Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Arabiškos melodijos sklindančios iš libaniečio grojamo kriaušės formos styginio instrumento užpildo širdį šiluma. Tai – ūdas, tradicinis arabiškas styginis instrumentas. O šis vyras jį gamina savo rankomis.

Iš pradžių instrumentas atrodo štai taip – kaip pusė išskaptuotos kriaušės. Tada jis nudažomas ir specialiu instrumentu nušlifuojamas. Galiausiai ant instrumento pritvirtinamos stygos, o pats nudažomas ryškiausiomis spalvomis.

„Ūdas man reiškia labai daug. Jis yra mano gyvenimo būdas. Su juo išgyvenu visas gyvenimo emocijas – ir laimę, ir liūdesį“, – sako ūdų gamintojas Nazih Ghadban.

Aistrą arabiškų styginių instrumentų gamybai ir muzikai vyriškis atrado dar jaunystėje. O per visą gyvenimą jis pagamino jau 1400 ūdų.

REKLAMA

„Dauguma ūdų yra rankų darbo, nes nėra gamyklų. Yra dirbtuvių, kuriuose šiuos instrumentus surenka. Tačiau kai viską nuo pradžios iki galo padaro vienas žmogus, ūdas tarsi įgauna asmenybę“, – pasakoja jis. 

Nazihas yra vienas iš nedaugelio žmonių, kurie Libane savo rankomis gamina šiuos instrumentus, kuriuos pats vadina „instrumentų sultonu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų