• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl sutrikusios kraujotakos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paguldytos 94-erių Augustinos dukra Zina tikėjosi rasti palatoje ją geriau besijaučiančią ir sveikstančią, tačiau rado sužalotą. Ligoninės personalui tikinant, kad sumušimai ant senolės veido atsirado jai pačiai iškritus iš lovos, Zina laidai „Prieš srovę“ pateikė įtarimų, kad dėl to kalti darbuotojai.

Dėl sutrikusios kraujotakos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paguldytos 94-erių Augustinos dukra Zina tikėjosi rasti palatoje ją geriau besijaučiančią ir sveikstančią, tačiau rado sužalotą. Ligoninės personalui tikinant, kad sumušimai ant senolės veido atsirado jai pačiai iškritus iš lovos, Zina laidai „Prieš srovę“ pateikė įtarimų, kad dėl to kalti darbuotojai.

REKLAMA

94-erių Augustinos dukra Zina pasakojo, kad nors ir sulaukusi garbaus amžiaus, mama išliko jaunatviška ir energinga, tad iš karto pastebėjo, kad ji sunegalavo. Pamatavusi spaudimą ir pamačiusi, kad jis gerokai per aukštas, Zina iš karto iškvietė greitąją medicinos pagalbą, kuri Augustiną skubiai nugabeno į Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo skyrių.

Tačiau kitą dieną, atėjusi lankyti mamos, Zina rado ją sužalotą. Ant kairės Augustinos veido pusės matėsi didžiulė mėlynė. Pakraupusi nuo pamatyto vaizdo, Zina nuskubėjo klausti ligoninės personalo, kas nutiko jos mamai, tačiau, anot moters, įstaigos darbuotojai vengė tiesaus atsakymo.

REKLAMA
REKLAMA

Vieni darbuotojai tikino, kad jau sužalotą senolę atvežė iš priėmimo skyriaus, o ten ji galbūt iškrito. Nieko daugiau Zina nesužinojo ir apsilankiusi pas ligoninės administraciją.

REKLAMA

„Iškrito. Man nepasakė, kad iš lovos, tiesiog iškrito. Kur? Visi laksto, visi nebe savy, tai man tos informacijos taip ir nebuvo. Tiek daug žmonių sėdi prie kompiuterių, prie lovų yra kameros ir nematyti, kaip žmogus per užtrauktą lovos atitvarą tyliai ramiai paėmė ir iškrito. Netikiu ir netikėsiu“, – sakė Zina.

Daugiau istorijos detalių ir ligoninės direktoriaus komentaras – antradienio vakare laidoje „Prieš srovę“ per TV3 televiziją.

Mano mama beveik 90ies namuose isgriuvo, kazkoks samones uztemimas uzejo ...trenke nosi I duru stakta, visa pasruvo kraujais...
Bet jei nebuciau pamacius ligoninej ja belankydama,kaip is jos palatos 2 babytes isejo I tualeta ir uz keliu minuciu viena parveze su ratukais su ledais ant nosies nes tualete isgriuvo nei is sio nei is to...taip kad tikiu kad niekas ju nedauzo ligoninej, bet personalas deja, nesileidzia I jokius paaiskinimus artimiesiems. Jaunesnes kartos daktarai zenkliai daugiau komunikabilesni nei senieji arogancijos pilni kartais. Bet antra vertus, sunkus ju darbas, o ypac su senoliais....
Na, gerbiamoji, tai ir netikėkite. Kol pačiai taip nenutiks, bet tada vargiai ar pati besuprasite. Įsivaizduojate, kad kažkas pakabinęs akis visą laiką į tuos ekranus sėdi? Personalo keli žmonės, pacientų - kelios dešimtys. O dar kai tik vakaras, prasideda blūdijimai. Tokia senolių fiziologija. Negana to, pakliuvę į svetimą aplinką, kad ir tą išsvajotą ligoninės palatą, neretai būna ištinkami delyro - su tokiu žmogumi nepavyksta susikalbėti, neišgausi logikos, jie elgiasi neadekvačiai, neretai ir agresyviai. Labai dažnai artimieji stebisi, kad senoliai ligoninėje kaip tik nusilpsta, nuvaikėja, bet taip jau yra, tokia seno žmogaus fiziologija (dėl pažinimo funkcijų sutrikimų) ir joks personalas nei ten muša, daužo, marina ar sargdina. Visgi, ligoninė ne kurortas, o senas žmogus protiškai neretai kaip vaikas, bet kai vaikas užpanikuoja mums juk nekeista?
Šiaip ar taip, senų žmonių ir kraujagyslės trapios, oda plona, nereikia nei kritimų, nuo adatų dūrių ar susidaužumo lieka dideliausios mėlynės. Kas slaugė namuose, tas žino, ir paprastai nebūtų istorijų apie mušimus ir pan. neprisigalvoja. Taip, kad netikėkite, brangioji, bet tokią skausmingą slaugos realybę gali tekti greitai pamatyti.
P.s. mano dukra prieš kelias dienas miegodama sugebėjo kalti veidu į lovos apsaugą ir ne tik, kad vidury nakties tvarkėmės su kraujo klanu, paaiškėjo, kad dar ir nosį susilaužė. Užteko tik tiek. Tai ko nerealu, kad senas žmogus iškrito ar irgi į apsaugas apsidaužė?
tikrai - med. personalas taip ir laukia, kada ką primušt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų