• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime egzaminas sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui – parlamentarai balsuoja dėl interpeliacijos. Opozicijos pateiktoje interpeliacijoje Dulkys pliekiamas ir dėl prastos pandeminės situacijos, ir dėl esą „priverstinės“ vakcinacijos strategijos.

Seime egzaminas sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui – parlamentarai balsuoja dėl interpeliacijos. Opozicijos pateiktoje interpeliacijoje Dulkys pliekiamas ir dėl prastos pandeminės situacijos, ir dėl esą „priverstinės“ vakcinacijos strategijos.

REKLAMA

Premjerė Ingrida Šimonytė interpeliaciją Dulkiui vadina normaliu procesu, o Laisvės frakcija – pagalių kaišiojimu ministrui į ratus ir cinišku elgesiu pandemijos akivaizdoje.

Sveikatos apsaugos Ministrui Dulkiui Seime antradienį iššūkių dvigubai – tvyrant nežiniai dėl vyriausybės likimo, opozicija jį pliekia dėl prastos pandeminės, situacijos, priverstinės vakcinacijos ir parengė egzaminą – ruošiasi balsuoti dėl interpeliacijos.

O Dulkys tvirtina, kad opozicijos nuomonės nepakeis: „Reikia ją užbaigti, sudėti taškus ant „i“ ir judėti į priekį. Viskas, man atrodo, kad visi mes to labiausiai ir norime. Čia tas pirmyn-atgal manau, kad gana.“

REKLAMA
REKLAMA

Dulkys į interpeliacijos klausimus jau yra anksčiau pateikęs atsakymus raštu. Tiesa, pasak opozicijos, tai ne atsakymai, o daugiau kaip pusšimčio lapų paklodė, kurią perskaityti sugebėjo ne visi ministrą kritikuojantys parlamentarai.

REKLAMA

„Skaičiau prieš miegą, tai kelis kartus buvau kritęs beskaitydamas, nes sakau, ten trūksta tiek nuoširdumo, tiek akcentų svarbiausiems dalykams. Mėginama paskandinti skaitytoją detalėse nereikšmingose“, – teigia socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

„Man teko susipažinti ir su klausimais. Kai kurie, prisimenant interpeliaciją ir ponui Verygai, kurią mes rengėme, skamba net šiek tiek komiškai, pavyzdžiui, apie reitingus“, – kalba premjerė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai mažiausiai, ko dabar reikia, tai keisti ministrus“, – įsitikinusi Laisvės frakcijos pirmininkė Aušrinė Aromainė. 

O opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Aurelijus Veryga ir toliau pliekia Dulkį. Tiesa, dar prieš ketverius metus pats Veryga savo kailiu patyrė interpeliaciją, kurią rengė konservatoriai. Tik tąkart interpeliacija Verygai subliuško. O dabar gi buvęs sveikatos apsaugos ministras nesismulkina ir tą pačią kortą traukia prieš Arūną Dulkį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar jisai yra, ar nėra Dulkys, tiesą sakant…O koks skirtumas? Jeigu ateitų žmogus, kuris supranta, tai tikėtina, kad kažkas gal pajudėtų į priekį“, – sako valstietis Aurelijus Veryga. 

„Tai Dulkys yra auksas lyginant su Veryga ir su Verygos darbais. Be abejo, kad jam buvo sunku atėjus į šitą postą, neturint nei politinės patirties, nesant šitos srities specialistui“, – sako Seimo narys Antanas Matulas. 

Po tokių apsižodžiavimų Dulkys žengia į plenarinių posėdžių salę ir ruošiasi pateikti visus atsakymus opozicijai. O valdančiųjų kėdės tuščios – susidomėjusių sveikatos apsaugos ministro interpeliacija išties mažai – užsiregistravo tik 44 Seimo nariai.

REKLAMA

„Vienas svarbiausių klausimų, kodėl pasirinkote strategiją visuomenę skaldyti ir kenkti? Matome, kiek dabar iš to kyla įvairiausių problemų“, – tikina A. Veryga. 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pripažįsta, kad tikslas toli gražu nepasiektas – kasdien suserga daugiau nei tūkstantis žmonių, miršta dešimtys. Tačiau ministras aiškina, kad pandeminė situacija nėra tokia tragiška, kaip bandoma pavaizduoti, o atsakomybę turi prisiimti ir tie, kurie vakcinuotis nė neketina.

REKLAMA

„Maždaug 10 procentų žmonių teigė, kad jie nieku gyvu nesiskiepys, tą ir daro. Tiesa, jie reikalauja išskirtinio elgesio, bet šito negali būti, nes tada sustos visas viešas žmonių gyvenimas“, – kalba A. Dulkys. 

Tiesa, panašu, kad Dulkio atsakymai į interpeliacijos klausimus ne itin domina ir pačią opoziciją. Pasigirsta replikos, kad ministro atsakymai tarsi tezės iš Šventojo Rašto. O valstietis Dainius Kepenis skambiai prabyla ir apie prievartą prieš nesiskiepijančius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl prievartaujate žmones skiepytis, kurie patys rūpinasi imunitetu?“ – klausia jis.

O štai Dulkys atrėžia: „Kažkodėl tą žodį pareiga mes paverčiame į žodį prievarta.“

„Kaip buvo pradžioje, dabar, visada ir per amžius amen. Čia daugiau į švento rašto ištrauką aš įvardyčiau tą pranešimą“, – kandžiai atsako regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis. 

Sveikatos apsaugos ministrui Dulkiui atsakius į interpeliacijos klausimus dėl jo likimo spręsti susirinko speciali komisija. Ji Seimui siūlys pritarti arba nepritarti Dulkio atsakymams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų