• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Opozicija tarsis dėl nepasitikėjimo procedūros visai Ingridos Šimonytės Vyriausybei. Tiesa, pasak opozicionierių, naują Vyriausybę turėtų suformuoti patys valdantieji. Seimo narys Paulius Saudargas pripažįsta, kad valdančioji koalicija turi problemų su komunikacija, tačiau šioje situacijoje įžvelgia tik politikavimą.

Opozicija tarsis dėl nepasitikėjimo procedūros visai Ingridos Šimonytės Vyriausybei. Tiesa, pasak opozicionierių, naują Vyriausybę turėtų suformuoti patys valdantieji. Seimo narys Paulius Saudargas pripažįsta, kad valdančioji koalicija turi problemų su komunikacija, tačiau šioje situacijoje įžvelgia tik politikavimą.

REKLAMA

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo Seimo nariai Paulius Saudargas ir Lukas Savickas.

Atrodo, kad Vyriausybė vengia nuoširdaus pasakymo, kad galbūt vienoje vietoje yra problema, bet mes ją pataisysime. Dėl to kyla natūralus noras prispausti visą Vyriausybę į kampą, kad ji arba pateiktų atsakymus, arba nebedirbtų.

P .Saudargas: Aš sutinku, kad tai yra tam tikri psichologiniai, komunikaciniai momentai. Tai nėra turinio momentai. Iš tikrųjų, mokėti pasakyti, kad mes suklydome ir galbūt galime geriau – taip, toks variantas galimas. Čia, matyt, priklauso nuo žmonių, nuo politikų, nuo situacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Aš pritariu, kad komunikacinių bėdų šioje valdančioje koalicijoje tikrai buvo, galbūt yra ir galbūt bus. Bet tikrai buvo, mes tų atvejų matėmė ir rezonansiniai skandalai kildavo dėl miskomunikacijos. Taip neturėtų būti. Bet, deja, taip atsitiko.

REKLAMA

Turite omenyje tarpusavio miskomunikacijos?

P. Saudargas: Ir tarpusavio, ir tarp koalicijos partnerių, ir tarp atskirų ministrų, ir tarp pozicijos ir opozicijos įvairių miskomunikacijų būdavo. Tarp valdančiųjų ir opozicijos buvo, kad net į kitą salę išėjo. Tai aš irgi vertinčiau kaip tam tikrą nesikalbėjimą, nesusikalbėjimą. Vėliau, per tam tikrą laiką vis tiek teko susikalbėti ir toliau dirbame kartu. Bet tų atvejų buvo.

Manau, kad čia yra žmogiški dalykai. Jeigu jų nėra, tai nėra. Ir mes visi turime tik stengtis. Galiu pasakyti, kad turime labiau stengtis kaip politikai – peržengti tam tikrus savo principus ir bandyti ieškoti sutarimų ir kompromisų, nes politika yra kompromisų menas. Vienos tiesos nebus, reikia bandyti ieškoti ir tam reikia politinės daugumos, kad judėtume į priekį.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tu neturi politinės daugumos, tai ta destrukcija, kurią darai, yra tik politikavimas ir oro virpinimas. Jeigu tu žinai, kad turi ir esi apsiskaičiavęs, kad čia įtampos, gal jau šitie su mumis – tai prašau. Jeigu norite, formuokite naują valdančiąją koaliciją, niekas to nedraudžia, ir pagal procedūras tai darykite.

Ką valdantieji turėtų padaryti, kad jūs atsisakytumėte šitos idėjos?

L. Savickas: Pasižiūrėkime į pasakymą, kad esame pasiruošę tobulėti, galbūt turėtume pripažinti daugiau klaidų. Yra akcentuojama, kad tikrai vyksta miskomunikacija. Ir vyksta šiandien. Ponas Borrellis atsakinėja į nepatogius klausimus, kurie liko po mūsų užsienio reikalų ministro pasisakymų Tarybos formate, ir dabar Borrellis turi ieškoti, kaip atsakyti, kodėl ministras pasakė, kad čia bus kalba apie sankcijas, kai kol kas nėra kalbos apie sankcijas. Visa tai yra pasikartojančios klaidos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Supraskite, kad mes negalime paneigti matematikos ir skaičių. Valdančioji dauguma yra jūsų pusėje. Tol, kol jūs aklai laikotės įsikibę ministrų, nereikalaujate pripažinti klaidų ir keistis, tos klaidos toliau yra daromos – ir užsienio politikoje, ir vidaus reikaluose, ir kitose srityse.

Tai tikrai sakyčiau, kad tol, kol valdančioji dauguma yra jūsų pusėje, girdėkite ir opozicijos raginimus, nebijokite keisti ir personalijų, pripažindami klaidas ir ieškoti realių sprendimų, kurie paliečia kiekvieną Lietuvos žmogų. Nes pasikartojančios klaidos yra tai, kas skaudžiausia.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Tai kalbekites, bet kur ten sutarsit, kai kiekvienas ziuri tik saves, o ne valstybes interesu.
kalbantis Eilinis mulkis !!!!
Ir kiti mulkiai nori Pasididinti Dvigubai algas ir juokingi Veršių tautą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų