Revakcinacija trečiu skiepu nuo COVID-19 planuojama jau rugsėjo viduryje: kas ir kaip galės ją gauti?

Jau kurį laiką netyla kalbos apie trečiąją vakcinos nuo COVID-19 dozę. Revakcinacija prasidės jau rugsėjo viduryje, teigė SAM viceministrė Aušra Bilotienė–Motiejūnienė.

Kaip tai vyks ir kas galės ją gauti, viceministrė atsakė TV3 žinių „Dienos komentare“.

Kada bus pradėta skiepyti trečiuoju skiepu ir kas bus skiepijama?

Kadangi buvo atliktas tyrimas su sveika populiacija – sveikatos priežiūros darbuotojais. Tyrime jų dalyvavo apie 4000 ir buvo žiūrėta, koks yra antikūnų titras, ar jis pakankamas po trijų mėnesių ir po 6 mėnesių.

Akivaizdu, kad 6 mėnesį yra žymiai sumažėjęs antikūnų skaičius ir atsiranda rizika susirgti, kad ir nesudėtinga forma. Tai tokiu atveju darome išvadą ir specialistai rengia dokumentus, algoritmus, kad nuo rugsėjo vidurio galėtume startuoti su sustiprinančiąja, trečiąja doze.

Skiepijama bus taip, kaip ir buvo minėta – medikai, atitinkamai senjorai, kadangi su pagyvenusių socialinės globos namų gyventojais buvo atliktas tyrimas, kad 5–6 mėnesį taip pat yra kritiškai sumažėjęs antikūnų skaičius, todėl reikalinga ir 3 dozė.

Tai reiškia, kad nuo rugsėjo vidurio senjorai galės eiti skiepytis trečiąja doze?

Taip, 65 metų ir vyresni.

O kaip tai organizuojama?

Jei žino, kad praėjo – gali kreiptis. Pateiksime visą informaciją artimiausiomis dienomis. Registruotis gali 1808, sveikatos priežiūros specialistai taip pat gaus visą informaciją. Kaip aš minėjau, šiuo metu rengiami visi dokumentai. Juos turėsime kitą savaitę, kad galėtume teisingai, tvarkingai startuoti.

Visą pokalbį žiūrėkite siužete, esančiame straipsnio pradžioje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų