Patarimai, kaip stilingai apželdinti sodą: nušausite du zuikius vienu šūviu

Kaip sukurti sodo apželdinimą, kad jis netrukdytų žaisti vaikams, bet ir tiktų pavakaroti lauko terasoje mėgstantiems tėvams?

Įmonės „Žali sodai“ vadovas, agronomas ir želdynų specialistas Tautvydas Gurskas TV6 laidai „Svajonių sodai“ parodė, kokį apželdinimą padėjo sukurti jaunai vilniečių šeimai.

„Konkrečios vizijos neturėjome, tiesiog norėjome, kad dominuotų minimalizmas, kadangi pas mus interijere visur dominuoja minimalizmas, tai norėjosi, kad tai būtų išlaikyta ir kieme. Ir galbūt vienintelis buvo prašymas, kad nebūtų sumažintas vejos plotas, kadangi auga du berniukas ir šitas mūsų kiemas virsta lenktynių zona, vyksta krepšinio varžybos, todėl nenorėjome apriboti vaikų žaidimo erdvės“, – pasakojo sodo šeimininkė Ajanta.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Patarimai, kaip apželdinti sodą: nušausite du zuikius vienu šūviu

Pasak želdynų specialisto, renkant augalus sodui būtina pagalvoti, kurie augalai išliks žiemą ir suteiks sodui gyvumo net ir šaltuoju metų laiku.

Pasak T. Gursko, sukurtas apželdinimas yra tik pirmasis darbas. Kita ne ką mažiau svarbi dalis yra – augalų priežiūra. Paprastai želdynų specialistai kurdami projektus pateikia namų šeimininkui ir priežiūros rekomendacijas, kad augalai sėkmingai augtų ir žydėtų, kad jiems netrūktų maisto medžiagų.

„Pavasariui ir žiemai, kada hortenzijos nebus tokios dekoratyvios, mums puikiai tiks buksmedis formuotas, visžalis augalas, lengvai karposi, lengvai auga, labai svarbu jį prižiūrėti, kad pavasarį apie kovo, balandžio mėnesį nenukeptų nuo saulės. Tai kartais turime dengti tiesiog ar padaryti šešėlį, sieną, kad saulė tiesioginiais spinduliais savo neapdegintų lapelių.

Visą reportažą žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
P
PP
2019-05-05 08:20:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei yra sodas tai nebūtina pieva, jei daržas, tai daržas. Ar čia šiuolaikinės miestiečių tinginystės pridengimas- paroda? Sode turi augti vaismedžiai ir vaiskrūmiai ,o darže derėti daržovės,nuklydo ponai į pievas...
Atsakyti
0

N
Nu jo
2019-05-05 09:51:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kad tie mietieciai net nezino, kaip tas darzas atrodo.... jau nekalbu, kad darzoves zemej auginamos, o ne maximos lentynose.... Pas mus miestietis veja augina ir keturiom ropoja kiaulpienes su specialiu aparatu ravedamas ir i mane skersakiuoja, nes pas mane lietuviska pievele.... Juokas ima - pienes pukui nepaaiskinsi, kur jam pasiseti....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų