REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant rinkimams Seime – dar viena vertybinė kova: laisviečiai norėjo braukti iš Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo punktą, draudžiantį niekinti tradicinės šeimos vertybes. Protestuodamas prieš opozicijos pergalę Seime ir šiuo klausimu parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius prie Seimo surengė protesto akciją, degino knygas apie gėjų meilę – neva jos dabar uždraustos.

Artėjant rinkimams Seime – dar viena vertybinė kova: laisviečiai norėjo braukti iš Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymo punktą, draudžiantį niekinti tradicinės šeimos vertybes. Protestuodamas prieš opozicijos pergalę Seime ir šiuo klausimu parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius prie Seimo surengė protesto akciją, degino knygas apie gėjų meilę – neva jos dabar uždraustos.

REKLAMA

Apie tai, ar Lietuvoje dar gaji cenzūra ir, kodėl reikia deginti knygas apie gėjus, naujienų portalo tv3.lt laidoje diskutavo Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius ir Seimo narė Agnė Širinskienė.

Ponia Širinskiene, ar turime valdančiąją koaliciją, kuri geba susitarti?

A. Širinskienė: Mes ką tik matėme, ar turime, ar neturime. Kolega, būdamas valdančiuoju, ką tik savo kolegas valdančiuosius išvadino vos ne dirbančiais su Rusija ir palygino jų elgesį su Viktoro Orbano.

REKLAMA
REKLAMA

Manau, tai yra geriausias atsakymas. Ši koalicija yra laikinas dalykas ir, manau, jau reikėtų lažintis, kada Laisvės partija koaliciją paliks, iki Kalėdų, ar po Kalėdų, nes, labai tikėtina, kad bulvių nesulauks. <...>

REKLAMA

Dabar jie yra opozicija pačioje Vyriausybėje ir tas spektaklis vyksta jau kelias savaites. Kaip įvardija ir Gabrielius Landsbergis, Laisvės partiją apėmė rinkiminė karštligė.

Tai nėra nuostabu, nes, kai partija nepasiekia 2,6 proc. berods <...> suprantu kolegų bandymą pritraukti rinkėjų dėmesį į save ir pasiaiškinti rinkėjams, kodėl po 4 metų darbo jie patyrė fiasko.

Ir civilinė sąjunga, ir kanapių dekriminalizavimas, viskas yra pakibę ore. Koalicija, manau, yra laikina ir, greičiausiai, turėsime jau senokai turėtą mažumos Vyriausybę. 

REKLAMA
REKLAMA

Pone Raskevičiau, atrodo, kad jums nebėra prasmės dalyvauti šitame žaidime, nes, jeigu jums svarbūs teisės aktai nepriimami arba vilkinami, ką jūs galite pasakyti savo rinkėjams?

T. V. Raskevičius: Galiu pasakyti paprastus dalykus. Šiuos 4 metus dirbau atstovaudamas Laisvės partijos programą ir ketinu tą daryti toliau. Koalicija ir Vyriausybė yra susitarusios dėl tam tikrų programinių nuostatų, kurių pamatinė vertybė yra įsipareigojimas vakarietiškoms, demokratinėms, laisvojo pasaulio vertybėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne mano problema, jeigu koalicijos partneriai tomis nuostatomis nesivadovauja. Tai jie turi atsakyti į klausimus, o ne Laisvės partija turi paaiškinti, kodėl konservatoriai arba Liberalų sąjūdžio atstovai nebalsuoja už vienus ar kitus įstatymų projektus.

Kaip jūs galite dirbti, jeigu jums svarbūs klausimai nėra priimami?

T. V. Raskevičius: Koaliciniuose formatuose šie klausimai yra keliami.

Kokiu būdu kelsite klausimus dėl šito teisės akto?

T. V. Raskevičius: Tai nėra Laisvės partijos teiktas įstatymo projektas, jis yra Vyriausybės programos. Žinote, stebint diskusijas dėl nekilnojamojo turto mokesčio, ir tą epizodą, kai Vyriausybės posėdyje dužo lėkštės, pasakyčiau, kad vakarykščiu balsavimu koalicijos partneriai išmetė indaują iš 9 aukšto, sudužo viskas, kas galėjo būti aplinkui.

REKLAMA

Jeigu gerbiama Premjerė svaidė lėkštes į vyriausybės narius, kurie turėjo alternatyvią nuomonę, labai tikiuosi, kad tokį veikimo algoritmą ji pritaikys ir tiems valdančiosios daugumos nariams, kurie šito įstatymo projekto nepalaikė.

Kitaip tariant, norite, kad Premjerė apšauktų tuos valdančiosios koalicijos narius, kurie nebalsavo?

T. V. Raskevičius: Nesupraskite manęs neteisingai, aš manau, kad Premjerei tikrai nereikėtų šaukti, argumentus galima išsakyti ir konstruktyviu būdu. Tam tikri atsakymai į situaciją dėl vakarykščio balsavimo yra reikalingi. Man atrodo, pirmiausia, jie reikalingi Vyriausybės lygmeniu. 

REKLAMA

Tai ko jūs dabar tikitės iš koalicijos partnerių?

T. V. Raskevičius: Aš nesitikiu nieko. <...>

Kaip jūs prognozuojate šito teisės akto pakeitimo baigtį ir, kaip manote, kada žlugs ši koalicija?

A. Širinskienė: Manau, kad teisės akto pakeitimo baigtis yra aiški. Labai gerai, kad šis teisės aktas yra netaikytas, mes tokių turime daug ir jie veikia prevenciškai. Įstatymas tikrai yra tinkamas ir gerai, kad nėra jo pažeidimų.

O atsakant į klausimą, ką prognozuočiau dėl koalicijos, tai, manau, kad tos prognozės jau pono Raskevičiaus akyse yra. Dienų ir savaičių klausimas, kada viskas žlugs. Sunkiai įsivaizduoju Premjerę, keliančią ultimatumus savo frakcijos nariams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labai sunkiai įsivaizduoju Seimą keičiantį nuomonę kitais klausimais, nes visi turi savo nuomonę. Laisvės partija yra didžiulė pamoka, kad kitą kartą, eidamas į Seimą, neatsakingai nežadėtum, jog viską padarysi per artimiausias 100 dienų. 

Visą pokalbį išgirskite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

Oho, kaip Raskeviciuskas susinervino, kai jo prie svetimu mažu vaikų lytinio “auklėjimo” neprileido. Ka, jauna švieziena nuplaukė, Raskeviciuk? O taip tikejaisi, a nia?
"Koalicija". Ir šitie šū...iai dar grąsinasi. Varytumėt po velnių.
Šitas ponas kenčia nuo homoseksualams būdingos bėdos. Tai susireikšminimas ir piaras bet kokia kaina. Iš esmės nieko neatsitiko, bet proga pasireikšti.....na ir reiškiasi, knygų deginimas, "indaujos iš devinto aukšto" ir panašūs blėniai....gražulio lygis....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų