Seime – sumaištis dėl Covid-19 ir smūgis valstiečiams

Antrasis naujojo Seimo posėdis paženklintas ir sumaištimi dėl koronaviruso ir dramomis dėl parlamento vadovybės. Užsikrėtus liberalui Jonui Varkaliui jo kolegos sako nežinantys kaip elgtis – eiti į darbą, ar ne, aiškiai į tai atsakyti negali ir Seimo pirmininkė. O valstiečiai sulaukė smūgio, bet ne iš viruso, o iš valdančiųjų – parlamentarai atmetė jų į Seimo valdybą teiktos Aušrinės Norkienės kandidatūrą, tad didžiausia opozicinė partija lieka be nario Seimo valdyboje.

Dar penktadienį priesaiką Seime davęs liberalas Jonas Varkalys šeštadienį pasijuto prastai. O vakar vakare sužinojo, kad jam nustatytas koronavirusas. Šalia jo kelias valandas salėje sėdėję konservatoriai šiandien parlamente nepasirodė. Kiti gūžčioja pečiais – nežino ar turėjo kontaktų su užsikrėtusiais kolegomis, ar ne.

„O kas dabar čia žino. Bet aš buvau su kauke“, – sako Laikinasis Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Bet pasirodė Rimantė Šalaševičiūtė, nors jai dar praėjusią savaitę taip pat buvo nustatytas užsikrėtimas.

„Tiek penktadienio, tiek sekmadienio rytais daryti testai buvo neigiami. Todėl be abejo, šeimos gydytoja ir nedarbingumo lapelį uždarė ir mus visus paleido iš saviizoliacijos, tiek mane, tiek ministrą Kukuraitį, ministrą Palionį“, – pasakoja Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Dalis parlamentarų pradėjo kalbėti, kad Seimo darbas turi būti organizuojamas kitaip.

„Mano supratimu, ir priesaika galėjo vykti kitaip, nesėdėti visi tiek laiko salėj. Bet KT pirmininkas labai kategoriškai pasakė, kad kitokių variantų negali būti“, – teigia laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Reikia galvoti apie alternatyvias darbo formas, nes neišvengsime, ypač po tokių renginių penktadienį su priesaika, kai valdantieji ir Seimo pirmininkė nerado laiko pagalvoti, kaip tą posėdį būtų galima organizuoti, kad rizikos būtų minimalios, bet… Sprendimai jų rankose“, – kalbėjo S. Skvernelis.

REKLAMA

Nors buvo raginimų Seimo posėdį atšaukti, tačiau to Seimo pirmininkė nepadarė. Vis dėlto, pradėta svarstyti kaip elgtis ateityje.

„Mes negalime nevaikščioti į darbą vien dėl to, kad kažkas iš mūsų frakcijos narių susirgo ir mes negavom nei nurodymų, nei rekomendacijų“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Dėl konkretaus darbo organizavimo, dėl to, kaip dažnai Seimo nariams reikėtų testuotis ir panašiai, mes vis dar kalbėsimės, svarstysim ir tikrai mėginsime užtikrinti saugias sąlygas ir parlamento nepertraukiamą darbą“, – pasakoja Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

O vienas svarbiausių šiandienos parlamentarų darbų – suformuota Seimo vadovybė. Konservatoriai į dvi Seimo vicepirmininkų pozicija pasiūlė Paulių Saudargą ir Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę. Laisvės partija delegavo Vytautą Mitalą.

Seimo pirmininkė, dar vakar siūliusi valstiečiams ieškoti kito kandidato, vis dėlto nusileido – parlamentui pateikė Aušrinės Norkienės kandidatūrą.

„Nu ką, yra tokia teisė valdančiai daugumai formuot taip, kaip jiems naudinga, na, mes darysim išvadas. Prireiks kažkada ir mūsų balsų. Keršysim“, – teigia socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Vis dėlto Čmilytės-Nielsen patarimai valstiečiams pasirodė ne iš piršto laužti – visi kandidatai į vicepirmininkus palaiminti išskyrus Norkienę. ją palaikė tik 57 parlamentarai, prieš buvo 47, susilaikė 29.

Visi kiti kandidatai į vicepirmininko postą palaiminti. Karbauskis anksčiau aiškino, kad atmetus Norkienės kandidatūrą, kitų variantų valstiečiai nesiūlys, nes esą tai beprasmiška.

Tad gali būti, jog nuskriausti neliks socdemai – tiesa, Gintautas Paluckas dar vakar paskelbė besitraukiantis dar prieš mūšį, o į valdybą ketino pretenduoti Julius Sabatauskas.


Rašyti komentarą...
N
Neprincipingi
2020-11-17 22:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
. Nustebino ne tik parlamentarų neatsakingas elgesys, bet ir tai kad niekas iš jų nepareikalavo atsakomybės už ekstremalios padėties operacijos vadovo nurodymo nevykdymąi. Tai kaip čia suprasti kad parlamentarams įstatymai negalioja Manau juos reikia bausti dar griežčiau nei eilinius Lietuvos piliečius
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų