„Pfizer“: trečia skiepo dozė gali smarkiai padidinti atsparumą Delta variantui

Amerikiečių kompanija „Pfizer“ skelbia, kad trečia jos vakcinos nuo koronaviruso dozė gali labai smarkiai padidinti organizmo atsparumą pasaulyje plintančiam Delta variantui. Ypač smarkiai – net iki 11 kartų – lyginant su dviem vakcinos dozėmis – atsparumas didėja pas trečia doze pasiskiepijusius pensinio amžiaus žmones. O kad amerikiečiai noriai skiepytųsi, Niujorko meras už pirmą dozę miestiečiams žada po 100 dolerių. 

Amerikiečių farmacijos milžinė „Pfizer“, kartu su vokiečių „BionTech“ gaminanti vakciną nuo koronaviruso „Comirnaty“, kiek anksčiau šį mėnesį skelbė nedžiugią žinią: praėjus pusei metų po pilnos vakcinacijos – žmogaus imunitetas koronavirusui pradeda silpti.

Bet pasaulyje sparčiai plintant Delta variantui „Pfizer“ dabar turi ir džiugių žinių. Ankstyvų tyrimų duomenys rodo, kad po pusės metų žmogui suleidus trečią „Pfizer“ vakcinos dozę – atsparumas Delta variantui auga kartais.

18-55 m. amžiaus žmonių organizmuose po trečios „Pfizer“ dozės antikūnų kiekis išauga daugiau nei 5 kartus.

O pensinio amžiaus – 65-85 m. žmonių atsparumas išauga net 11 kartų palyginus su standartinėmis dviem dozėmis.

Kol kas tai tik pirminių tyrimų duomenys, bet jie itin daug žadantys strateguojant tolesnę pasaulio kovą su koronaviruso variantais ir „Pfizer“ vis dar gaminant atskirą vakciną dominuojančiai Delta atmainai.

Tuo metu Niujorkas – anksčiau šią savaitę dėl plintančios Delta atmainos paskelbęs rekomendaciją vėl patalpose dėvėti kaukes – toliau laužo galvą, kaip į vakcinacijos centrus privilioti dar nepasiskiepijusius amerikiečius. Megapolio meras sugalvojo neapsisprendusius paskatinti tiesiog pinigais.

„Nuo penktadienio, atėję į miesto vakcinavimo punktus pirmos skiepo dozės – gaus ir 100 dolerių paskatą. Šimtas dolerių kiekvienam niujorkiečiui, kuris ateis į miesto vakcinavimo punktą. Taip atsidėkosime“, – sako Niujorko meras Billas De Blasio.

100 dolerių – beveik 85 eurai.

Papildomą paskatą vakcinuotis netrukus turės ir kelionių be trikdžių į Jungtinę Karalystę norintys žmonės. Londonas nuo kitos savaitės atšaukia reikalavimą karantinuotis atvykėliams iš ES ir JAV, jei jie pilnai vakcinuoti.

„Pasitikime dvigubais skiepais, patvirtintais Europos Vaistų Agentūros ir JAV tarnybų. Taigi dabar pats laikas atsidaryti“, – sako britų susisiekimo ministras Grantas Shappsas.

Nuo rugpjūčio 2 d. karantinuotis nereiks atvykusiems į Angliją, o vėliau ir į visą Jungtinę Karalystę. Liks tik vienas trikdis – privalomas Covid testas prieš kelionę ir atvykus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų