūrėkite kas vyksta Briuselyje prieš Pfizer būstinę , kiek ,,prisiskaičiusių '' nori , kad nebūtų prievarta skiepijami gydytojai, kiek ginančių vaikus , verčiamus tapti ekperimentinėmis jūrų kiaulytėmis .
Pažiūrėkite kas vyksta visoje Prancūzijoje jau 14 tą savaitgalį.
Kada ir kuris pirmas politikas pasakys , kad jie verčiami priimti tokius sprendimus , nes milijardieriai valdo ir finansuoja PSO , KAS IŠDRĮS PASAKYTI ,, STOP''.
Atsakyti
-2

s
seimos gydytojai
2021-10-16 15:29:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada baigsite gydyti telefonu?
Atsakyti
0

k
ka reiskia
2021-10-16 15:27:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
PRISISKAITE???????????i ir skaitysim,ir domesimes,neisim i troleibusus aklai badytis!!!!!!!!!!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų