Prie Gango upės Indijoje suplūdo 1 mln. žmonių: virusas negąsdina

Gango upės krantai Indijoje – pilni pusnuogių gyventojų. Jie smagiai maudosi upėje, kurią laiko šventa. Vakare prasideda ir kitos pramogos – tolumoje spalvotai apšviesti pastatai, o ant upės krantų sustoję indai mojuoja ugnies fakelais. Nepaisant COVID-19 pavojaus prie Gango susirinko bene milijonas žmonių. Mat šiuo metu čia vyksta „ąsočių festivalis“, kurio metu svarbiausia išsimaudyti vadinamojoje „karališkoje pirtyje“, rengiamoje jau antrą kartą per du mėnesius.

„Mes raginame žmones nešioti apsaugoines kaukes. Vakar už nenešiojimą skyrėme daug baudų, tačiau šiandien negalime to daryti – tai neįmanoma. Kai minia tokia didelė, sunku užtikrinti ir socialinį atstumą, gali įvykti nelaimingų atsitikimų“, – sako policininkas, atsakingas už šventę Sanjay Gunjyal.

O ir išties šventės dalyviai ne itin saugosi – mažai kas dėvi kaukes. Ritualui pasišventę šventieji indų vyrai, translyčiai asmenys ir kiti šventės dalyviai šoka upės vandenyse.

„Atvykdami bijojome dėl COVID-19, tačiau nieko mums čia nenutiks – išskyrus motinos deivės Gangos malonę. Čia – viskas gerai ir nėra jokių problemų“, – teigia šventės dalyvis Ram Gupta. 

Kiekvienas įvažiuojantis į teritoriją turėjo prieš tai išsitirti dėl koronaviruso. Vis tik Indijoje pranešama apie rekordinius atvejus skaičius, tad nerimaujama dėl ligos plitimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų