Prancūzai pasipiktinę: filmavimo dronu draudimas Paryžiuje lemia tūkstantinius nuostolius

Vaizdai iš paukščio skrydžio – galbūt paskutiniai, kuriuos nufilmavo dronas, sukantis ratus virš Paryžiaus.

Mat padangėmis skraidančių ir burzgiančių dronų dienos virš Prancūzijos sostinės suskaičiuotos – operatoriai ir dronų entuziastai skundžiasi, kad miesto policija atmeta jų prašymus skraidinti filmavimo prietaisus virš Paryžiaus.   

Drono operatorius Xavieras Dupuy sako: „Penki filmavimai nutraukti, prarasta 15 tūkst. eurų. Ir nesu toks vienintelis. Vadovauju 8200 žmonių kompanijai ir žinau, kad visų prašymai pakelti droną yra atmetami.“   

Kitas drono operatorius Marcas Didier antrina: „Šiuo metu Paryžius yra vienintelis miestas pasaulyje, kuriame negalime filmuoti. Ir tai yra svarbus miestas, su savo monumentais, istorija, kultūra. Tačiau niekas negali jo filmuoti su dronu.“  

Nors skraidymas su dronu virš Paryžiaus oficialiai neuždraustas, tam reikia gauti leidimą, kuris suteikiamas tik ypatingais atvejais.   

X. Dupuy teigia: „Mums praktiškai uždrausta dirbti. Tai valdžios įžeidimas. Nemažai žmonių turi finansinių sunkumų. Tai tikrai mus paveikė.  

Kol miesto atstovybė situacijos nekomentuoja, tikroji priežastis, kodėl dronų skraidymas uždraustas Paryžiuje, nėra žinoma.

Kai kas tai vertina kaip kerštą, mat pačiai policijai dar praėjusių metų gale uždrausta dronu filmuoti Paryžiaus gatvėse vykstančius protestus, siekiant užtikrinti žmonių privatumą, tad tokios pat galimybės greitai neteko ir droną pakelti norintys operatoriai bei entuziastai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų