• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentūra siūlo keisti Užsienio reikalų ministerijos (URM) vykdomą ambasadorių skyrimo tvarką. Prezidentūra pokyčius siūlo tęsiantis nesutarimams dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo.

Prezidentūra siūlo keisti Užsienio reikalų ministerijos (URM) vykdomą ambasadorių skyrimo tvarką. Prezidentūra pokyčius siūlo tęsiantis nesutarimams dėl Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje skyrimo.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ interviu su vyriausiuoju prezidento patarėju Frederiku Jansonu – apie „valstybininkus“ ir prezidento nesutarimus su konservatorių lyderiais.

Jeigu kita pusė, valdantieji, svarsto, ar Prezidentas nepažeidė įstatymų, tai rodo, kad užsitęsęs skyrymo klausimo svarstymas nebėra geranoriškas?

Šiuo atveju taip, institucijos nesutaria. Manau, kad kompromisas bus rastas. Galbūt procesas šiek tiek užsitęs, bet bus atrinktas pats geriausias kandidatas. Prezidentas ne kartą sakė viešai, kad skyrymai į ambasadorius nebus auksinių parašiutų dalinimas nueinantiems URM ar kitų įstaigų vadovams. Tai nėra atlygis už ištikimybę.

Be to, Prezidentas nesileis būti šantažuojamas ar spaudžiamas priimti vieną ar kitą sprendimą. Ambasadoriaus paskyrimo procedūra yra dviejų institucijų derinimasis, o tada, kai tai išnešama į viešumą ir pradedama spausti per spaudą, socialinius tinklus, tai yra spaudimas. <...>

REKLAMA
REKLAMA

Yra vienas sąrašas norinčių ar planuojančių būti Lietuvos ambasadoriais tam tikrose valstybėse ir matomi du dalykai. Vienas – tai, kad jame yra daug URM vadovų ir, jeigu jie visi būtų paskirti, greičiausiai birželio ar liepos mėnesį būtų galima užrakinti ministeriją, kitas – kai pasiimi tą sąrašą ir pasiimi prieš 15 metų skelbtus „valstybininkų“ sąrašus, akis bado tai, kad pavardės persidengia.

REKLAMA

Pone Jansonai, kaip jums atrodo, kas tai yra, čia jau prasideda rinkimų dalis?              

Šiuo konkrečiu atveju aš tai labiau siečiau ne su Prezidento, o su Seimo rinkimais. Suprantame, kad pagal tuos sąrašus, kurie yra viešumoje, tam tikra egzilio forma ieškoma. Visi supranta, kad greičiausiai valdančioji dauguma po rinkimų keisis, greičiausiai pasikeis ministrai, Vyriausybė, kažkas kitas priims sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA

Ambasadorių skyrimas vyksta iki tol, todėl bus norima tai išnaudoti kaip auksinius parašiutus. Manau, kad viena pusė bandys tai išnaudoti, o kita pusė turės ne vieną konfliktą, nes Prezidentas pasakė labai aiškiai: auksinių parašiutų nebus, atsidėkojimo už ištikimybę ir darbą ambasadorių postais nebus.

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Prasti konservų popieriai. Žmonės, tame tarpe ir Prezidentas, nustojo jų bijoti. Jų intrigos greitai išaiškinamos ir neveikia, jų paleisti skalikai sukelia tik pajuoką. Užuojauta - ir laimingo kelio į politikos kapinyną!
Tik nereikia cia durninti Lietuvos su kazkokiais. ,,,,auksiniais parasiutais,,,,
Visa Lietuva mato, kad siai dienai diplomatus renkasi Nauseda ir tik Nauseda pagal jam vienam zinomus Kriterijus
Laukiam nauju Prezidento rinkimu,
ar greiciau tie tinkimai ar veliau, juk Nauseda vis tiek bus perrinktas. koks jums skirtumas. o jeigu nebus perrinktas, tai tada prezidentu bus Vegele. tai gal jums dar labiau nepatiks, ar ne??:):):)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų