Pasieniečiai parodė atimtų daiktų sandėlį: ne tik alkoholis ir cigaretės, bet ir nematytas transportas

Pajūrio muitininkai bei pasieniečiai TV3 žinių komandai atvėrė savo sandėlius ir pakvietė supažindinti lietuvius su čia sukrautu iš kontrabandininkų atimtu laimikiu. Jame supakuotos ir utilizacijos laukia tonos alkoholio ir cigarečių. Pūpso neaišku kur pagaminti žaislai bei skalbimo milteliai. Pareigūnai rodo ir kokiomis, dažnai tik filmuose matytomis transporto priemonėmis, kontrabandininkai gabena nelegalias prekes.

Žaislais iš animacinio filmuko „Ledo šalis“ jau turėjo žaisti mažieji baltarusiai. Tačiau per Lietuvą keliavusi kontrabadinė siunta iš Kinijos jų nebepasieks. Žaislus konfiskavę Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai sako, kad baltarusiams nuo to tik geriau, mat žaislai pagaminti iš neaišku ko.

„Vaikai žaisdami su žaislais, kurie nežinia iš kokių medžiagų pagaminti, galbūt net kenksmingų, gali susigadinti sveikatą“, – sako Klaipėdos teritorinės muitinės atstovė Neringa Bladykienė.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pasieniečiai pakvietė pažvelgti į jų sandėlį: atsivėrė kontrabandininkų atimti laimikiai

O ir lietuviai neįsigis pigesnių mobiliųjų telefonų dangtelių. Šimtai jų taip pat nugulė Klaipėdos muitinės sandėliuose bei kaip ir žaislai bus sunaikinti. Juos į Gariūnų turgų vežė baltarusis. Nors dažniausiai kontrabandinės prekės per, ar į mūsų šalį keliauja vilkikais bei traukiniais, Pagėgių pasieniečiai rodo ir netradicines kontrabandininkų transporto priemones. Pavyzdžiui, postapokaliptinius filmus primenantis motociklas be vargo įveikią Kuršių marių ledą.

„Padangos būdavo pripučiamos oro, jeigu net jis įlūždavo, jo nuskandinti praktiškai neįmanoma. Ir jis važiuodavo ant labai plono ledo“, – pasakoja Pagėgių pasienio rinktinės vado pavaduotojas Rimantas Petrauskas.

Populiariausia praeito dešimtmečio kontrabandininkų mašina yra itin geru pravažumu garsėjantis „Subaru". Pasieniečiams apakinti kontrabandininkai sukonstravo galingus žibintus. Maža to, kad krovinys neatitektų pasieniečiams, kovinių filmų su Tomu Kruzu prisižiūrėję kontrabandininkai mašinoje įmontavo ir susinaikinimo mechanizmą.

REKLAMA

„Automobiliuose būdavo įmontuoti tokie kaip ir padegimo užtaisai, bakelis su benzinu ir labai lengvai užsidegantis. Ir mesdavo tiesiog automobilį ir jį padegdavo“, – teigia R. Petrauskas.

Pasieniečių sandėlyje stovi ir konfiskuotos kontrabandininkų valtys. Pareigūnai kai kurias planuoja pasilikti ir patys ja gaudyti kontrabandininkus. 

„Kaip sakė pats pažeidėjas – išplaukiau su ja tik antrą kartą. Na ir vertė yra 4 000 eurų. Pakankamai brangus variklis“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Panašiai tiek pat, 4 000 eurų. kainuoja ir kontrabandininkų dronas. Kol nepateko pasieniečiams į rankas, jis per Nemuną skraidindavo cigaretes. Panašius naudoja Holivudo studijos, prie tokių dronų prikabinamos kameros ir filmuojamas veiksmas iš aukštybių. 

Tuose pačiuose filmuose galima pamatyti ir štai tokį bepilotį orlaivį. Tik šiuo naudojasi kontrabandininkai – priekyje įtaisyta kamera stebi pasieniečius, o po fiuzeliažu keliauja kontrabanda. Tiesa, pasieniečių sandėliuose stovi ir ne tokių turtingų nusikaltėlių transporto priemonės – patobulinti laikikliais dėžėms gabenti dviračiai. O neįperkantys ir dviračių, kontrabandą neša savomis kojomis.

„Galiu pademonstruoti. Dedasi maždaug ant pečių, su virvėm, po dvi dėžes. Ir galima, matomai, nueiti gana didelį atstumą“, – sako R. Petrauskas.

Stengdamiesi pasislėpti nuo lietaus bei pasieniečių, tokie kulniuotojai virsta net vaikštančiomis palapinėmis.

„Va, tiesiog užsideda ir tamsoje patys nelabai matosi, ant galvos nelyja, labai komfortabilu, patogu ir konspiracija užtikrinta. Bet teko atimti“, – pasakoja R. Petrauskas.

Atimti pasieniečiams tenka ir nelegalias cigaretes. Pilnas jų dėžes kontrabandininkai per sieną gabena šimtais. Tiesa, tai tik maža dalis laimikio palyginus su pirmuoju šio tūkstantmečio dešimtmečiu. Tada per metus pasieniečiai sulaikydavo 10 000 dėžių cigarečių. Padėtis pasikeitė prie pasienio su Rusija įrengus vaizdo stebėjimo kameras. Dabar dauguma kontrabandos atkeliauja iš Baltarusijos.

REKLAMA

„O kadangi krovinių iš Baltarusijos į Lietuvą taip pat atvežama pakankamai daug, tai ir tas cigarečių atkeliaujantis kiekis yra labai ženklus“, – teigia R. Petrauskas.

Dalį kontrabandos pareigūnai jau atrandą nukeliavusią toli nuo sienų į Lietuvos gilumą. Tad iš kur ji įvežta, kartais pasakyti sunku. Tačiau, kad ne vietinė, tikrai aišku. Tiesa, dauguma tokio kontrabandinio alkoholio yra klastotės. Kaip ir šie skysti skalbimo milteliai.

„Šeimininkė išsiskalbusi tokiu skalbikliu rūbą, turbūt labai nustebtų, kad ne kokia kokybė gavosi to skalbimo ir tos dėmės, matomai, nelabai sėkmingai išsiskalbia“, – kalbėjo R. Petrauskas.

Tiesa, kontrabandininkų ar potencialių pirkėjų liūdesiui, visi šie skysti skalbimo milteliai, kaip ir cigaretės, alkoholis, ar į talpas supilstytos devynios tonos spirito bei pusantros tonos naminės degtinės bus utilizuotos. Tad pasieniečių sandėliuose atsiras daugiau laisvos vietos būsimam laimikiui.


Rašyti komentarą...
d
dodas
2021-02-08 18:58:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
taciau dalis cigareciu vistiek papuls atgal i rinka sunaikinimo metu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų