Pensione užgimusią meilę panoro įteisinti ir sulaukė metrikacijos skyriaus staigmenos

Jotainių pensione vienas kitą radę gyventojai nusprendė sumainyti aukso žiedus ir prisiekti amžiną meilę susituokiant. Bet iš rajono metrikacijos skyriaus jie sulaukė netikėtos staigmenos. Pasirodo, jausmais vienas kitam degantys pusšimtį amžiaus jau perkopę jaunieji ryžosi tuoktis, bet porai neužteko lėšų nusipirkti pagrindinio ceremonijos akcento – vestuvinių žiedų. Tačiau juos padovanoti netikėtai nusprendė juvelyras, išgirdęs jaunavedžių bėdą.

Ką tik aukso žiedus sumainę Jotainių pensiono gyventojai 67-erių Juozas ir 52 įstaigos senbuvė Žaneta dar gyvena džiugiomis šventinėmis nuotaikomis. Vaikų namuose užaugusiai ir visą gyvenimą šioje įstaigoje gyvenančiai moteriai, tai pirmoji santuoka, o iš Vilniaus prieš 5-erius metus apsigyvenusiam Juozui – antroji.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. susituokė senjorai

„Gerai jaučiuosi kaip jaunamartė. Komentuoja vyras – nebe senmergė nebe“, – įspūdžiais dalijasi jaunamartė Žaneta Jurelė.

„Kartais antras kartas nemeluoja. Mes 4 metai kaip su Žanute draugaujam nėra pas mus konfliktų nėra ginčų, barnių aš stebiuosi“, – sako jaunikis Juozas Jurelė.

Tačiau poros povestuvinis gyvenimas nebūtų toks saldus, jei ne viena nuostabi staigmena, kurią jiems tuoktuvių dieną surengė Panevėžio rajono civilinės metrikacijos skyriaus vedėja ir jai talkinti sutikę globos įstaigos darbuotojai.

„Mano praktikoj ketvirta pora, kuri be žiedų. Kada atėjo paduoti prašymus į mūsų metrikacijos skyrių, mes kalbėjom šia tema, visada informuojame dėl žiedų ir dėl šampano. Dauguma jau nebesirenka šampano, dauguma nenori gerti čia, o šitie būtent paminėjo, kad neturės žiedų, nes jie gyvena tokioje aplinkoje, kur gauna labai mažas pajamas ir pasakė iš karto“, – pasakoja Panevėžio rajono santuokų rūmų vedėja Nijolė Gaižiūnienė.

„Sujaudino ir mus, ir jaunuosius. Mums kartais atrodo, žiedas nelabai toks ir vertingas dalykas, bet jiems tai buvo labai svarbu“, – mano poros liudininkė socialinė darbuotoja Inga Banaitė.

REKLAMA

Kaip tik tuo metu socialiniame tinkle vedėjai už akių užkliuvo vieno juvelyro iš Kauno konkursas. Auksakalys skelbė dovanosiantis sidabro žiedus padengtus baltuoju auksu besituokiančiai porai.

„Ir šovė mintis parašyti, kai žinojau šitą situaciją, jog dovanočiau šituos žiedus žmonėms, kurie tuoksis ir, manau, šitas sakinys juvelyrą pavergė. Nes iš 953 norinčių aš laimėjau. Bet laimėjau ne aš, laimėjo jaunieji“, – teigia N. Gaižiūnienė.

Neeilinė pensiono gyventojų istorija sujaudino ir juvelyrą. Buvo nutarta graviruotus žiedus porai įteikti per ceremoniją. O kad tai būtų vestuvių staigmena, teko griebtis net gudrybių.

„Kadangi mūsų prašė, kad tai būtų paslaptis ir staigmena, tai mes matuodami žiedus atsinešėm specialią įrangą žiedams matuoti, o matuodami tiesiog sakėm, kad tai bus kažkas simboliško, netikras auksas, bet simboliškai, kad pati ceremonija atrodytų tokia, nes Žanutei tai yra pirmos vestuvės“, – džiaugiasi socialinis darbuotojas liudininkas Renatas Vaičiulis.

„Tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus. Dėkingi labai už geranoriškumą, Renatai ir Ingai neapsakomai dėkingi, trūksta žodžių, sujaudinti iki širdies gelmių“, – emocijas sunkiai valdė jaunikis Juozas.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja tikina, jog žiedų neturinčioms poroms, jei yra meilė ir noras, ne kliūtis susituokti.

„Nėra pasakyta jokiose taisyklėse, kad jie būtinai turi turėti žiedus. Taip, užtenka, parašo ištarti žodį vienas kitam, taip, imu į žmonas arba teku“, – sako N. Gaižiūnienė.

Na, o staigmenos šeimyniškai gyvenantiems jaunavedžiams nesibaigia iki šiol. Jotainių pensiono direktorius pranešė, jog pora netrukus kraustysis į nuosavą namą Panevėžyje. Jiems atiteko laimė apsigyventi naujai steigiamuose grupinio gyvenimo namuose.


Rašyti komentarą...
n
nu
2019-10-20 00:36:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
sako gražiai sugyvena,nesipyksta.O ko jiems pyktis,paprasčiausiai nera dėl ko,nei vaikus augint,nei valgio gamint,nei skalbt,viskas išvirta paduota,sutvarkyta,pasirūpinta tai tik už rankučių susikibus vaikštinet ir kalbetis,pinigų nebereikia uždirbt,nei mokesčius moket,nei pastoge rūpintis
Atsakyti
-4

L
Lina Telšiai
2019-10-24 06:22:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepavydėkim.Aš geriau dirbu ir mokesčius moku nei būti ligotu žmogum
Atsakyti
-1

J
Jonas
2019-10-24 13:53:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir iš kur tie pavyduoliai imas?! Senelių namų ir tų pavydi! Šuniui ar katinui irgi! Tarp kokių žmonių gyvename jei iki tiek atsiranda smukusių! Kokioj nelaisvėj mūsų būta jei geriausia nekas jaučiasi įsikalinęs save savo narve, neapkenčia nors kiek laisvesnio ir laimingo
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų