Pasaulio lietuviai ruošiasi Vasario 16-tai: Los Andžele – trispalvis stogas 

Kol Lietuva ruošiasi minėti Vasario 16-tąją Valstybės atkūrimo dienos proga dovaną visiems tautiečiams sunčia Los Andželo lietuviai.  Čiupę į rankas volus ir dažus  jie bendruomenės parapijos salės stogą paverstė viena didžiausių  tautinių spalvų dekoracija užsienyje.

Aukštai šviečiant Kalifornijos saulei, Los Angelo lietuviai geltona, žalia ir raudonomis spalvomis nudažė beveik 300 kvadratinių metrų pločio šv. Kazimiero lietuvių parapijos salės stogą. Amerikos Lietuviai taip nusprendė paminėti 103-ąsias Valstybės atkūrimo dienos metines ir taip prisidėti prie kitų Pasaulio lietuvių sveikinimų tėvynei. Prieš beveik 80 metų  įkurta parapija, Lietuvos trispalve nuo šiol sveikins visus atvykstančius į Vakarų pakrantę.

„Los Angelo oro uostas trečias pagal dydį pasaulyje į jį kasdien leidžiasi ir kyla šimtai lėktuvų, taigi, nuo šiol ne tik praeiviai, žinos, kad čia įsikūrusi mažoji Lietuva, tačiau kiekvienam lietuviui pačios brangios spalvos bus aiškiai matomas ir iš paukščio skrydžio“, – sako LR generalinio konsulato pirmoji sekretorė Agnė Gurevičienė.

Los Angelo lietuvių darbas pretenduoja patekti į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia tautinių spalvų dekoracija užsienyje. Pasak akcijos organizatorių čiupti į rankas volus ir dažus įkvėpė Santa Monikos lietuvių bendruomenės laisvės gynėjų dienos proga šiemet “pasodinta” kelių tūkstančių neužmirštuolių pieva.

„Atsirado puiki diena čia mums Los Angele ir galėjome net per pandemiją, susieiti ir pašvęsti ir šventę turėti ir kartu pabūti. Buvo apie šimtas žmonių, sakai?“, – pasakoja Raimundas ir Rasa Šilkaičiai.

Į Vasario 16-tosios minėjimą Los Angele, kur veikia ilgiausiai be pertraukų Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvuojanti lituanistinė mokykla, kai kurie Amerikos lietuviai atvyko ir iš daugiau nei už tūkstančio kilometrų esančio Portlando.

„Šitas minėjimas yra vienintelis gyvas minėjimas Vakarų pakrantėje, tad negalėjome praleisti progos ir jame nesudalyvauti, tad atvykome iš snieguoto Portlando“, – teigia Laurynas ir Ingrida Misevičiai.

REKLAMA

Trispalve nudažytas stogas jau ne pirma Los Angelo lietuvių tautine tema sukurta dekoracija. Prieš pusantrų metų menininkė Jolita Vaitkutė čia įrengė štai tokį iš raidžių sukurtą Los Angele gyvenusio, Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos portretą. Čia gyvenanti jo anūkė džiaugiausi, kad lietuviškos šventės tautiečiams teikia vis daugiau džiaugsmo.

„Tai yra didelis džiaugsmas ankščiau buvo verkšlenimas, kad mes praradome tą Lietuvą ir mes, visi vaikai, turime išlaikyti kalbą, išlaikyti tautą, išlaikyti kultūrą ir toks didelis džiaugsmas, kad dabar džiaugsminga šventė Lietuvoje“, – kalbėjo signataro M. Biržiškos anūkė Danutė Mažeikienė.

Čikagos lietuviai taip pat dar vakar paminėjo Vasario 16-tąją. Mišių už Lietuvos laisvę metu į bažnyčia įnešta 30-ties metrų trispalvė. Vėliau skambėjo lietuvių liaudies ir šiuolaikinių autorių dainos. Čikagos bėgimo klubo nariai mieste surengė šventinį bėgimą, kurio metu išbėgo žodį Lietuva.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų