naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį per visą Lietuvą praūžė pirmasis savivaldybių rinkimų turas, kuris ne tik daugeliui miestų pristatė būsimus merus, tačiau parodė ir tautiečių požiūrį į tam tikras partijas.

Sekmadienį per visą Lietuvą praūžė pirmasis savivaldybių rinkimų turas, kuris ne tik daugeliui miestų pristatė būsimus merus, tačiau parodė ir tautiečių požiūrį į tam tikras partijas.

REKLAMA

Koks jis ir ar bus bent nedidelė intriga Vilniuje, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis.

Ar Laisvės partijos rezultatai savivaldybių rinkimuose yra signalas, kad ši partija gali nepatekti į Seimą ir nepereiti 5 proc. barjero?

Aš tikrai nemanyčiau, kad tai yra ta partija, kur pagal savivaldą mes galime prognozuoti, kaip jiems seksis. Jie atstovauja nacionalinio lygmens klausimus, todėl natūralu, kad jie tiesiog neturi organizacinių žmonių – jie neturėjo, ką kelti į kandidatus, pavyzdžiui, Kaune.

Aš šioje vietoje labai ne ekstrapoliuočiau, bet dar pagalvojus apie valdančiąją koaliciją – Liberalų sąjūdis didžiuosiuose miestuose atrodo gana prastai. Faktiškai, jie tampa „agroliberalų“ partija, stipria tik regionuose.

REKLAMA

Apklausos rodo, kad Sauliaus Skvernelio partija kone pirmauja Lietuvoje, tačiau savivaldoje jie pasirodė ganėtinai silpnai. Kaip jūs manote, ar tai irgi nieko nereiškia, kas bus Seimo rinkimuose, ar vis dėlto tai yra signalas?

REKLAMA

Ne. Aš sakyčiau, kad Skverelio demokratai turėtų visai džiaugtis šiais rinkimų rezultatais, nes ši partija yra atsiradusi iš niekur. Tai klausimas, iš kur jiems tuos merus iškrapštyti, nes tikrai nėra taip, kad regionuose politiniai lyderiai dygsta kaip grybai po lietaus.

Čia nelabai tikusi analogija, bet faktas yra tas, kad net Vilniuje mes skundėmės dėl kandidatų pasiūlos, tai ką kalbėti apie rajonus.

Ar Vilniuje antrame ture išlieka intriga, ar Artūras Zuokas jau tikrai pralaimės?

Kol visos rinkimų apylinkės neuždarytos ir visi biuleteniai nesuskaičiuoti, intriga yra, bet pripažinkime, kad pagal iki šiol buvusį naratyvą ir buvusias apklausas, kurios eilinį kartą patvirtino, jog jų paklaidos pas mus yra didžiulės ir tu negali ekstrapoliuoti rinkimų rezultatų, jeigu neatsižvelgi, kas eis į rinkimus, tai buvo matoma, kad Zuokas eis pirmas ir kažkas jį bandys vytis, ir galbūt antrame ture laimės.

REKLAMA

Pažiūrėkime, kaip viskas pasikeitė – dabar mes turime gana nemaža persvara atsiplėšusį Valdą Benkunską ir keliame, klausimą, ar Zuokas gali jį įveikti. Ir viskas pasikeitė per naktį. Tai žinutė yra tokia, kad favoritas yra Benkunskas, kuris gali gauti dar papildomą postūmį iš tų, kurie nežino, už ką balsuos, ar pirmame ture balsavo už kitą kandidatą.

Aš liksiu prie tos pačios tezės, kurią buvau minėjęs pusę metų prieš šiuos rinkimus, nepaisant to, kad daug kalbama buvo apie asmenybių trūkumą ir t.t. Vilnius yra miestas, kuriame, kad ir kaip mes apibrėžtume Lietuvos politinę dešinę, kuri kartais labiau į dešinę, o kartais labiau į progresyvumą ir į kairę, bet paėmus konservatorius, Laisvės partiją ir liberalus – jie čia turi, jeigu ne pusę, tai arti pusės balsų, todėl kandidatui, kuris negauna jokios paramos iš tų partijų ar elektoratų, kurie dar ir balsuoja drausmingai, ką šie rinkimai parodė, yra labai sunku be tų dešinių paramos rinkimus laimėti.

REKLAMA
REKLAMA

Manau, kad antrame ture Zuokas balsus gaus iš neapsisprendusių, tautinių mažumų, bet jis turės lubas. Aš tikrai neprognozuoju, kad Benkunskas jį įveiks triuškinamai, bet manau, kad kritinės masės Zuokui pritrūks. Ką aš minėjau prieš pusę metų, tai lieku prie to paties – šitie rinkimų rezultatai manęs visiškai nestebina.

Daugiau sužinokite pokalbyje, esančiame straipsnio pradžioje. 

Konservatorių chuntos atstovas Benkunskas yra projektėlių vykdytojas, kur sutartis pasirašinėjo nerealiomis kainomis. Tai šiai dienai mažesnė blogybė Zuokas
Konservu klapčiukas pinigus atidirbinėja.
Visiškai pox... tegul vilnius ir toliau kapanojasi PEDOpartijos korupcinėje pelkėje. Ten tas miestas geriau ir nenusipelnė. Jeigu žmonės atsisako mąstyti savomis galvomis tai taip jiems ir reikia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų