Pastoti bandančioms poroms – gydytojo patarimai: pasakė, kada vertėtų sunerimti

Ne viena susilaukti vaikelio norinti pora susiduria su įvairiomis problemomis. Ką daryti, jei net ir labai stengiantis nepavyksta pastoti, ir kada jau reikia kreiptis pagalbos, aiškinosi TV3 laida „Būk sveikas“. 

Dažniausiai pasitaikančios nevaisingumo priežastys – nekokybiška sperma, ovuliacijos nebuvimas ir kiaušintakio pažeidimas. 

„Virš 35 (metų – aut. pas.) neilgiau 6 mėnesius būtina mylėtis nerečiau kaip 2–3 kartus per savaitę, nenaudojant kontraceptinių priemonių. Nereikia matuoti bazinės temperatūros, daryti ovuliacijos testų, žiūrėti seilėse ar gleivėse arborizacijos fenomeną. 

Tiesiog 6 mėnesius mylisi pora ir, jei ji nepastojo, reikia kreiptis į specialistą, kuris pasakys, ką daryti“, – TV3 laidai „Būk sveikas“ pasakojo gydytojas akušeris-ginekologas Heraldas Stankevčius.

Jei partneriai yra jaunesni nei 35 metų gydytojas pataria ilgesnį laiką bandyti pastoti.

„Galima palaukti 12 mėnesių, bet po 12 mėnesių būtina kreiptis į specialistus, kad būtų nustatyta priežastis, sustatytas planas ir suteikta reikiama pagalba“, – sakė H. Stankevičius.

Nevaisingumo gydymas

Gydytojo teigimu, nevaisingumo gydymo metodai priklauso nuo priežasties.

„Jei tai yra ovuliacijos sutrikimai – anovuliacija, tada koreguojame ir, jei ovuliacija savaime neatsistato, skiriame ovuliacijos stimuliaciją. 

Jei kiaušintakių pažeidimas ir tie kiaušintakiai nėra grubiai pažeisti, bandome per laparoskopiją atstatyti kiaušintakių pratakumą ir po to padidėja tikimybė moteriai pastoti“, – teigė gydytojas. 

Tačiau bandant pastoti būtina atkreipti dėmesį ir į savo gyvenimo būdą.

„Reikia ir gyvenseną keisti. Jei tai mitybos problemos, jei viršsvorio problema yra – reikia koreguoti svorį. Kita medalio pusė – per mažas svoris. Toliau – nerūkyti, nenaudoti psichotropinių medžiagų, narkotikų, jei darbas žalingas, galbūt keisti darbą. 

Jei visas šias priemones padarėme ir dar kažkurį laiką neįvyko pastojimas – naudoti pagalbinius apvaisinimo būdus“, – sakė H. Stankevičius. 

REKLAMA

Pagalbinis apvaisinimas

Anot mediko, pagalbinio apvaisinimo metodai yra du ir jų bijoti nereikėtų. 

„Moters kūne, kai yra nežymūs spermos sutrikimai, kai santykių negali turėti 2–3 kartus per savaitę, jie yra retesni, ir kitos problemos, tuo atveju mes paruošiame spermą ir stimuliuojant ovuliaciją tuo metu, kai indukuojama ovuliacija, sušvirkščiame ją į gimdą.

Kiti būdai yra naudojami mėgintuvėlyje – taip vadinama invitrofertilizacija, invitro reiškia stikle. Kai moteriai stimuliuojama ovuliacija ir tos kiaušialąstės apvaisinamos mažoje lėkštelėje“, – teigė gydytojas. 

Antruoju būdu apvaisintos kiaušialąstės vėliau perkeliamos į moters gimdą. Gydytojo teigimu, daugiausia sumaišties ir baimės pasinaudoti pagalbinio apvaisinimo būdais kelia netinkamas terminų vartojimas. 

„Apvaisinimas nėra dirbtinis, jis yra pagalbinis. Jei dirbtinis, turėtų būti sukuriamos lytinės ląstelės, o čia lytinės ląstelės yra vyro ir moters. 

Ir tais atvejais, kai pora negali pastoti, apeiname tą problemą ir padedame pastoti“, – kalbėjo H. Stankevičius. 

Tačiau ne visada dirbtinis apvaisinimas atneša norimą rezultatą.

Daugiau apie tai žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Būk sveikas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Būk sveikas“.


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2021-05-09 15:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paklauskyt motinos,močiutės kiek turėjo abortų ir viskas bus aišku,kodėl negalit susilaukti vaikų.Žinokit kad po dirbtinio apvaisinimo susilauke vaikų ir kai jie užaugs,anūkų nebus.Kuri mama pasakyt,kad tu išmegintuvėlio.Tas ratas niekada neužsidaro.Geriau jau isivaikint,arba pasiimti globai.
Atsakyti
0

V
Vitalija
2021-05-09 15:18:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paklauskyt motinos,močiutės kiek turėjo abortų ir viskas bus aišku,kodėl negalit susilaukti vaikų.Žinokit kad po dirbtinio apvaisinimo susilauke vaikų ir kai jie užaugs,anūkų nebus.Kuri mama pasakyt,kad tu išmegintuvėlio.Tas ratas niekada neužsidaro.Geriau jau isivaikint,arba pasiimti globai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų