Radviliškio rajone – mažieji Nyderlandai

Radviliškio rajone ūkininkaujanti gėlininkė mamos lysvėse sukūrė kone mažiuosius Nyderlandus – dėl šiltų orų čia pražydo tūkstančiai gražiausių pavasario karalienių. Jaunos moters kolekcijoje nuo spygliuotų ir rožėmis kvepiančių bijūninių tulpių iki poetinių narciziukų. Išskirtiniais narcizų, tulpių ir žydrių žiedais nukloti ir prekystaliai, čia netrūko reto grožio gėlių.

„Pirkėjai jau dabar nori tų kažkokių įdomesnių, jau tos paprastos nebetraukia", – teigė gėlių augintoja.

Kaunietė Aurelija Vaičaitienė ne tik dviejų dukrų mama, bet ir aistringa išskirtinių žiedų kolekcininkė. Jos rankomis išaugintos mamos ūkio Sidabravos kaime šiltnamių lysvės it jūra linguoja nuo tūkstančių narcizų ir tulpių žiedų.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Radviliškio rajone – mažieji Nyderlandai

Moters šiltnamyje ir daugiau naujovių bei išskirtinių tulpių, čia žydi ilgastiebiai narcizai ir trumpakotės žydrės.

Vis dėlto, kaip teigė gėlininkė A. Vaičaitienė, pastaruoju metu pavasarinio žydėjimo išsiilgę gėlių mylėtojai neatsispiria šerkšnotosioms pilnavidurėms:

„Kažko ieško įspūdingo, bent jau šerkšnoto arba pilnavidurių bijūninių, nes dabar bijūnai labai madoj. Nori, kad būtų kaip bijūnai didžiuliais žiedais."

Moteris džiaugiasi, kad gana šilti ir saulėti orai vienu metu leido sužydėti ankstyvosioms ir vėlyvosioms veislėms, kitais metais tokios lietuviškos įvairovės nebūtų. Tiesa, dėl drėgmės trūkumo gėlių koteliai ne tokie ilgi:

„Tikrai turėdavai pavargti, kad tos tulpės žydėtų. Juolab, vėlyvosios, kur pats pats grožis žiedų, spalvos – būtent jas pražydint motinos dienai būdavo labai sunku."

Išskirtiniais narcizų, tulpių ir žydrių žiedais jau nukloti ir prekystaliai. Turguose netrūko reto grožio gėlių.

„Anais laikais kiekvienoj pakelėj žiūrėdavom, kad kažkas išlindo, kad nuskintume ir parneštume mamytei, o dabar, prašau – tokiu laiku tiesiog stalai lūžta", – kalbėjo pilietė Regina.

Gėlėms – tulpėms, kaip ir pilnaviduriams narcizams, žmonės pinigų neskaičiuoja, svarbiau nustebinti mylimuosius.

„Negaliu atsispirti pagundai. Kiekvieną rytą beveik ateinu bent jau pasigrožėti, bet daugiausia tai perku", – teigė gyventoja Rita.

Turguje gėlių kainos įvairios, narcizai nuo 20 iki 50 centų, tulpės priklausomai nuo koto ilgio ir žiedo grožio nuo 30 centų iki euro už vieną. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų