• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tokius tik užmušti“, „izoliuoti“, „išsukioti rankas“ – tokius komentarus Auksuolė skaitė apie savo 15-metį sūnų. Tokią internautų reakciją sukėlė Alytaus „Volungės“ progimnazijoje įvykusios mokinių muštynės. Smurtavusio berniuko mama atvira – jos vaikas turi psichologinių problemų, o muštynių turbūt nebūtų buvę, jei jam būtų laiku suteikta reikalinga pagalba.

Tokius tik užmušti“, „izoliuoti“, „išsukioti rankas“ – tokius komentarus Auksuolė skaitė apie savo 15-metį sūnų. Tokią internautų reakciją sukėlė Alytaus „Volungės“ progimnazijoje įvykusios mokinių muštynės. Smurtavusio berniuko mama atvira – jos vaikas turi psichologinių problemų, o muštynių turbūt nebūtų buvę, jei jam būtų laiku suteikta reikalinga pagalba.

REKLAMA

Laidai „Prieš srovę“ Auksuolė sakė pavargusi tylėti ir nieko nedarydama kęsti piktas aplinkinių replikas. Moteris ir jos sūnus tapo linčo teismo aukomis, kai internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame aštuntokas primušė septintoką.

„Po šito įvykio aš suprantu, kad mokykla labai puikiai bando išnešti savo kudašių. Šiai dienai to tikrai nebus. <...> Aš galiu ateiti ir atsiprašyti visų vaikų ir visų tėvų, kurių vaikai buvo nuskriausti. Man nėra gėda“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Auksuolė pasakojo, kad pasirinko leisti savo sūnų būtent į šią mokyklą, nes internete ji skelbėsi dirbanti su vaikais, turinčiais emocinių sutrikimų ir padedanti integruoti juos į visuomenę. Tačiau, anot moters, net už šios įstaigos sienų jos sūnus neliko apsaugotas nuo patyčių.

REKLAMA

„Mes pradėjome kalbėti, jam dar sunkiai rišosi kalba ir jis sako: „sulaužė mano ausines“. Man tai davė šiokias tokias išvadas. Kada vaikas turi elgesio ar emocijų sutrikimų, jis turi daiktus, kuriuos labai saugo. Tie daiktai keičiasi, metai iš metų. Tarkime, prieš pusantrų metų jis turėjo tašytę per petį, su ja tiesiog miegot galėdavo, atrodė, kad ta tašytė duoda jam kažkokį saugumą. Ir tada viskas peraugo į ausines. Per pertrauką jis vengdavo dirgiklių, klausydamas muzikos“, – aiškino Auksuolė.

REKLAMA
REKLAMA

Po konflikto mokyklos reakcija buvo žaibiška – smurtavęs berniukas buvo išmestas. Auksuolės laukė ir ilgas bei emociškai sunkus pokalbis su nuskriausto vaiko mama.

„Kas man patiko ir mane šiek tiek nuramino, kad ta mama manęs nesmerkė“, – sakė moteris.

Auksuolė sakė suprantanti, kad jos sūnui reikia psichiatro pagalbos, tačiau patekti pas jį ne taip paprasta. Dėl didelių eilių nepavyksta laiku suderinti ir sunormuoti vaikui reikalingų vaistų, kurių negaudamas jis nevaldo pykčio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pradžioje tai pasireiškė hiperaktyvumu, neklausymu, negalėjimu susivaldyti. Jei tu jam liepi nebėgti, jis visiškai nereaguoja, jis lipa, kur nesaugu, gali nukristi ir susižeisti. Tai galėjo baigtis labai blogais dalykais. Tu kiekvienais metais žiūri, kad jis auga, bet situacija nesikeičia. <...> Paauglystė paaštrino šią ligą. Tada jam buvo paskirtas medikamentinis gydymas“, – kalbėjo Auksuolė.

Anot moters, kiti mokiniai nuolat šaipydavosi iš jos sūnaus dėl jo ligos.

„Buvo daug sūnaus skundų dėl pašaipų mokykloje. <...> Labai didelės patyčios prasidėjo tada, kai vaikai buvo informuoti, kad mano sūnus turi psichiatrinę ligą ir vartoja vaistus. „Ar išgėrei šiandien vaistukus? Būsi ramus?“. Ir čia nebuvo, kad vieną dieną pasityčios, o kitą galbūt nesityčios. Ne, čia vyko diena iš dienos“, – pasakojo Auksuolė.

REKLAMA

Mokyklos direktorė Rimvyda Ališauskienė laikosi visai kitos nuomonės. Pagal įstaigos turimus dokumentus, berniukas esą yra visiškai sveikas, todėl, anot pedagogės, jo nereikia teisinti ir dangstyti.

„Galiu pasakyti, kad šitas vaikas – ką mes, kaip mokykla, žinome ir galime matyti sveikatos patikrinimo pažymoje – yra sveikas. Ten yra įrašyta, kad mokinys gali dalyvauti ugdymo veikloje be apribojimų. Tai apie vaiko sveikatą pirmą kartą iš mamos išgirdome 2022 metų gruodžio mėnesį, bet kada paprašiau atnešti pažymą, kuri patvirtintų jos žodžius, mes jokios pažymos nesulaukėme“, – teigė mokyklos direktorė.

Daugiau istorijos detalių sužinokite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Prieš srovę“ žiūrėkite kiekvieną antradienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Prieš srovę“.

tv3.lt

Tas vaikas siautėja, nes motina popina ir puoselėja jo ligą. Tu ligoniukas, tau reikia vaistukų, ieško pateisinamų priežasčių, dėl ko jis toks (vaikystėj krito iš vežimėlio, skyrybos su tėvu, šuniuko mirtis) ir ji nekalta, imituoja kažkokius ėjimus pas daktarus, o kai ten eilės, sunku pateikti, ji iškelia rankas - va, nieko negaliu padaryti, bet matote, kaip aš stengiaus. O paprasčiausiai nereikėjo žiūrėti į vaiką kaip į amžiną ligonį. Kokį jūs vaiką matote, toks jis ir užauga.
Šita aplaidi bevalė motina yra visko priežastis. Ir ji kaip tipiška smurtautojo motina dabar daro iš jo didesnę auką negu tas, kuris buvo sudaužytas. Klasika.
Tai dabar jau visi kalti,o mama savo atsakomybės ne mato.Jokios patyčios ne pateisna muštynių ir akivaizdu nekontroliuojamos agresijos,Jei reikai gydyti tai reikia.Nes jei jos vaiką toks pats kaip jos muštų ką tada sakytų?Ir kur tėvas,kodėl jo nėra šalia berniuko/
Ko norėti, jei patyčios prasideda nuo aukščiausių valdžiažmogų, kurie tyčiojasi ir iš kolegų, ir iš Lietuvos žmonių. Palaiko visokius olegšurajev, o vaikai tą mato.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų