Rusija demonstruoja šalies ateities ginkluotę – per nuotolį valdomus karo robotus

Rusijos karo ministras prezidentui Vladimirui Putinui per pratybas „Zapad“ pademonstravo ateities ginklus – per nuotolį valdomus karo robotus. O netrukus po to, kai pasidžiaugė ginklais, Putinas paskelbė apie saviizoliaciją dėl jo aplinkoje nustatyto koronaviruso atvejo.

Putinas saviizoliuojasi likus vos kelioms dienoms iki šalies Dūmos rinkimų, iš kurių Kremlius pasistengė pašalinti visus įmanomus oponentus ir kritikus. 

Rusijos prezidentas didžiausias metų karines pratybas „Zapad“ stebi Mulino poligone prie Žemutinio Naugardo, už maždaug 300 km į Rytus nuo Maskvos.

Plataus mąsto Rusijos ir Baltarusijos pratybose „Zapad“ netoli NATO sienų treniruojasi 200 tūkst. karių ir šimtai karinės technikos vienetų.

Karo ministras Sergejus Šoigu prezidentui demonstruoja Rusijos ateities ginkluotę.

„Matote oranžinius apskritimus – tai pirmasis robotų būrys. Koviniai robotai. Jie pakankamai rimtai ginkluoti. Juos galima valdyti 3 km atstumu“, – sako jis.

Robotizuoti Kremliaus karo įrankiai, pažiūrėjus iš arčiau atrodo taip: savaeigiai robotai ginkluoti kulkosvaidžiais, prieštankine ginkluote ir raketomis žemė-oras. Pirmą kartą Kremlius tokius išbandė per karą Sirijoje.

Putinas pratybas „Zapad“ stebi likus vos kelioms dienoms iki svarbių parlamento rinkimų Rusijoje, rugsėjo 17–19 dienomis. Pats Putinas į rinkimų apylinkę vargu ar užsuks, mat šiandien jis pranešė apie saviizoliaciją artimoje aplinkoje nustačius užsikrėtimą COVID.

Putino remiama ir Putiną remianti Vieningoji Rusija rinkimuose tikisi išlaikyti lyderio pozicijas ir Kremlius pastaraisiais mėnesiais daro viską, kad kitaip net būti negalėtų. Dalis nepriklausomų kandidatų įbauginti pabėgo iš šalies, kitiems įvairiais būdais neleista registruotis rinkimuose, treti įkalinti – kaip Aleksejus Navalnas.

O praėjusią savaitę iš šalies paskelbė pabėgęs ir jo advokatas Ivanas Pavlovas.

„Dalyvauju šūsnyje bylų, kuriose mūsų oponentai yra visagaliai FSB. Ir vienu metu, veikiausiai, buvo priimtas sprendimas pašalinti nepalankų advokatą“, – teigia jis.

O Sankt Peterburge Maskva sukūrė du opozicinės partijos „Jabloko“ kandidato Boriso Višnevskio dvejininkus, kad rinkėjai pasimestų ir nesuprastų už ką balsuoja.

„Kuo turi būti, kad norėdamas įtikti savo politiniam viršininkui, pasikeistum vardą, pavardę ir išvaizdą“, – tikina kandidatas Boris Višnevskij.

Ką jau kalbėti apie ilgus mėnesius trunkančią žiniasklaidos priemonių teroro kampaniją, kurios metu nepalankios medijos ar organizacijos išvadintos užsienio agentais ar teroristinėmis organizacijomis. Vakar Kremlius susidorojo ir su Michailo Chodorkovskio tinklapiu, kuriame buvo skelbiama informacija apie kandidatus į Dūmą.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2021-09-15 11:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar tik anekdotas apie robotą prievartautoją Vasią (kas ištardavo roboto vardą būdavo patvarkytas) netaps tikrove kai ruskio sukurtas laužas išprotės?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų