naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicijos atstovai paviešino klausimus Seimo pirmininkei ir generalinei prokurorei dėl buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galimai nutekintos informacijos apie ikiteisminį tyrimą. Opozicija ragina vasario 9 dieną rengti neeilinę Seimo sesiją. Ar jos tikrai reikia ir ar toks politikų aktyvumas nepakenktų ikiteisminiam tyrimui?

Opozicijos atstovai paviešino klausimus Seimo pirmininkei ir generalinei prokurorei dėl buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galimai nutekintos informacijos apie ikiteisminį tyrimą. Opozicija ragina vasario 9 dieną rengti neeilinę Seimo sesiją. Ar jos tikrai reikia ir ar toks politikų aktyvumas nepakenktų ikiteisminiam tyrimui?

REKLAMA

Apie tai – pokalbis su buvusiu premjeru Sauliumi Skverneliu TV3 žinių „Dienos komentare“.

Opozicija bando sušaukti neeilinę Seimo sesiją. Kam jos reikia? Ar čia būdas pasireklamuoti prieš rinkimus?

Jeigu galvoji, kad aplinkybės, susijusios su itin sunkaus nusikaltimo ne tyrimu, bet sudaryta galimybe išvengti tokio tyrimo viešumo, nėra svarbu, tai kai kurie oponentai taip ir galvoja.

Tai šitos sesijos metu pirmiausia yra svarbūs du dalykai – gauti atsakymus iš Seimo pirmininkės ir priklausomai nuo atsakymų sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, į kurios klausimus privaloma atsakyti, t.y. kaip buvo nutekinta informacija, o kad ji buvo nutekinta, tai jau faktas, į Čilę ponui Bartoševičiui norint išvengti ir viešumo, ir to viso politinio skandalo, koks dabar yra.

REKLAMA

Tai tie klausimai labai svarbūs, nes jie galimai susiję su dalies ikiteisminio tyrimo medžiagos nutekinimu, bet tai nieko bendro neturi su ikiteisminiu tyrimu, kuris vyksta. Politikai nebando kištis ir sužinoti nei ką padarė, nei kur padarė, nei kaip padarė. Kiek prokuratūra paskelbė, tiek ir užtenka.

REKLAMA

Kadangi be tos komisijos sudarymo yra bent 6 įstatymų projektai numatyti, kurie suteiktų papildomą apsaugą nukentėjusių tokio tipo bylose aukoms, jų atstovams, tėvams ir globėjams, tai yra du svarbūs dalykai.

Bet Eugenijus Gentvilas sako, kad nėra vieno labai svarbaus klausimo – kada Generalinė prokuratūra išsiuntė šaukimą į apklausą Bartoševičiui. Esą jeigu būtų šitas klausimas, tai nereikėtų neeilinės sesijos.

Tai arba nežinojimas, arba toks vėlgi naivus, švelnus melas. Jeigu prokurorė kreipėsi į Seimą, kad būtų panaikinta neliečiamybė Seimo nario, tai kreipiasi tik vieninteliu atveju, kai reikia pareikšti įtarimus.

REKLAMA

Jeigu reiktų apklausti kaip liudytoją, kaip specialų liudytoją, tai užtektų šaukimą išsiųsti ir apie tai nežinotume. Kada prokuratūra kreipėsi į Seimą, tai jau buvo priimtas taktinis sprendimas iš karto pareikšti įtarimus dėl šito sunkaus nusikaltimo padarymo. Taip kad pasakymas, kad gal buvo išsiųstas šaukimas Bartoševičiui anksčiau, neturi jokio pagrindo.

Politologai sako, kad nereikėtų neeilinės sesijos, nes ji gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui.

O kaip gali pakenkti? Sesija nesikiša į prokuratūros darbą, neklausia, kokių taktinių veiksmų imasi, kodėl buvo ar nebuvo padarytos kratos, kokios kardomosios priemonės, kur nusikaltimas įvykdytas.

REKLAMA
REKLAMA

Nors ir labai svarbu visuomenei žinoti, kad galėtų apsaugoti savo vaikus, jeigu tai buvo kažkokioje, sakykim, stovykloje. Tai čia niekas nesikiša ir kaltinti opozicijos atstovus, kur tarp kitko šitą sesiją inicijavo socialdemokratai, tai visi teisininkai, esantys opozicijoje, puikiai supranta, kur yra riba ir ji nėra peržengiama.

Čia yra kalba apie informacijos nutekinimą, kuris nieko bendro neturi su ikiteisminiu tyrimu. Tai yra, ar mums meluojama ir, jeigu meluojama, tai yra politinė atsakomybė dėl šitų veiksmų.

REKLAMA

Buvę jūsų bendražygiai valstiečiai iš pradžių palaikė idėją šaukti neeilinę Seimo sesiją, bet įsikišus Ramūnui Karbauskiui nusprendė „ne, nereikia“. Kaip jūs paaiškintumėte? Ar jam kažkas pažadėta buvo?

Na, kitaip, turbūt, ir negalima suprasti – tai yra kažkokie pažadai arba kažkokios asmeninės kvailos ambicijos, nes atrodėme labai kvailai. 8:30 penktadienį ryte susirinkę visos opozicinės frakcijos tartis, kaip kviesti į neeilinę sesiją, kokia darbotvarkė turėtų būti, mes pusę valandos ar daugiau kalbamės, diskutuojame su valstiečių atstovais, o 8:33 pasirodo į BNS jau yra išplatintas valstiečių pranešimas, kad jie nepalaiko neeilinės sesijos.

REKLAMA

Na, tai yra toks dviveidiškumas, kuris tikrai neprisideda prie to, kad opozicija būtų vieninga. O tokie veiksmai, kuriuos daro ponas Ramūnas Karbauskis, yra grynai parama, visokeriopa parama valdančiajai koalicijai, Seimo pirmininkei, kuri, mano nuomone, klimpsta į tam tikras rimtas problemas, ir atviras stojimas į tą pusę, kuri, sakykim, susijusi su vaikų prievartavimu.

Ką valdantieji galėjo pažadėti Ramūnui Karbauskiui?

Reiktų jo klausti, nes ne pirmas kartas. Mes turime situaciją 2010 metų, kada buvo pažadėta 380 milijonų litų žemės ūkiui ir tada Ramūnas Karbauskis privertė 3 Seimo narius paremti valdančiąją Andriaus Kubiliaus Vyriausybę. Dabar galbūt ir kiti verslo interesai yra.

Visą pokalbį su Sauliumi Skverneliu žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Nu nx, kas šneka .. pasiuntęs 240 orkų ir pradanginęs vaiką, kuriam "nieko nebuvo" - jau virš 10 metų ..
Mes palaikome karbauskio poziciją, nes skvernelis akivaizdžiai čia siekia savireklamos ir tokie skvernelio partijos veiksmai gali pakenkti tyrimui.
Švarkelis visiškas lopas
Švarkelis visiškas lopas
puldinėja visus savo pitbulio nasrus atstatęs. Pats jokio naudingo darbo nenuveikęs, išskyrus elektros atidavimą privatininkams, dėl ko dabar visa Lietuva kenčia. Na, dar keliukas, namukas...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų